תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בוקה דרשה, גומלין גמר הליברטדורס נגד ריבר נדחה בשנית

התפרעויות במונומנטל | AFP
האורחת פרסמה מכתב לפיו התנאים לקיום המפגש לא שווים עקב התקפת אוהדי ריבר, בקונמבול אישרו: "צריכים משחק הוגן". מועד חדש טרם נמסר, האם ייערך בדובאי? אחיו של הקפטן פבלו פרס טען שהוא ינותח עקב הפגיעה בעין
24 שעות עצובות עוברות על חובבי הכדורגל ברחבי העולם עקב המתרחש בארגנטינה. גומלין גמר גביע הליברטדורס אמור היה להיערך הערב (ראשון, 22:00) לאחר שנדחה אמש בעקבות הכאוס הגדול אתמול בסביבת אצטדיון המונומנטל, אלא שאותן התפרעויות הובילו לכך שלא נותרה ברירה אלא לדחות את ההתמודדות בשנית למועד שטרם נמסר, על פי הערכות ראשוניות ל-8.12 - עשרה ימים בלבד לפני גביע העולם לקבוצות בו המנצחת תיקח חלק.

בוקה ג'וניורס היא שדרשה לבטל את המשחק ובהודעה רשמית מטעמה נמסר: "אתמול אחר הצהריים בוקה ג'וניורס ביקשה לדחות את המשחק לאחר האירועים שהיו והוחלט שהמשחק שנדחה יתקיים תחת תנאים של שוויוניים לשני הצדדים. לאחר פעולות האלימות שהיו בסביבת המונומנטל ולאחר שהתבררו החומרה והגודל של הפעולות הללו והתוצאות שהן גרמו, בוקה סבורה שהתנאים לשוויון בין הקבוצות לא קיימים ומבקשת את דחיית המשחק וכן הפעלת העונשים לפי סעיף 18 ומבקשת שקונמבול תפעל לפיהן".

שעה קלה לאחר הודעתה של בוקה, אחרי ששערי האצטדיון נפתחו לכניסת אוהדים, נשיא הקונמבול אלחנדרו דומינגס, האחראי על המפעל, הודה בהודעה לתקשורת: "אין תנאים לקיום המשחק, אנחנו רוצים שהוא ייערך כשהסיכויים לשני הצדדים שווים. צריך לדחות את המפגש" - כל זאת לאחר שתחילה עשו בפדרציה ככל שביכולתם לקיים את המשחק כמתוכנן. הודעה על מועד המשחק תימסר ביום שלישי אחר הצהריים (שעון ישראל), אך מה שעשוי להפתיע עוד יותר - אחרי שלל האירועים ביממה האחרונה - הוא שנשקלת אפשרות לקיים את המשחק בדובאי. סביר שאופציה זו תישלל לאור העובדה כי המשחק שתוכנן להערב נדחה על מנת לקיים את ההתמודדות בתנאים שווים, ואם הגומלין יועתק למדינה אחרת הרי שכך ריבר תיפגע מכיוון שלא תזכה לארח במגרשה.
עיקר כוונתה של בוקה לתנאים שוויוניים היא עקב פציעתו של הקפטן פבלו פרס בעינו. הוא טופל בבית החולים ומעינו הוצאו שברי זכוכית, כשאחיו אף צייץ בטוויטר וטען כי פבלו ייאלץ לעבור ניתוח כתוצאה מהאירועים ולא יהיה כשיר. הקפטן תועד היום כשהוא אומר לאוהדים שהוא כשיר למשחק, אולם זאת כשעינו חבושה וייתכן כי אמר זאת רק לצורך הרגעת הרוחות.מעבר לכך, לפי "tyc sport" בבוקה חוששים שחלק מהשחקנים קיבלו אתמול עזרה רפואית שכוללת חומרים שאסורים לשימוש על פי חוקן הספורט ועל כן התלוננו רשמית על כך שלא קיבלו מידע רשמי אילו חומרים נטלו שחקניהם כחלק מהטיפול הרפואי - החשש הוא בעיקר מ-corticoids, אותו מקבלים אחרי שימוש בגז מדמיע. החומר האמור נמצא ברשימת הסמים האסורים של פיפ"א.


עוד לפי "tyc sport" נשיא בוקה התחייב שקבוצתו תעלה לשחק וחתם על מסמך כזה אתמול, יחד עם נשיא ריבר פלייט רודולפו ד'אונפוריו ונשיא הקונפדרציה של דרום אמריקה אלחנדרו דומינגס. במסמך נכתב ששני הנשיאים רוצים שהמשחק יתקיים מחדש כדי להציל את השם הטוב של הכדורגל הארגנטיני ובתקווה שהמשחק יתקיים הפעם ללא אירועי אלימות. לאור הנסיבות, גם אם אכן חתמו על מסמך שכזה, המשחק נדחה.

עוד לפני דרישתה לדחייה המשחק, בוקה הזמינה את רופאי ריבר פלייט וההתאחדות הדרום אמריקאית למלון בו היא שוהה כדי לבדוק מחדש את הפציעות שנגרמו אתמול עקב התקפת האבנים ורימוני הגז על אנשי בוקה, כשבמוקד הקפטן פבלו פרס שנפגע בעינו, כפי שעשו גם אתמול לפני המשחק, 
כוכב בוקה לשעבר ומי שנחשב עד היום לאחד מסמליה, חואן רומן ריקלמה טען שלמשחק אין יותר ערך. "הכי חשוב שאף שחקן לא ייפגע. למשחק אין חשיבות גדולה יותר מזה. אני ממש עייף מכל מה שקרה. הכי גרוע שאנשים זרקו אבנים ואף אחד לא עצר אותם. לא האמנתי למה שקרה. המשחק הזה חייב להתקיים, אבל הוא יושפע ממה שקרה מחוץ לכר הדשא - הוא לא חשוב יותר מבריאות השחקנים".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ