מראדונה: “אני לימדתי את מסי להבקיע מבעיטות חופשיות”

דייגו מראדונה
דייגו מראדונה | Marcelo Endelli/Getty Images

הארגנטינאי האגדי לקח קרדיט על השיא שקבע "הפרעוש" בעונה הקודמת, שבה הבקיע שמונה שערים ממצב נייח: "הוא שאל אותי איך הייתי מצליח להבקיע, אמרתי לו שהוא פשוט צריך להכות בכדור באמצע"

דייגו מראדונה לקח קרדיט על שיאו של ליונל מסי בהבקעת שערים בבעיטה חופשית בעונה אחת. לטענתו של מספר 10 האגדי, שאימן את “הפרעוש” בנבחרת ארגנטינה בין 2008 ל-2010, כוכב ברצלונה ביקש את עצתו לגבי טכניקת הבעיטה ממצבים נייחים והטיפים שלו הם אלה שבזכותם הבקיע מסי שמונה שערים בבעיטה חופשית בעונה הקודמת, שיא הקריירה שלו.

“הייתה לו בעיה עם הבעיטות החופשיות. אחרי כל אימון, השארנו את ליאו על המגרש כדי שיוכל להתאמן והוא שאל אותי איך הייתי מצליח להבקיע”, סיפר מאמנה הטרי של חימנסיה לה פלטה, “אז אמרתי לו: ‘אתה פשוט צריך לפגוע באמצע של הכדור, יעניקו לי אוסקר על כך שלימדתי אותך את זה’. הוא ענה ‘אבל אני פוגע בו באמצע והוא עף לי’, אמרתי לו ‘אל תדאג, אתה תצליח’. היום הוא לא מסוגל להחטיא”.

בין אם מראדונה הוא האחראי למהפך או לא, אי אפשר להתעלם מהעובדה כי עד שיתוף הפעולה בין השניים בנבחרת ארגנטינה, מסי הבקיע רק שער אחד בבעיטה חופשית ומאז ועד היום הפך לאחד הבועטים הטובים בעולם הכדורגל.

הפך את מסי לגאון במצבים נייחים, לכאורה. מראדונה עם “הפרעוש” בימים המשותפים בארגנטינה (Getty Images)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי