3:3 הפכפך בין לאציו לבולוניה, שהבטיחה הישארות בליגה

מתיאה דסטרו
מתיאה דסטרו | Gettyimages

מיכאילוביץ' היה זקוק לנקודה באולימפיקו כדי להבטיח הישארות בסרייה A ועמד במשימה. קוריאה, בשטוש ומילינקוביץ' סאביץ' כבשו למחזיקת הגביע הטרייה, פולי, דסטרו ואורסוליני לאורחים תחת גשם שוטף

המחזור ה-37 בסרייה A ננעל הערב (שני) עם משחקה של לאציו שהגיעה חמישה ימים לאחר הזכייה השביעית שלה בגביע האיטלקי, ואירחה את בולוניה שהייתה זקוקה לנקודה כדי להבטיח הישארות. בתום 90 דקות הפכפכות ודרמטיות למדי, השתיים נפרדו ב-3:3 משוגע שגם הבטיח לאורחים עונה נוספת בליגה הבכירה.

לצד השמועות הגוברות כי מאמנה של לאציו, סימונה אינזאגי, מבוקש על ידי האלופה יובנטוס כמחליפו של מסימיליאנו אלגרי, עלו חניכיו בידיעה שניצחון יקרב אותם לכדי שתי נקודות מהיריבה העירונית רומא, על אף שהם כבר הבטיחו את הכרטיס לליגה האירופית באמצעות הזכייה בגביע. הפערים בין השתיים על כר הדשא הורגשו כבר מתחילת המשחק ובדקה ה-14 חואקין קוריאה העלה את הנשרים ליתרון 0:1. לאציו המשיכה לתקוף, אך לא הצליחה להגדיל את הפער עד ההפסקה.

בדקה ה-50, תחת גשם כבד באולימפיקו, חניכיו של סינישה מיכאילוביץ’ ניצלו הגנה רופפת של המקומיים ואנדראה פולי השווה את התוצאה ל-1:1. האורחת העבירה הילוך לאחר השוויון ורק דקה לאחר מכן כבר עקצה בשנית והפתיעה את כל יושבי האצטדיון, כאשר מתיאה דסטרו השלים מהפך חשוב, 1:2 לרוסו-בלו.

החגיגות של בולוניה לא נמשכו יותר מדי זמן, כי כבר בדקה ה- 59 בשטוש האנגולי השווה את התוצאה ל-2:2. הגשם השוטף לא פסק לרגע במחצית השנייה וכך גם מבול השערים נמשך: חמש דקות לאחר השוויון של לאציו, ריקרדו אורסוליני החזיר את היתרון החשוב כל כך לבולוניה שקירב אותה להישארות ועשר דקות לסיום המשחק, בעיטה חופשית מדויקת של סרגיי מילינקוביץ’ סאביץ’ קבעה את תוצאת המשחק, 3:3 משוגע שכאמור השאיר את האורחת בליגה לאחר מסע היחלצות אדיר.


ריקרדו אורסוליני חוגג הישארות (gettyimages)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי