העסקה סגורה: דה ליכט יעבור ליובנטוס תמורת 70 מיליון יורו

מתייס דה ליכט
מתייס דה ליכט | EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images

יובנטוס ואייאקס הגיעו לסיכום על מכירת הבלם בן ה-19, קפטן אלופת הולנד, שיהפוך לשחקן ההגנה היקר ביותר שרכשו הביאנקונרי. הוא אמור לחתום ביממה הקרובה ולהצטרף לאימוני קבוצתו החדשה

קבוצות: יובנטוס

בימים האחרונים מדווחים בתקשורת ההולנדית ואיטלקית כאחד על כך שחתימתו של מתייס דה ליכט ביובנטוס היא רק עניין של זמן. לפי הפרסום לפני זמן קצר ב”טלחראף” ההולנדי, העסקה הושלמה ולכל היותר עד מחר (שבת) יוצג קפטן אלופת הולנד בן ה-19 כשחקן הביאנקונרי, כפי שציפו באיטליה מלכתחילה. מחר זהו גם יהיה אימונו הראשון של כריסטיאנו רונאלדו לעונת 2019/20, כך שצפוי יום חגיגי במיוחד בטורינו.

כידוע, דה ליכט לא יצא עם אייאקס למחנה האימונים באוסטריה מכיוון שראשי הקבוצה חששו לסכן את הבלם, בידיעה שאם חלילה ייפגע באחד האימונים או המשחקים לא תוכל לצאת לפועל שום עסקה, אלא שמסתמן כי היום הושג הסיכום שיאפשר לדה ליכט לעזוב את אמסטרדם ולהתחיל להתאמן עם אלופת איטליה. הבלם ישתכר 12 מיליון יורו לעונה, לא כולל שלושה מיליון יורו נוספים שיוכל לקבל על ידי בונוסים שונים.

לפי פרטים ראשונים שנחשפים כעת בהולנד, בקיץ 2018 שוחחו יובנטוס ואייאקס על העברת הבלם, אלא שאז התעקשה אייאקס להשאירו. המהלך השתלם לאייאקס, הרי שהיא השיבה לעצמה את האליפות וגם נעצרה רק בחצי גמר ליגת האלופות כנגד כל הסיכויים, אולם זה “עלה” לה בכך שהיא הבטיחה לסוכנו של הבלם, מינו ראיולה, שהוא ישוחרר בשנה הבאה תמורת 50 מיליון יורו – מחיר נמוך משוויו כמחווה על שנשאר עונה נוספת.

מכיוון שלהולנדים היו הצעות גבוהות יותר הקיץ, סביב ה-75 מיליון יורו, וזאת עוד לפני שכלל התייחסנו לכך שדה ליכט בשנה האחרונה מיתג את עצמו כאחד הבלמים הטובים בעולם כבר בגיל 19, בסופו של דבר סוכם כי יובנטוס תשלם כ-70 מיליון יורו עבורו, אולם חלק מהתשלום יועבר בהתאם לבונוסים שונים. הוא יהפוך לשחקן ההגנה היקר ביותר שרכשה יובנטוס אי פעם, יעקוף את ליליאן טורהאם שהצטרף לגברת הזקנה תמורת 41.5 מיליון יורו ב-2001, ובסך הכל מחירו יוכל להאמיר עד 82 מיליון יורו.


בקרוב מאוד הם ילבשו את אותם המדים. דה ליכט ורונאלדו (Lars Baron/Getty Images)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי