האם שחקני הליגה האיטלקית יוותרו על שכרם בחודש מרץ?

כריסטיאנו רונאלדו, זלאטן איברהימוביץ'
כריסטיאנו רונאלדו, זלאטן איברהימוביץ’ | ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images

דיווח: בשיחה שנערכה בין ראשי הקבוצות בסרייה A לאנשי ההתאחדות, עלה הרעיון שהשחקנים יוותרו על משכורת כדי לסייע לקבוצות הקטנות להימנע מקריסה. וגם: נאפולי הודיעה שתנסה לשוב לאימונים ביום רביעי

נגיף הקורונה החל להתפשט באיטליה ב-28 בפברואר, לפני 28 ימים. נכון לכתיבת שורות אלה, המספרים המחרידים בארץ המגף עומדים על 4,032 מתים מתוך 47,021 חולים שאומתו. המדינה, כידוע, לאחרונה נכנסה  איטליהלסגר מוחלט וראשי הכדורגל מקווים שבעוד כמעט חודשיים מהיום, ב-10 במאי לכל המאוחר, הם יוכלו לחדש את הליגה וכך לסיים אותה עד ה-30.6, הדד ליין שהציבה אופ”א.

עם זאת, לאור מצבה הקשה של איטליה בימים אלה, ראשי הקבוצות בסרייה A לא יכולים להתכחש לאפשרות שהליגה לא תוכל להתחדש כלל העונה. הנזק הכלכלי במצב כזה מוערך בכ-800 מיליון יורו ובזמן שמועדוני הפאר כמו יובנטוס, אינטר, ואחרות יצליחו לשאת את הפגיעה הקשה, מועדונים רבים עלולים להידרדר עד לפשיטת רגל אם הממשלה לא תסייע. תרחיש דומה לזה שאנו רואים גם בישראל, כשמספר קבוצות כבר הודיעו על הוצאת כל עובדי המועדון לחל”ת.

אבל אם הזכרנו את ישראל, אז בדומה למתרחש בבית”ר ירושלים, עירוני קריית שמונה ואחרות, לא רק הוצאה לחל”ת היא פתרון אפשרי, אלא גם קיצוץ בשכר השחקנים. היום (שישי) פורסם באיטליה כי במהלך שיחה שנערכה בין ראשי קבוצות הליגה הבכירה להתאחדות הכדורגל האיטלקית, עלה הרעיון שכל השחקנים יוותרו על משכורת חודש מרץ במטרה לסייע לבעלי הקבוצות.

קייליני ובאלוטלי. יסכימו לוותר על שכרם במרץ?

מדובר במהלך שיצטרך לקבל את אישור ארגון השחקנים באיטליה, אבל זהו בהחלט עשוי להיות מהלך תקדימי, לאור העובדה שקבוצות רבות בכל רחבי האירופה, כולל הליגות הגדולות – עדיין לא פעלו בנושא בשל רגישותו ובחינת חוקיות צעדים שכאלו. בבורוסיה מנשנגלדבאך הגרמנית, למשל, השחקנים תרמו חלק נכבד משכרם החודשי למען תשלום המשכורות של עובדי המועדון וגם בברצלונה דווח כי ישנה אפשרות ששכר השחקנים יקוצץ.


דמיאנו תומאסי
, יו”ר ארגון השחקנים, טען בינתיים כי בנושא השכר יש לעסוק בעתיד, לאחר שבכלל תתקבל תשובה אם העונה יכולה להימשך או שלא: “אנחנו מסכימים לשחק בקיץ, למרות שאלו ימי חופש שלנו, אנחנו רוצים לעזור ואין לנו שום בעיה עם זה, אבל בנוגע לחוזים אנחנו נראה”.

בינתיים הקבוצות לא מתאמנות, אולם לאציו הייתה הראשונה שהודיעה כי תנסה לשוב לפעילות ביום שני וספגה על כך ביקורות קשות, אבל אחריה גם נאפולי אמרה שתנסה לשוב לאימונים ביום רביעי במטרה להתחיל להחזיר את השחקנים לשגרת אימונים ולכושר.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי