תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שפן מהכובע: באוסטרליה בונים על רוקאביצה בדרך למונדיאל

מכבי חיפה - רעננה 2:4
מאמנו של חלוץ מכבי חיפה בנבחרת שופע מחמאות ("מהיר, טכני ויודע לכבוש") ובתקשורת משווים אותו להארי קוויל שגם קיבל זימון אחרי שנים רבות והעלה את הסוקרוס לפלייאוף
"ניקיטה רוקאביצה יביא משהו שונה לנבחרת, חסר לנו חלוץ מהטייפ שלו", כך אמר מאמן נבחרת אוסטרליה אנג' פוסטקוגלו בראיון לתקשרת המקומית על הזימון החדש והמעט מפתיע שלו לצמד משחקי הפלייאוף מול סוריה שייערכו ביום חמישי וביום שלישי הבא. מפתיע משום שחלוץ מכבי חיפה בן ה-30 נעדר מהסגל של הסוקרוס מאז אוקטובר 2013 ותחת המאמן הקודם הולגר אוסייק.

לפוסטקוגלו, שהחליף בתפקיד את אוסייק וכבר אוחז ארבע שנים בתואק מאמן אוסטרליה, יש הסבר לכך: "תמיד החזקתי מרוקאביציה ומהיכולת שלו, הבעיה היתה שהוא כל הזמן נע בין קבוצות. עכשיו כשהוא משחק וכובש במדי מכבי חיפה נראה היה לי שהוא התייצב והתקבע וזה היה הזמן המתאים לזמן אותו".רוקאביציה האוקראיני-אוסטרלי וישראלי בזכות נישואיו שוהה עם הסוקרוס במלזיה שם יתקיים המשחק הראשון בין הנבחרות על הזכות לעלות למשחק פלייאוף נוסף מול הרביעית בבית הצפון-מרכז אמריקני בדרך הארוכה למונדיאל 2018 ברוסיה. "ניקיטה מהיר, טכני, מכיר את מלאכת ההבקעה והוא גם מנוסה. הוא יכול להיות האיש שנשלוף מהכובע כדי להכריע את ההתמודדות".


ואכן חלוץ מכבי חיפה לא מיועד לפתוח לפחות במשחק הראשון מול הסורים, שאינם יכולים לארח בביתם בשל מלחמת האזרחים במדינה ולכן קבעו את מלזיה כבר מתחילת מוקדמות המונדיאל של יבשת אסיה, אלא לעלות מהספסל ולהביא ערך מוסף, כפי שמציינים העיתונאים ופוסטקוגלו עצמו. באוסטרליה מציינים שני מקרים דומים בעבר. הארי קוויל הוותיק שקיבל זימון מחודש ושער שלו העלה את לפלייאוף מוקדמות מונדיאל 2006 מול אורוגוואי וג'וש קנדי שכבש והבטיח הופעה במונדיאל 2014.
לרוקאביצה יש 13 הופעות בנבחרת אוסטרליה בהן כבש שער אחד (בניצחון 1:2 בחוץ על דרום קוריאה. כמו כן רשם שלוש הופעות בנבחרת עד 21 של הסוקרוס. שתיים מההופעות שלו בבוגרים התקיימו במונדיאל 2010 בדרום אפריקה מול גאנה (1:1) וגרמניה (4:0). הופעתו האחרונה היתה כאמור לפני ארבע שנים. 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ