באיירן מינכן ודורטמונד נלחמות על המאמן האוסטרי של לייפציג

באיירן מינכן - המבורג 0:6
ראלף האזנהוטל, שהקפיץ את המועדון הקטן לצמרת הבונדסליגה והוביל אותו לעונה אירופית מוצלחת, מבוקש אצל שני מועדוני הפאר הגרמנים. המאמן חתום לשנה נוספת, אבל עלול להתפתות לכסף הגדול
שתי הגדולות של הכדורגל הגרמני, באיירן מינכן ודורטמונד, מחפשות מאמן צמרת לעונה הבאה. שתיהן רוצות את מאמנה של לייפציג, ראלף האזנהוטל האוסטרי, שהזניק את לייפציג בתוך שנתיים לצמרת הכדורגל הגרמני והצליח גם בעונת הבכורה של המועדון במפעל אירופי. "בילד" מפרסם ששתי הקבוצות מחזרות אחריו במרץ.

באיירן מינכן רוצה מאוד שיופ היינקס ימשיך, אבל המאמן בן ה-72 דחה את הרעיון וכנראה יפרוש מכדורגל סופית בסוף העונה. דורטמונד לא מרוצה ממאמנה האוסטרי הנוכחי פטר שטוגר שייצב קצת את השורות אחרי תקופת פטר בוס, אבל עדיין הודח מהליגה האירופית על ידי זלצבורג.


נשיא באיירן אולי הנס אמר כבר בדצמבר 2016 שאם הוא יחפש מקומי או אוסטרי לבאיירן, האזנהוטל יהיה המועמד. לאחר שהתברר לבאיירן שתומאס טוכל לא יגיע, במועדון הם נואשים להחתים את המאמן בן ה-50 שהדריך לפני כן את אינגולשטאט ארבע עונות. העיתון מדווח ששלושת האנשים החזקים במועדון - הנס, קרל היינץ רומניגה והמנהל הספורטיבי חסן סליחמידז'יץ' - עובדים רק על דבר אחד, מינוי המאמן הבא.

יש גם קשר בין האזנהוטל לבאיירן. בעונות 2002 עד 2004 הוא עבד כמאמן צעיר בבאיירן ב' יחד עם המאמן הרמן גרלנד, כיום עוזרו של היינקס. בדורטמונד יש גם הערכה רבה למאמן האוסטרי של לייפציג וקשר טוב בין הנשיא האנס יואכים ואצקה לבינו.


יופ היינקס. צפוי לפרוש סופית בתום העונה (AFP)
יופ היינקס. צפוי לפרוש סופית בתום העונה (AFP)

בלייפציג אומרים שהם לא מתרגשים כיוון שהמאמן חתום עד 2019, אבל מודעים לעובדה שהכסף שיש במועדון מקונצרן רד בול הוא לא הכל והמאמן רוצה לעבוד בקבוצות יותר מפורסמות. בלייפציג, שם עובדים בצורה מושכלת ולא מוציאים כספים בטירוף, מתכוונים לפי "בילד" לדרוש 10 מיליון יורו פיצויים אם האזנהוטל יעזוב לבאיירן או דורטמונד, מה שיהווה שיא חדש בליגה. כזכור, דורטמונד שילמה על הפרת החוזה של בוס באייאקס מחצית מהסכום - חמישה מיליון יורו.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ