גווארדיולה: “לסטר לא רצתה לשחק”. רודרי: “היה להם מזל”

play
פפ גווארדיולה חסר אונים | Martin Rickett - Pool/Getty Images
וארדי כבש שלושער ענק, לסטר השפילה 2:5 את סיטי 03:08

במנצ'סטר סיטי התקשו לפרגן ליריבה שהביסה אותם. המנג'ר ביקר גם את המנטליות של שחקניו: "לא חזקים מספיק". הקשר: "הם לא עשו כלום חוץ מלחכות". באנגליה קטלו את חוליית ההגנה ואת המאמן

קבוצות: מנצ’סטר סיטי

686 משחקים אימן פפ גווארדיולה בקריירה שלו ועד אתמול (ראשון), מעולם קבוצתו לא ספגה חמישה שערים. שלושער של ג’יימי וארדי סחף את לסטר ל-2:5 אדיר על מנצ’סטר סיטי, שעבור המנג’ר הקטלוני היווה גם פעם ראשונה בקריירה בה הוא מפסיד את משחק הבית הראשון שלו לעונה. בסיטי הביעו תסכול גדול מסגנון המשחק של המנצחת, כשגם המנג’ר וגם רודרי ביקרו אותה על כך.

“הם יורדים כל כך עמוק בהגנה ונהיינו עצבניים מחוסר יצירת המצבים. הם לא רצו לשחק, רק לצאת למתפרצות”, אמר גווארדיולה לאתר הרשמי של המועדון, “ידענו שלא נגיע ל-10 הזדמנויות. אנחנו צריכים לדעת שזה קשה. אפילו ב-2:5 הם עמדו על קו ה-16. אני לא הולך לוותר, אנסה למצוא פתרונות. זה קשה אבל חייבים לקבל את זה ואנחנו רק אחרי שני משחקים”.

המאמן גם הפנה טענות כלפי השחקנים שלו, על הגישה המנטלית שלהם: “שיחקנו כל כך טוב למשך 30 דקות, הבקענו בדקה הרביעית. אבל אז התחלנו לחשוב שאנחנו לא משחקים טוב, כשהמצב היה הפוך. אנחנו לא חזקים מספיק כדי לשמור על יציבות וסבלנות. אמרתי להם במחצית שהם משחקים טוב, שינסו להיות סבלניים וכל השאר יהיה בשליטה שלנו”.

גם רודרי התלונן על ההתגוננות של לסטר: “הכדורגל לא היה הוגן כלפינו. היינו ראויים להרבה דברים. שיחקנו, ניסינו, הם באו לכאן עם מעט מאוד דברים, עשו שניים-שלושה דברים וניצחו אותנו. אני לא יודע אם זו אשמתנו או עוצמה שלהם. אני צעיר ומנסה ללמוד בכל משחק, אבל במשחקים כאלה, כשהיריבה לא עושה כלום חוץ מלחכות, לחכות ולחכות – אפילו כשהיא מובילה – אתה מתבלבל ולא יודע מה לעשות. השיעור שלי מהמשחק הזה הוא לכבוש שער אחד ואז להעביר 100 מסירות מאחור – זהו, נגמר המשחק. אנחנו מנסים לכבוש את השני והשלישי וזה גורם לאיבודי כדור וספיגת שערים. מבחינתי, היה להם מזל. זה בסדר ואנחנו צריכים לברך אותם, אבל זו לא הדרך שבה אנחנו רוצים לשחק”.

הביקורות באנגליה התמקדו כמובן בחוליית ההגנה, כמתבקש לאחר שהתכולים ספגו חמישייה לראשונה באצטדיון איתיחאד, אחרי 438 משחקים בו בכל המסגרות. באתר “גול” הוצגו שתי גרסאות שונות: באחת קראו לגווארדיולה לבזבז כמה כסף שצריך כדי לחזק את ההגנה, מעבר להחתמה המתקרבת של רובן דיאש מבנפיקה (שתעלה בפני עצמה 65 מיליון יורו), שתמלא “באיחור של 18 חודשים”, כך נכתב, את החלל שהותיר וינסנט קומפאני כבלם עם רגל ימין. גם בנג’מין מנדי סומן כנקודת תורפה ועל עמדת המגן השמאלי נכתב כי הרוטציה בה “הכי קצרה שהייתה לסיטי מזה שנים”.

מצד שני, פרשן אחר טען כי שפיכת כספים אינה הפתרון וקטל את פפ גווארדיולה: “החולשה בהגנת מנצסטר סיטי לא תיפתר בהחתמת בלם יקר נוסף. עד כה, גווארדיולה בזבז 320 מיליון ליש”ט על שחקני הגנה בארבע השנים האחרונות, והקבוצה שלו עדיין מבצעת את אותן טעויות בסיסיות. בשלב זה, אפשר לומר בוודאות שהבעיה אינה קשורה לכוח אדם. הכשל העיקרי הוא בכך שההגנה לא יודעת לצמצם את המרחק ממרכז השדה כשהקשרים יוצאים ללחוץ גבוה, כמו במהלך שהוביל לגול הראשון של לסטר. גם חוסר התקשורת בין הקישור להגנה בעייתי. זו בעיה של מאמן, של מנטליות ושל מנהיגות”.

שחקני מנצ’סטר סיטי. תבוסה כואבת | James Williamson – AMA/Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי