תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בתום משחק 1 דרמטי: גולדן סטייט גברה על יוסטון

סטף קרי פי ג'יי טאקר | AFP
חצי גמר המערב נפתח באוקלנד עם דרמה אדירה. האלופה שמרה על הביתיות למרות ערב חלש של ה'ספלאש בראטרס' ובעיקר בזכות קווין דוראנט (35 נקודות). 33 נקודות של ג'יימס הארדן לא הספיקו
 הסדרה שכולם חיכו לה נפתחה הערב, כשגולדן סטייט אירחה את יוסטון למשחק 1 של חצי גמר המערב. ההיסטוריה בין הקבוצות ידועה לכולם, כשרק בשנה שעברה נפגשו בגמר המערב לסדרה מותחת של 7 משחקים, בסופה האלופה גברה על ג'יימס הארדן וחבריו.

הווריורס, שהגיעו לאחר סדרה ארוכה מן המצופה נגד הקליפרס, חששו שעות לפני המשחק שיצטרכו להסתדר ללא ה'ספלאש בראטרס', סטף קרי וקליי תומפסןו, אך שעה לפני פתיחת המשחק סטיב קר הודיע שיפתחו בחמישייה.אל מול הקהל הביתי, האלופה פתחה את המשחק מצוין בהובלתו של דריימונד גרין. המנהיג הווקאלי של הווריורס קלע 8 נקודות ברבע הראשון אליהם הוסיף 4 אסיסטים וכמה ריבאונדים חשובים משני צידי המגרש. הרוקטס לא הצליחו לקלוע מחוץ לקשת, והאלופה ירדה ביתרון  19:28 בסיום הרבע הראשון.

לרבע השני עלתה היוסטון העיקשת שכולנו מכירים. מייק דאנטוני נתן את הכדור לאריק גורדון וקיבל מענה מיידי. אלוף השלשות לשעבר קלע 2 שלשות ו-9 נקודות, כריס פול וננה הילריו סייעו והרוקטס הצליחו למחוק את הפיגור לחלוטין לפני הירידה להפסקה. שוויון 53:53 בירידה למחצית.ברבע השלישי הדרמה נמשכה. ג'יימס הארדן החטיא בלי הפסקה אך השיג במומחיות רבה נקודות חשובות מהקו, גורדון לא הפסיק להפציץ מחוץ לקשת וכריס פול נכנס לעניינים. בצד השני, סטף קרי שהסתבך בבעיית עבירות ולא נכנס לקצב, פינה את הבמה לשחקן הטוב ביותר בסדרה, קווין דוראנט. הסקורר האדיר של הווריורס התחמם וקלע 15 נקודות ברבע, הווריורס סיימו את הרבע השלישי ביתרון 76:83.

הרוקטס לא ויתרו גם ברבע הרביעי. ג'יימס הארדן אמלל את ההגנה של האלופה והלך לקו פעם אחר פעם, למרות האחוזים הנוראים מהשדה. גם בהתקפה האלופה התקשתה לייצר סלים נגד ההגנה הקשוחה של יוסטון. ברגעי ההכרעה ג'יימס הארדן ניסה לעשות הכל עבור הרוקטס, אך ברגע האמת, סטף קרי שהיה חלש לאורך כל המשחק, קלע שלשה אדירה 24 שניות לסיום ולא השאיר ליוסטון סיכוי. 100:104 לגולדן סטייט בסיום משחק 1.
הווריורס ניצחו בתום ערב לא מרשים של שתי הקבוצות.האלופה לא הרשימה, ורשמה ערב מזעזע של 7/22 מחוץ לקשת. מנגד, החבורה של מייק ד'אנטוני קלעה 31/73 מהשדה, ב-30% מהשלוש. 


קווין דוראנט היה ללא ספק האיש של סטיב קר הערב, עם 35 נקודות ו-5 ריבאונדים, דריימונד גרין הוסיף 14 נקודות, 9 אסיסטים ו-9 ריבאונדים. מהצד השני, ג'יימס הארדן קלע 33 נקודות באחוזים גרועים מהשדה, אריק גורדון הרשים עם 27 נקודות.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ