תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רופאים מומחים טוענים: "דוראנט לא יחזור להיות אותו שחקן"

קווין דוראנט | Photo by Gregory Shamus/Getty Images
בארצות הברית שוחחו עם אנשי מקצוע בעקבות הקרע שהסעיר את עולם הכדורסל וישבית את כוכב גולדן סטייט בשנה הקרובה, אולי עד עונת 2020/21: "הוא כבר לא יהיה מי שהכרנו"
התמונה של קווין דוראנט מתיישב על הפרקט במשחק הגמר החמישי נחקקה בראש של כולם. כבר אז ניתן היה להבין שמדובר בפציעה רצינית, כזו שתשבית אותו תקופה מספיק ארוכה - בוודאי שאף אחד לא ציפה לראות אותו חוזר לסדרת הגמר השנה. הכוכב אישר בחשבון האינסטגרם שלו לאחר מכן כי הוא קרע את גיד האכילס. "הדרך שלי חזרה למגרש מתחילה עכשיו", כתב. והדרך שלו אכן ארוכה מאוד. בספטמבר הקרוב דוראנט יהיה בן 31, גיל מתקדם לשחקן ובטח לאחד שצריך להתאושש מפציעה כה קשה.

המומחים טוענים שלא נראה את הפורוורד לפחות בתשעת החודשים הקרובים, ועל פי הערכתם גם אז "קווין דוראנט כבר לא יהיה אותו שחקן". ג'ף סטוטס, מאמן אתלטי שמנתח מגמות של פציעות, אמר: "לפי כל המחקרים, שחקן שחוזר מפציעה באכילס יורד תמיד בתפוקה. זה קשה לחזור ולשחק ברמות הגבוהות אחרי סוג כזה של פציעה, במיוחד בכדורסל".

"הוא כבר לא יהיה שחקן של 82 משחקים בעונה", כך סיכם רופא נוסף של קבוצה בליגה הטובה בעולם, והוסיף: "הוא יכול להישאר עם יכולות המשחק שלו, אבל בפחות דקות ובפחות משחקים". במהלך ההיסטוריה, ברנדון ג'נינגס, אלטון בראנד, צ'ונסי בילאפס וקובי בראיינט הם רק חלק מהשמות שחזרו מפציעה בגיד האכילס, ולפי הנתונים לא חזרו עם אותן היכולות.


 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What’s good everybody I wanted to update you all: I did rupture my Achilles. Surgery was today and it was a success, EASY MONEY My road back starts now! I got my family and my loved ones by my side and we truly appreciate all the messages and support people have sent our way. Like I said Monday, I'm hurting deeply, but I'm OK. Basketball is my biggest love and I wanted to be out there that night because that’s what I do. I wanted to help my teammates on our quest for the three peat. Its just the way things go in this game and I'm proud that I gave it all I physically could, and I'm proud my brothers got the W. It's going to be a journey but I'm built for this. I’m a hooper I know my brothers can get this Game 6, and I will be cheering with dub nation while they do it.

A post shared by 35 (@easymoneysniper) onשחקן שחוזר מפציעה כזאת מפספס בממוצע 10 משחקים בשנת החזרה שלו, משמע שאחוז גדול מהחוזרים נפצעים שוב באפן משמעותי ברקמות רכות בגוף בשנה הראשונה לאחר הפציעה. הדוגמה הכי טובה נמצאת ממש ליד קווין דוראנט - דימרקוס קאזינס חזר מ-12 חודשים בחוץ עקב פציעה בגיד האכילס ברגלו השמאלית והחזרה שלו למדי הווריורס הייתה טובה מאוד, רשם ממוצע של 16 נקודות ו-8 כדורים חוזרים ב-30 המשחקים הראשונים שלו, אך מהר מאוד הפציעה הבאה הגיעה, כשקאזינס קרע את השריר הארבע ראשי באותה הרגל, שלושה חודשים אחרי חזרתו למגרשים.


קווין דוראנט הוא שחקן חופשי בימים אלו, כשעזיבתו הייתה צפויה כבר מלפני כמה חודשים. הפציעה החדשה לא שינתה את מחשבותיו של דוראנט, וכנראה לא תשנה את המחשבה של הקבוצות שמעוניינות בו - ניו יורק ניקס, ניו ג'רזי נטס ולוס אנג'לס קליפרס. למעשה, גם אחרי הפציעה השחקן צפוי לקבל חוזה מקסימום לארבע שנים תמורת 160 מיליון דולר.

"הוא כנראה יפספס את כל העונה הבאה", סיכם סטוטס, בטענה ששחקן צריך לפחות 12 חודשים של מנוחה טוטאלית, ולא נראה שהקבוצה שתחתים אותו תרצה שיחזור לעניינים דווקא בזמן הפלייאוף, אלא תחכה עוד מספר חודשים, כך שבהחלט ייתכן שנראה את KD בפעם הבאה על הפרקט רק בעונת 2020/21.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ