תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מערב פרוע: ראסל ווסטברוק יעבור ליוסטון תמורת כריס פול

ראסל ווסטברוק ראסל ווסטברוק | AFP
טירוף חלון ההעברות ב-NBA מסרב להיגמר. כוכב העל יתאחד עם ג'יימס הארדן, לאחר שאוקלהומה סיטי סיכמה עם הרוקטס על טרייד תמורת הרכז הבכיר, שעשוי להמשיך לקבוצה אחרת ולא להישאר במדי הת'אנדר
פצצה נוספת נפלה לפנות בוקר (בין חמישי לשישי) בליגה הטובה בעולם. אולקהומה סיטי ת'אנדר הגיעה לסיכום עם יוסטון רוקטס על טרייד במסגרתו יועבר ראסל ווסטברוק לקבוצה הטקסנית, שבה יתאחד עם ג'יימס הארדן, כך דווח ברשת ESPN. יוסטון תעביר בתמורה את כריס פול, יחד עם בחירות סיבוב ראשון ב-2024 ו-2026. מנהלה המקצועי של אוקלהומה סיטי, סם פרסטי, עבד עם ווסטברוק וסוכנו על מנת לעזור לכוכב לממש את רצונו לשחק ביוסטון, כאשר כידוע גם מיאמי היט הייתה על הפרק.

הרוקטס מחברים שני זוכים בתואר ה-MVP בשנים האחרונות -ווסטברוק ב-2017 והארדן ב-2018- והם יהיו צמד חתני הפרס הרביעי בהיסטוריה שמשתף פעולה בטווח של עד שלוש שנים לאחר הזכייה. כזכור, השניים גם החלו את הקריירה שלהם יחד במדי הת'אנדר. על פי הדיווח, שני השחקנים נלהבים ביותר מהמהלך. בשלוש השנים שלהם יחד, הם הביאו את אוקלהומה לפלייאוף כשהם מסיימים בכל עונה גבוה יותר ועולים מהמקום השמיני למקום השני במערב.

באותה נשימה, פרסטי ינסה להגיע עם נציגיו של כריס פול להבנות על מנת לשלוח את הרכז לקבוצה אחרת, שכן הת'אנדר החליטו על בנייה מחדש ולא צפויים להעמיד קבוצה תחרותית בעונה הקרובה, לכן הסיטואציה לא מתאימה לאף אחד מהצדדים. גם במקרה הזה מיאמי צפויה להיות מעורבת. הרעמים כבר מצאו אשתקד פתרון לסיטואציה דומה במקרה של כרמלו אנתוני, שגם הוא מיוצג על ידי סוכנו של פול ליאון רוז. לרכז הוותיק נותרו שלוש שנים בחוזהו, בהן הוא ישתכר 124 מיליון דולר.
ביוסטון בטוחים שהטרייד ירחיב את חלון האליפות של ג'יימס הארדן שכן הוא יהיה בן 30 בחודש הבא, בדיוק כמו ווסטברוק, בעוד פול כבר בן 34. "אנחנו נרגשים לצרף את ווטסברוק", אמר הבעלים של הרוקטס טילמן פרטיטה, "עם זאת, הקבוצה הזו רשמה שנתיים ברציפות את מאזן הניצחונות הטוב בהיסטוריה שלה ולא היינו מגיעים לזה ללא כריס פול. הוא בלתי ייאמן ונתגעגע אליו". למרות שהשחקן עצמו הכחיש זאת, אי אפשר שלא להיזכר כעת בדיווחים הרבים שהיו לאחרונה על מתיחות בינו לבין הארדן ולמרות שביוסטון הכחישו כל בעיה, ברגע שההזדמנות הגיעה הם החליטו לוותר על שירותיו.


ווסטברוק היה הפרצוף של אוקלהומה סיטי בעשור האחרון, במיוחד לאור הנאמנות שהפגין כלפי הקבוצה לאחר עזיבתו של קווין דוראנט ב-2016, כששנה לאחר מכן חתם הרכז על הארכת חוזה והחזיק אותה בצמרת המערב. הן השחקן והן קבוצתו הבינו שהדבר הנכון הוא להיפרד, לאחר הטרייד שהעביר את פול ג'ורג' לקליפרס ושלח את אוקלהומה סיטי לבנייה מחדש ואת הכוכב לחפש אתגר במקום אחר. כעת פניו לאתגר הזה, כשיחד עם הארדן הוא צפוי להעמיד ביוסטון את אחת הקבוצות העוצמתיות בליגה, שבוודאי תדבר חזק במאבק על האליפות בעונה הקרובה.


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ