תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ג'רי סלואן, מאמנה האגדי של יוטה ג'אז, הלך לעולמו

ג'רי סלואן | JOHN G. MABANGLO/AFP via Getty Images
מי שהוביל את הקבוצה מסולט לייק במשך 23 שנה וגם לשני גמרים רצופים, בהם נכנעו למייקל ג'ורדן ושיקגו בולס, נכנע למחלת הפרקינסון ומת בגיל 78: "יחסר לנו ולנצח יהיה חלק מאיתנו"
אבל כבד בעולם הכדורסל: המאמן האגדי ג'רי סלואן, שאימן את יוטה ג'אז במשך 23 שנה והוביל אותה פעמיים לסדרת הגמר, הלך היום (שישי) לעולמו בגיל 78 אחרי מאבק ממושך במחלת הפרקינסון.

סלואן הוביל את יוטה לגמר בשנים 1997 ו-1998, אז יחד עם כוכבים כמו ג'ון סטוקטון וקארל מאלון הם נכנעו למייקל ג'ורדן ושיקגו בולס, אולי הקבוצה הגדולה בתולדות ה-NBA. סלואן למעשה הגיע לסולט לייק משיקגו, שם החל את הקריירה כעוזר מאמן, קודם לתפקיד המאמן ב-1979 ב-1988 הגיע לשיא כמאמן כשמונה על ידי יוטה ג'אז למאמנה הראשי. סלואן גם שיחק ב-NBA, אחרי שב-1965 נבחר רביעי בדראפט על ידי בולטימור בולטס ואחרי שנה עבר לשיקגו בולס ושיחק שם עשור במהלכו גם פעמיים נבחר למשחק האולסטאר  

הג'אז ספדו הערב למאמנם האגדי כשבין השאר נכתב: "ג'רי סלואן זה שם נרדף ליוטה. הוא יחסר לנו מאוד ולנצח יהיה חלק מאיתנו. אנחנו אסירי תודה על מה שהוא השיג ומשתתפים בצער משפחתו, חבריו והאוהדים".ג'רי סלואן עם סטוקטון ומאלון (PABLO CUARTEROLO/AFP via Getty Images)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ