במכבי ת"א תקפו: "מסיבת העיתונאים הייתה לא פחות משערורייה"

במכבי ת"א תקפו: "מסיבת העיתונאים הייתה לא פחות משערורייה" יאניס ספרופולוס, שמעון מזרחי | עדי אבישי
האלופה הגיבה במכתב חריף לאחר דבריו של שמואל פרנקל: "חבל שאנשי המנהלת מטעים את הציבור בצורה גסה כל כך, אנשי המנהלת נועדו על מנת לקדם את הליגה ולתת שירות, ולא לתקוף את אחת השותפות"
לאחר מסיבת העיתונאים היום (שני) של יושב ראש מנהלת הליגה שמואל פרנקל, ובה הגיב לטענות של ראשי מכבי תל אביב על החוק הרוסי, שיטת הסדרות, מחאת האוהדים והאפשרות שמכבי תפרוש מהליגה. המועדון הצהוב הגיב בשעות אחר הצהריים במכתב חריף ובו ביקר את דבריו של פרנקל, וכתב את הדברים הבאים:

1. "מסיבת העיתונאים שנערכה היום על ידי אנשי המנהלת היא חסרת תקדים, ומדובר בלא פחות משערורייה. במנהלת יש 12 קבוצות. הן שותפות, וזכותן להביע את דעתן, להלין על החוקים וכיוצא בזה. אנשי המנהלת נועדו על מנת לקדם את הליגה ולתת שירות ל-12 השותפות, ולא לתקוף את אחת השותפות".


2. "חבל שאנשי המנהלת מטעים את הציבור בצורה גסה כל כך. החוקים בליגת העל הישראלית הינם חריגים ולא דומים לחוקים הנהוגים בליגות המקומיות האחרות באירופה. מכבי אמרה בעבר וממשיכה לומר באופן ברור: אנחנו מוכנים לשחק על פי חוקי כל אחת מהליגות האירופאיות".

3. "אין ליגה שמאפשרת התערבות בחמישייה על הפרקט. בהרכבים על המגרש".


4. "אין ליגה מקומית שקובעת את האלופה שלה במשחק בודד".


במכבי תל אביב לא אהבו את מסיבת העיתונאים של שמואל פרנקל (עדי אבישי)

5. "אין לנו התנגדות שתהיה מגבלה על כמות הזרים בטופס המשחק. זה ברור וטבעי. יש לנו התנגדות על כך שהחוקים ולא המאמן קובעים אילו שחקנים יהיו על המגרש".

6. "מי שצופה במשחקים שלנו ביורוליג רואה לא פעם ולא פעמיים גם ארבעה ישראלים בחמישייה. שחקנים צריכים להיות על המגרש לפי החלטת המאמן ושיקוליו. לא כי הם חייבים. לא מתוקף חוק. זה עקום וזה לא ספורטיבי".

7. "לצערנו החוק הרוסי לא יסתיים בשנה הבאה, פשוט יהיה חוק רוסי מצומצם, וההתערבות הרגולטורית בהרכב על המגרש תמשיך".

8. "גם הטענה כאילו מכבי איננה בעד השחקן הישראלי בעוד הליגה מגינה עליו, פשוט מגוחכת. כ-40% מהשחקנים הישראלים שגדלו במחלקות הנוער ומשחקים בליגת העל, גדלו במחלקת הנוער של מכבי. מכבי היא יצרנית השחקנים המקומיים הכי גדולה בליגה ללא שום צל של ספק. לא מן הנמנע שקרב היום ובו נשלח שני ישראלים שגדלו וטופחו באקדמיה של מכבי לדראפט ה-NBA".


מכבי תל אביב אמנם נגד החוק הרוסי, אבל היא אחראית על לא מעט כישרונות ישראלים. דני אבדיה הוא דוגמה לכך (עדי אבישי)

9. "שמחנו לשמוע על הבשורה לאוהדי הכדורסל בישראל כי ההחלטה על ביטול הפיינל פור תעלה להצבעה בקרוב מאוד במנהלת הליגה. אנחנו מברכים על כך".

10. "דבריו של עדלי מרקוס על כך שהטקס לציון יום השואה הבינלאומי נדחה בגלל "שהיה פחד" שהאוהדים ינצלו את המעמד כדי לבזותו אינם ראויים לתגובה. בקיום טקס חשוב כל כך, אסור לפעול על פי "פחד" מתגובות אוהדים".

"ועכשיו, ראוי שראשי המנהלת ימשיכו לעסוק בקידום הליגה, ומציאת פתרונות הולמים".
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ