תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קניסטר בר-דוד לראש עיריית רעננה: "אתם מפלים את קבוצת הנשים"

הילה קניסטר בר דוד | איגוד הכדורסל
על פי בדיקת יועמ"ש המנהלת עו"ד אורי כהנא, נראה כי קיימת הפליה מגדרית חמורה: "תקציב קבוצת הנשים קטן ב-50% מתקציב קבוצת הגברים, על אף שקבוצת הנשים משחקת בליגת העל והגברים בלאומית"
יושב ראש מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד, פנתה לראש עיריית רעננה, חיים ברוידה, בדרישה להשוות את תקציבי קבוצת הנשים בכדורסל בעירו לתקציב קבוצת הגברים העירונית.

על פי מכתבה של יו"ר המנהלת, בדיקת היועץ המשפטי של המנהלת עו"ד אורי כהנא העלתה כי בעוד קבוצת הליגה השנייה לגברים זוכה לתקציב נכבד בסך 1.2 מיליון שקל לעונה, קבוצת הנשים של מכבי רעננה המשחקת בליגת העל, זוכה לתקציב נמוך יותר בכ-50%, שאף קוצץ לאחרונה והועמד על סך של 567,000 שקל לשנה.

עוד על פי בדיקת עו"ד כהנא, התבחינים לחלוקת התמיכות לא עודכנו כלל מאז שנת 2013, ונראה כי חלוקת התמיכות מנותקת לחלוטין מהתבחינים ונקבעת באופן בלעדי בהתאם ל"שיקול דעת העירייה", כאשר בסופו של יום התוצאה הסופית הינה הפליה קשה של ספורט הנשים בניגוד לפסיקת בג"צ בנושא. על פי מכתבה של יו"ר המנהלת, מהבדיקה עולה "תמונה בעייתית במיוחד של מצב התמיכות העירונית, תמונה המציגה אפליה מגדרית קשה והתנהלות שאינה מניחה את הדעת"


"אני רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה מלא בין ראשי הערים למנהלת ולקבוצות" כתבה יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר-דוד. "אבקשך לתת את הדעת על הסוגיה ולשנות את נוסח מבחני התמיכה באופן מיידי, למבחנים שוויוניים יותר, אשר לא ינקטו באפליה כלפי קבוצת כדורסל הנשים בעיר רעננה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ