היסטוריה: הפועל אשדוד זכתה בגביע המדינה

הפועל אשדוד זכתה גביע המדינה | הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

בתום הארכה מותחת, החבורה הדרומית הניפה גביע ראשון בתולדות המועדון לאחר 29:30 על מכבי ראשון לציון. אקסבורד הצטיין עם שבעה שערים

הפועל אשדוד עשתה הערב (שני) היסטוריה עבור המועדון הדרומי כאשר זכתה לראשונה בתולודיה בגביע המדינה, זאת לאחר שרשמה 29:30 דרמטי על מכבי ראשון לציון במשחק הגמר. כזכור, אותו משחק היה אמור להיערך כבר בעונה שעברה, אך בעקבות משבר הקורונה העונה בוטלה.

במחצית הראשונה של המשחק הערב ניתן היה לראות בעיקר הגנות חזקות וזהירות רבה. הקבוצות סיימו אותה ב-9:9. בחצי השני עלתה אשדוד ליתרון של שני שערים, אבל ג'ו מתתיה לקח פסק זמן והקבוצה שלו חזרה והפכה ל-15:16.

המשחק המשיך להיות צמוד, ירמי סידי הוביל את ראשל"צ ליתרון, אבל אשדוד חזרה לשוויון פעם אחר פעם, עד למצב של 23:23. באותם רגעים אלו היו הדקות הטובות של טומיסלב סטויקוביץ', שהצליח לעצור את ההתקפה הצהובה ואפשר לשחר לוין להמשיך את המחצית הטובה שלו ולהחזיר את היתרון לאשדוד.

גמר גביע המדינה בכדוריד | הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

אלא שבאפן אופייני, הצהובים לא ויתרו על המשחק. אמיר שניידר הצעיר העלה אותם ליתרון, כ-45 שניות לסיום ונראה היה שהמשחק בידיהם, אבל אז לו אקסבורד השווה ואחרי איבוד כדור של סידי כמעט גם כבש ממגרש שלם לשער החשוף, אבל החטיא בשניית הסיום והמשחק נכנס להארכה עם 25:25. הדרמה נמשכה גם בהארכה, כאשר אקסבורד הצטיין אצל האדומים.

סידי הגיב ובסופו של דבר את השער המכריע סיפק עומרי קושמרו, אחרי חטיפת כדור של לוין. סידי יכול היה להשוות במהלך האחרון, אך נעצר אצל סטויקוביץ' וגם הזדמנות אחרונה שקיבלה ראשון לציון עם מכה נייחת לא הספיקה לה כדי לשמור על הגביע שהניפה ב-2019 בפעם ה-12. חגיגות גדולות של אשדוד בסיום.

גמר גביע המדינה בכדוריד | הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

כובשים

כבשו לאשדוד: לו אקסברוד 7 (מ-10), שחר לוין וניבו לוי 5 כל אחד, עומרי קושמרו 4, גאבור לנגהאנס ורם טורקניץ 3 כל אחד, עומר גרא, איתי סוויסה וטומיסלב סטויקוביץ' (ממגרש שלם) 1 כל אחד. סטויקוביץ' סיים עם 11 עצירות מ-37 זריקות (30%).

כבשו למכבי ראשון לציון: ירמי סידי 14 (מ-16, כולל 8 פנדלים), איבן קראצ'יץ' 6, אמיר שניידר 3, ברנקו קנקרש ושרון שלם 2 כל אחד, גפאר חדזימרוביץ' ודור קלדרון 1 כל אחד. ניב פישלוביץ' סיים עם 10 עצירות מ-39 זריקות (26%).


מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי