"מדר הוא ג'ייסון וויליאמס 2.0, נבחרת ישראל הכי הרשימה במוקדמות"

ים מדר | Ivan Terron / Europa Press Sports via Getty Images

פרשני פיב"א מפרגנים בגדול לכחולים-לבנים על קמפיין מוקדמות היורובאסקט: "עושה סימנים של נבחרת מהטופ, תתעצם עם דני אבדיה בהמשך. עודד קטש כמו שחקן שחמט, תמיר בלאט אגדת ליגת האלופות בגיל 23"

נבחרת ישראל נמצאת במאזן מושלם במוקדמות יורובאסקט 2022, אליו היא כבר העפילה אחרי הניצחון על פולין בסוף חודש נובמבר. בחודש פברואר חניכיו של עודד קטש יפגשו את רומניה וספרד (בבועה בפולין) ויסגרו את הקמפיין המוצלח.

בינתיים, בפיב"א ערכו פאנל מיוחד עם ארבעת הפרשנים הבכירים שלהם לסכם את טורניר המוקדמות עד כה – ונבחרת ישראל זכתה למחמאות מכאן ועד הודעה חדשה. שניים מבין הפרשנים, דייויד היין וג'ף טיילור, בחרו בכחולים-לבנים כנבחרת שהכי הרשימה עד כה.

"הנבחרת של קטש החמיצה את מונדובאסקט 2019, אבל הראתה סימנים של נבחרת מהטופ במוקדמות יורובאסקט 2022", אמר היין. "הם ניצחו את פולין במשחק הראשון הקשה, שעוד היה עם קהל, אחר כך הביסו את רומניה, לאחר מכן חזרו מפיגור 18 נקודות מול ספרד ואז שרדו קרב קשה נוסף עם פולין".

עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל | Germán Vidal/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

"נבחרת ישראל גדולה מסך חלקיה", הצהיר טיילור. "אהבתי לראות אותה ובמיוחד את המאמן קטש. הוא כמו שחקן שחמט טוב. אפשר לראות את האמונה שגוברת בסגל וההוכחה הייתה הניצחון על ספרד. הניצחון על פולין היה בשיניים. גיא פניני נשאר בגדול שחקן שלוקח זריקות בקלאץ' גם בגיל 37, וישראל תתעצם עוד יותר עם דני אבדיה בהמשך הדרך".

כאשר הפרשנים התבקשו לבחור את השחקן ש'יגנוב את אור הזרקורים' בטורניר שייערך ב-2022, איגור צ'ורקוביץ' נקב בשני ישראלים: "לתמיר בלאט וים מדר יהיה טורניר כל כך טוב שצריך להתחיל מעכשיו לתכנן את הימים למתי שהם משחקים, לא משנה איפה הם יהיו בעולם בעוד כמה שנים. בלאט הוא כבר אגדת ליגת האלופות בכדורסל בגיל 23, אבל צריך עוד דחיפה אחרונה לבמה הגדולה".

גם מדר, שנבחר במקום ה-47 בדראפט ה-NBA על ידי בוסטון, קיבל מחמאה גדולה מצ'ורקוביץ': "מדר הוא ג'ייסון וויליאמס 2.0. כשהטורניר יתקיים ב-2022 הוא יהיה בן 21, זמן מצוין וסביבה מצוינת לצדו כדי לספק טורניר שיזכרו".

תמיר בלאט | Xavier Bonilla/NurPhoto via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי