שיבק: השחקנים מאוד רעבים. רוצים אליפות

הניצחון על חיפה נתן אמונה שאפשר לעשות את זה. שיבק
הניצחון על חיפה נתן אמונה שאפשר לעשות את זה. שיבק |

בראיון לגל"צ המאמן לא הנמיך ציפיות, סיפר כיצד ניצח בחצי והילל את מונרו

בצל הכישלון הגדול של מכבי תל אביב, ישנה גם קבוצה אחת שהצליחה הרבה מעבר למצופה. מכבי ראשון לציון, שרק לפני חודשיים נראה היה שהיא נמצאת בקריסה טוטאלית, הצליחה להתאושש בעקבות חילופי מאמנים, עלתה על דרך המלך ואחרי 2:3 על מכבי חיפה בסדרת רבע גמר הפלייאוף היא הדהימה עם 69:71 על הצהובים בחצי גמר הפיינל פור והעפילה לגמר.

מאמן הכתומים אריק שיבק, שהחליף את שרון דרוקר, רשום על ההצלחה הגדולה. למחרת הניצחון הגדול בחצי הגמר הוא עלה לשידור בגל"צ וסיפר כיצד הביא את השינוי לעיר היין, איך ניצח את האימפריה בצהוב שכבר לא מפחידה ולא התבייש להצהיר שהוא יגיע לגמר ביום חמישי במטרה לזכות באליפות היסטורית.

תאונת שרשרת: כל שלבי העונה הגרועה בתולדות מכבי ת"א"כישלון מוחלט. העונה הגרועה ביותר של הכוח המוביל בישראל"

"אין סודות בספורט, כנראה שמשהו שאני עושה הוא נכון", הגיב שיבק לשינוי שעשה בראשל"צ. "אני חושב שכל הסיפור התחיל בסדרה נגד חיפה. עברנו סדרה קשה מקצועית ומנטאלית בעיקר. היינו ב-0:2, השוו לנו ל-2:2 והראנו המון אופי במשחק החמישי, וניצחנו בחוץ את חיפה, שהיא קבוצה ביתית מאוד. זה נתן לכולם את האמונה שאפשר לעשות את זה, ואני מאושר שעשינו את זה".

שיבק החסיר פעימה. השלשה של פניני (ערן לוף)

המאמן פירט כיצד הוא עובד בעיר היין: "הגעתי לקבוצה שאני לא מכיר, לפחות מבחינת השחקנים האמריקנים, ההיבט המקצועי, תרגילים וכו. לשמחתי שמוליק ברנר העוזר שלי, שנשאר מהתקופה הקודמת, עזר לי להיכנס מהר מאוד לעניינים. שרון גם היה בעבר עוזר המאמן שלי ככה שהכדורסל שלנו לא שונה בהרבה. מבחינת אימון, אי אפשר לערבב מחדש את הכל. אתה לוקח את הדברים שאתה חושב שהם הקו האדום שלך, זה מה שיהיה, ומכניס אותך. דברים אחרים אתה הולך איתם כמו שהם ומקווה שזה יתחבר".

שיבק גם סיפר איך ניצח את מכבי ת"א: "מתחילת המשחק ידענו בדיוק מה אנחנו רוצים לעשות, הייתה לנו תכנית משחק מאוד ברורה, בטח הגנתית, שמאוד הצליחה וגרמה למכבי ת"א לאבד כדורים ולקחת זריקות. חוץ מרוצ'סטי ויוגב, אף אחד מהשחקנים שלהם לא הצליח להיכנס למשחק. בסוף כשזה נגמר 2 הפרש זה היה יכול ללכת לפה ולפה". יחד עם זאת, שיבק הודה: "מהיכרותי איתו הרבה שנים, החסרתי פעימה מהשלשה של פניני".

יוצא דופן מבחינת האישיות. מונרו (ערן לוף)

"אין ספק שמונרו הוא איש המפתח שלנו", התייחס שיבק לאיש ששולט בצבע. "הוא השחקן המרכזי אצלנו בכל הקטגוריות: ריבאונד, נקודות. אבל מבחינתי הוא הרבה יותר מרכזי בהיבט של הנוכחות שלו על המגרש, הנוכחות הזו היא מדהימה. כל הכדורים עוברים דרכו. הוא גם מושך אש אז הוא עוזר לאחרים: חדירות, קליעות. אימנתי הרבה מאוד זרים, והוא באמת יוצא דופן מבחינת האישיות שלו".

לבסוף, שיבק הישיר מבט כלפי משחק הגמר נגד הפועל ירושלים ביום חמישי: "אנחנו צריכים פשוט לקלוע נקודה אחת יותר מהם", התבדח. "אני לא מוריד ציפיות, אנחנו רוצים אליפות, רוצים ללכת עד הסוף. אנחנו יכולים ומסוגלים, השחקנים רעבים ומאמינים שאפשר לעשות את זה. בואו ניתן קרדיט לירושלים, הם משחקים בבית. למרות שזה מאוד כיף להיכנס לארנה אדומה, כי יש בה אווירת כדורסל פנטסטית. זה מסוג המשחקים שבהם אתה נהנה לעשות את מה שאתה עושה".

לשיבק יהיה כיף לשחק בארנה אדומה (ערן לוף)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי