האוהדים התגייסו, הפועל גלבוע/גליל תישאר בליגת העל

שחקני הפועל גלבוע/גליל חוגגים
שחקני הפועל גלבוע/גליל חוגגים | מאור אלקסלסי

נציגי הקהל נפגשו עם ראש המועצה האזורית עובד נור וסיכמו כי יאספו את הסכום הנדרש להבטחת ההישארות בליגה הבכירה, בפרויקט הדסטארט שתפס תאוצה בשעותיו הראשונות. נור: "תרומה ישירה לקבוצה הפועלת ללא תנאים"

אחרי שההפועל גלבוע/גליל היתה בדרך לרדת לליגה האלומית בשל בעיות תקציב, נראה שהקבוצה שזכתה באליפות ב-2010 תישאר בחבורה הבכירה אחרי הכל. בפגישה שהתקיימה הערב (ראשון) בין נציגי אוהדי הקבוצה לבין עובד נור, ראש המועצה האזורית גלבוע, נרתמו האוהדים והתחייבו לגייס סכום של 1.5 מיליון ש”ח הנדרשים להשלמת חלקה של המועצה בתקציב המועדון. את הסכום הנדרש יגייסו האוהדים בשתי פעימות: חצי מיליון עד סוף שנת 2019, ועוד מיליון שקל עד יוני 2020.

בפגישה הוסכם ע”י כל הצדדים כי רשות מוניציפלית, בדגש על מועצה אזורית הפריפריה, לא יכולה ולא צריכה להתמודד עם אתגרי קבוצה תחרותית בוגרת בליגת העל. עוד דובר בפגישה על האכזבה והכאב מאותם גופים פיננסים ומפעלים גדולים, אשר פועלים בצפון ומשקיעים מיליונים בספורט במרכז הארץ, במקום להירתם ולתמוך בספורט בפריפריה. בכך, לא רק שהמדינה לא משקיעה, אלא גם אותם גופים גדולים מפספסים הזדמנות מעולה להשקעה מחוללת שינוי, בעיקר כאשר ערכי “התרומה לחברה” לכאורה בגרונם.

עובד נור אמר: “ספורט עבורנו הוא קודם כל נכס וערך חברתי, חינוכי וקהילתי, ותחת המועצה הנוכחית משמשת הקבוצה הבוגרת כפלטפורמה לשלל פעילויות של חיבור הקהילה, והחיבור החשוב למועדון הנוער גלבוע/מעיינות, השני בגודלו בארץ. תרומה לכדורסל בגלבוע, משמעותה תרומה ישירה לקהילה. זוהי תרומה ישירה לקבוצה הפועלת ללא תנאים ומוכיחה את ניצחון הרוח על החומר, ומכאן שלא מפתיעה אותנו ההתגייסות המרגשת של חוג האוהדים, שמבין את המצב לאשורו, ונרתם להשתתף בגיוס הכספים, תוך התחייבות להשלמת התקציב החסר”.

בהמשך לדברי ראש המועצה, יצוין כי על אף המצב הקשה אליו נקלעה הקבוצה, חשים בגלבוע גאווה עצומה והתרוממות רוח לנוכח הפעילות המשותפת עם חוג האוהדים. במועדון נחשפו בימים האחרונים לשלל פניות המזדהות עם ערכי ההתיישבות שמייצגת הקבוצה, וקוראים לכולם להמשיך ולתרום ברוחב לב, למען הצלחת המהלך. בשולי הדברים יצוין כי שלוש שעות בלבד מאז העלו האוהדים את מיזם גיוס הכספים, נאספו למעלה מ-26 אלף ש”ח. במועצה גם מבקשים לשבח את חיים אוחיון, מבעלי הקבוצה, על המחויבות להמשך הפעילות הערכית בגלבוע.

תמיר אסטרוגו, יו”ר חוג האוהדים: “מבחן לא פשוט לפנינו ואני בטוח שנצליח במשימה. זה הרגע בו חשוב להבין את הצורך בהירתמות של כולם לעשייה. לדעת להמשיך להיות מלוכדים, נחושים ואופטימיים, ובכך נעמוד ביעד שהוצב בפנינו. אנחנו עושים היסטוריה, ואין לנו כוונה לפספס זאת”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי