ליאור אליהו: "אנחנו נילחם על החיים שלנו, זה אתגר גדול"

ליאור אליהו
ליאור אליהו | דני מרון

לאחר שכיכב בניצחון על הפועל תל אביב, הפורוורד של מכבי אשדוד דיבר ברדיו 103FM: "אני חושב שהם שווים יותר, אבל אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו". העתיד: "כרגע לא יודע, אבל כעת לא חושב שאשאר בכדורסל"

קבוצות: מכבי אשדוד

ביום שני מכבי אשדוד השיגה את ניצחון הליגה הראשון שלה לאחר שגברה 76:83 על הפועל תל אביב כאשר מעל כולם בלט הכוכב החדש של הקבוצה ליאור אליהו עם ערב אדיר של 22 נקודות, 7 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. הערב (רביעי) דיבר הפורוורד הוותיק בתוכנית הספורט של רדיו 103FM והתייחס לשאיפות החדשות, המטרות של העונה והמחשבות על העתיד.

על המשחק נגד הפועל תל אביב: "שיחקנו נגדם לפני חודש בגביע ווינר, והם די פירקו אותנו ואני חושב שהפועל תל אביב שווה יותר, כולם מדברים על 3:0 שלהם, אבל היו להם משחקים מאוד לא פשוטים. אנחנו צריכים להסתכל על עצמו כקבוצה שתילחם על החיים שלה, אנחנו לא מתיימרים להילחם על 1-4".

יש לחץ: "אני יכול לומר שבאתי למשחק הזה, עם לחץ כי אתה לא רוצה להגיע ב-2:0. יש לנו הרבה בעיות בקבוצה ואנחנו צריכים להסתכל על עצמנו".


"הפועל תל אביב שווה יותר" (האתר הרשמי)

על עזיבתו של עוזר המאמן דני גוט: "אני חייב לומר על דני שהוא בורג מאוד חשוב, אני לא יודע למה הוא עזב אבל אני בטוח שזה לא משהו שקשור לקבוצה כי מצבו היה טוב. אני מעריך שבקרוב ימנו מישהו אחר. כי קבוצה לא יכולה להסתדר ללא עוזר מאמן".

איך זה לשחק פתאום באשדוד: "אני לא רוצה להישמע מגוחך, אבל הראש שלי כשחקן הוא אחרת. אני נמצא בקבוצה שמבחינתי זה אתגר מאוד גדול עבורי. לא שיחקתי כמות גדולה של דקות כבר שלוש שנים".

ההרגשה לשחק אחרי קריירה ארוכה בקבוצת תחתית: "ההסתכלות היא שונה ובקיץ הייתה שיחה ארוכה מאוד והסבירו לי שצריך לשנות את התפיסה שלי וזו הפעם הראשונה שאני נמצא בקבוצה שנלחמת על החיים שלה, זה עדיין רק משחק שני אבל אני מבין את המקום שלנו. צריך להבין שלכל הקבוצות יש חמישה או חמישה זרים ולנו יש שלושה. המשחק הבא נגד גליל אצלנו לכן היה לנו מאוד חשוב לא להגיע למגרש הביתי ללא ניצחון".


בראד גרינברג. "אשדוד תילחם על החיים שלה" (לירו מולדובן)

מעמדו של הכדורסלן הישראלי שהולך ופוחת: "חבל שזה קורה, זה לא מן הנמנע שיהיו עוד קבוצות של שלושה זרים, והקהל באמת רוצה לראות את השחקן הישראלי, אני לא מדבר באופן אישי כי מצבי מצוין אני מדבר על השחקן הישראלי".

העתיד? "אני כרגע בכושר טוב, אבל אני לא רוצה לדבר על זה, קודם כל נסיים את העונה ואז נחשוב הלאה. אין לדעת מה יהיה אבל כרגע אני לא חושב להישאר בענף, אבל אין לדעת מה יהיה".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי