בית הלחמי על העתודה: “כשזכינו פעמיים, לא היו תקוות להגיע רחוק”

אריאל בית הלחמי
אריאל בית הלחמי | דני מרון

אחרי שפיני גרשון הנמיך ציפיות, המאמן שחזר להדריך את העתודה הבהיר כי הוא לא מפחד מכישלון. על הפועל אילת: "היה לנו קיץ טוב". ליגת העל: "תהיה יותר איכותית מאשר בשנתיים האחרונות"

בתחילת השבוע, הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל אישרה את חזרתו של אריאל בית הלחמי לתפקיד מאמן נבחרת העתודה, בהמלצתו של פיני גרשון. הערב (רביעי) המאמן התראיין לתכנית הספורט של 103FM והתייחס לשובו לנבחרת, כמו גם לעונה שבפתח עם קבוצתו החדשה – הפועל אילת.

תחילה, בית הלחמי שעזב את נבחרת העתודה לאחר הזכייה באליפות אירופה בקיץ הקודם, הסביר מדוע לא נשאר בתפקיד המאמן, אליו חזר בסופו של דבר: “בקיץ שעבר הייתי צריך חופש ואמרתי שאני עוזב לזמן קצר. אמרנו שניקח קיץ אחד ובסוף יצא שנה שלמה, עם כל הבלאגן שיש. אני מאוד שמח לחזור”.

אחרי ההצלחות בשנתיים האחרונות, לנבחרת העתודה נכנס דור חדש, של שחקנים פחות מנוסים. פיני גרשון הנמיך ציפיות שלשום כשאמר ל-103FM כי הוא “מקווה שלא נרד דרג”, אך בית הלחמי הבהיר כי אינו מפחד שיאשימו אותו במקרה של כישלון: “אני לא מסתכל על זה ככה. מאוד אוהב את העבודה הזו ובטח את הגילאים האלה. אני רוצה להזכיר לכולם – כשזכינו פעמיים, התקוות לא היו להגיע כל כך רחוק. המטרה היא לעבוד עם החבר’ה הצעירים האלו וזה גיל מדהים שאתה יכול להשפיע עליהם ולעצב אותם. בסופו של דבר, הכדורסל הישראלי הרוויח משלוש נבחרות עתודה וצמחו לנו הרבה שחקנים טובים, שטובים יותר מהרמה של הליגה כאן. שמח שיצא בחלקי להיות בכל זה”.

האם המטרה שלו היא לגדל שחקנים לנבחרת הבוגרת: “המטרה היא לייצר שחקנים לכדורסל הישראלי ולנבחרת הבוגרת, אבל צריך גם להסתכל על התוצאות. זה בא אחד עם השני. אתה מחנך גם להישגים, אבל אם בסוף הדרך יוצאים שחקנים מוכנים, אז המצב טוב. אני מאוד שמח שאני חוזר לתפקיד הזה”.

אריאל בית הלחמי
אריאל בית הלחמי | דני מרון

קבוצתו החדשה, הפועל אילת: “היה לנו קיץ טוב אני חושב. הבאנו שחקנים צעירים ישראלים כמו שאני אוהב ושילבנו אותם עם זרים טובים. יש כל מיני הגבלות של בידוד והתאמנו בקפסולות. עכשיו אנחנו נמצאים במחנה אימון מסוים ומחר אנחנו משחקים נגד הפועל ירושלים”.

איך הסגל שבנה: “בישראלים הבאנו צעירים כמו צוף בן משה, רועי הובר מחולון, יש לנו את בן קרטר ויהונתן שולדברנד. בזרים הבאנו שני שחקנים עם ניסיון בליגות הבכירות באירופה. הבאנו רוקי ועוד שחקן שהיה באוסטרליה”.

איך הוא רואה את הליגה השנה: “קודם כל אנחנו משחקים נגד נס ציונה בשלישי וממה שאני מתרשם מההחתמות, הן מאוד מרשימות. הגיעו לפה זרים ברמה גבוהה מאוד, לא חושב שאם לא היה קורונה, הם לא היו מגיעים לפה. הזרים שהגיעו לפה בעלי שמות מאוד גדולים. הרמה של הליגה תהיה איכותית יותר מאשר בשנתיים האחרונות. יש פה צ’אנס גדול לישראלים צעירים לשחק ואני מקווה שאנחנו באמת נשחק ונשמח את כולם”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי