גודס: "הליגה הבלקנית הצילה את הכדורסל מחל"ת"

גיא גודס | אודי ציטיאט

מכבי ראשל"צ ערכה מסע"ת לקראת פתיחתו של המפעל החדש שיוציא את העונה לדרך, המאמן בירך על הרעיון. מונרו: "מאוכזב שלא נשחק ביורוקאפ, אבל המועדון קיבל את ההחלטה הטובה ביותר"

בימים כתיקונם קבוצות הכדורסל הישראלי היו מתכוננות לפתיחת ליגת העל שתוכננה ל-17 לחודש, אך במקום זה העונה תיפתח מחר (רביעי) עם מחזור הפתיחה של הליגה הבלקנית. מכבי ראשון לציון, שתפגוש את הפועל ירושלים, ערכה היום מסיבת עיתונאים לקראת העונה הקרובה בהשתתפות המאמן גיא גודס והקפטן דריל מונרו.

"מי שהגה את הליגה הבלקנית הציל את הכדורסל משליחה לחל"ת", אמר גודס, "זה היה יוצר סיטואציה לא הכי טובה. לשמחתי העלו את הרעיון הזה, שנותן לקבוצות אפשרות להמשיך להתאמן, לשחק ולשמור על כושר, שזה הדבר הכי חשוב. אנחנו מאוד שמחים על זה".

המאמן דיבר על הסגל שבנה בקיץ, ממנו כבר הספיק להיפרד שון ארמנד שביקש לעזוב את הקבוצה לאחר שזו החליטה לא לשחק באירופה: "כרגע יש לנו רק שלושה זרים, אנחנו נביא עוד שחקן. מחכים לתזמון הנכון, גם מבחינה כלכלית. כל הקבוצות במצב כלכלי לא פשוט, כי ממשיכים לשלם משכורות כרגיל אבל ההכנסות לא רגילות, אנחנו מקבלים כסף רק מהמנהלת. יש לנו כמה מועמדים, אנחנו מחכים לזמן הנכון לצרף זר רביעי".

"עזבו אותנו שני עמודי תווך". בלייזר ואריאל | אודי ציטיאט

כידוע, הפגיעה הכלכלית הובילה את מכבי ראשל"צ להחלטה לפרוש מהיורוקאפ. על כך אמר גודס: "זו הייתה החלטה לא פשוטה, של כל המערכת. מאוד רצינו להמשיך את המסורת ולהשתתף במפעלים אירופיים. כל הסיטואציה עם הקורונה היא שאף אחד לא יודע מה הולך לקרות, בארץ יש גל שני וגם באירופה זה בדרך. אנחנו רואים קבוצות שמפסידות טכנית. זו שנה לא פשוטה לקבוצות שאינן עמידות כלכלית. כל מה שדרשו מאיתנו בעבר היה לנו קשה ליישום, הדברים האלו עולים הרבה כסף. מקווה שבשנה הבאה נחזור לאירופה".

על הקאדר הישראלי שלו, אותו עזבו עוז בלייזר ואדם אריאל: "אין ספק שעזבו אותנו שני עמודי תווך. כל אחד מהם, לאור ההצלחה שלנו בשנתיים האחרונות, עשה שדרוג. שמח בשבילם, הם עשו עבודה נהדרת כאן. הבאנו את גולן גוט שימלא את העמדה של אדם, נועם אביבי יצטרף לעשות עבודה עבור הקבוצה בעמדה של עוז, אפילו שהוא צעיר. נועם דוברת יצטרך לעשות שדרוג נוסף, העמדה שלו מאוד משמעותית כישראלי בכיר. גם נמרוד טישמן חשוב לנו מאוד. אנחנו קבוצה עם שילוב של ותיקים לצד צעירים כמו עידו פליישר, אביבי, דוברת וטל פלד. זו קבוצה שונה ממה שהיינו, אבל אנחנו רוצים לשמור על מה שעשינו. דריל הוא עמוד תווך התקפי ומנהיג. שמרנו על כמה עוגנים, יהיו יותר עליות וירידות כי יש חבר'ה צעירים, אבל נשתדל לעשות את המיטב".

מונרו פותח עונה חדשה כקפטן | אודי ציטיאט

מונרו הוסיף: "זה כבוד גדול להיות הקפטן. אני מחובר למועדון הזה כבר כמה שנים ושמח שנתנו לי את התפקיד הזה, מעריך אותו מאוד. אני מקווה שנמשיך לבנות מסורת מנצחת, כפי שיש במועדון שנים רבות".

על היורוקאפ: "המועדון קיבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור השחקנים והקבוצה. כשחקן, אתה תמיד מעריך את זה כשחושבים קודם כל על הבריאות שלנו. אני מאוכזב שלא נשחק ביורוקאפ, אבל מבין את הסיטואציה". לסיום, הביג מן התייחס לנועם דוברת: "הוא צריך להמשיך להתפתח מבחינה פיזית ומנטלית, להבין את המשחק יותר. אני מאוד מעריך אותו, השמיים הם הגבול עבורו".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי