מנהלת הליגה החליטה לא לתמוך בקבוצות שישחקו ביורוקאפ בעונה הבאה

שחקני מכבי ראשון לציון חוגגים | דני מרון

בישיבת הדירקטוריון נקבע כי אם המפעל יציע לאחת הקבוצות בליגה רישיון לשלוש שנים, היא לא תזכה לסיוע כלכלי. וגם: שינוי מהותי במבנה הדירקטוריון ומועד פתיחתה של עונת 2021/22

דירקטוריון מנהלת ליגת העל בכדורסל התכנס אתמול (שני) לישיבת דירקטוריון, בה נקבע כי עונת המשחקים 2021/22 תיפתח ב-3 באוקטובר, כאשר גביע ווינר יתקיים בין ה-15 ל-26 בספטמבר. בישיבה, שנפתחה בדברי פרידה מניסים אלפסי ז"ל, יו"ר עירוני נהריה וחבר הדירקטוריון לשעבר, בורכו גם עירוני נס ציונה על הזכייה ביורופקאפ והפועל חולון על אליפות הליגה הבלקנית.

המנהלת החליטה שלא לתמוך בעונה הבאה בקבוצות שישחקו ביורוקאפ (המפעל המשני ליורוליג) לאחר שהיורופקאפ (המפעל השני בפיב"א) הודיע על מתן רישיונות ל-15 קבוצות לשלוש שנים, אלא אם כן הליגה הישראלית קתבל ביורוקאפ מקום על בסיס ספורטיבי. מכבי ראשון לציון הייתה הנציגה האחרונה של ישראל במפעל, כששיחקה בשלב הבתים בעונת 2019/20 והייתה אמורה להמשיך העונה, אך פרשה בשל הקושי לעמוד בעליות הכרוכות בהשתתפות.

חברי הדירקטוריון אישרו מתווה דו"ח דלויט שכולל את מבנה ועדת המנהלת החדשה, אשר תורכב משישה יושבי ראש, שלושה נציגי ציבור ויושב ראש המנהלת. ששת יושבי הראש יחולקו באופן הבא: נציג אחד לשתי הקבוצות הגדולות, שני נציגים לארבע הקבוצות הבינוניות ושלושה נציגים לשש-שבע הקבוצות הקטנות. גודל הקבוצות ייקבע לפי גובה התקציב, כמות הקהל, מיקום בליגה והשתתפות באירופה. קטגוריות אלו יימדדו שלוש שנים אחורה. יושבי הראש החברים בוועדה יתחלפו מדי שנתיים.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי