יובל זוסמן: "אני פה כדי שיזכרו אותי"

יובל זוסמן | דני מרון

גארד מכבי ת"א סיפר אחרי הניצחון על אילת בחצי גמר הפלייאוף: "עובד כדי שבעוד 15 שנה יגידי 'יואו, זה יובל זוסמן, לא בשביל שום דבר אחר". בקבוצה מזהירים משאננות לקראת המשחק השני: "באים לגמור את הסדרה שם"

(גודל טקסט)

מכבי תל אביב רחוקה ניצחון אחד מעלייה רביעית ברציפות לסדרת הגמר בליגת העל, לאחר שהשיגה אמש (ראשון) ניצחון ביתי משכנע 72:88 על הפועל אילת במשחק הראשון בסדרת חצי גמר הפלייאוף. הקבוצה של יאניס ספרופולוס תוכל להשלים את המשימה שלה כבר מחר (21:00), כאשר במקרה כזה היא תזכה לחמישה ימי הכנה עד לגמר שיחל רק ביום ראשון.

הצהובים היו מרוצים מהניצחון שהושג דווקא ביום בו שני השחקנים המובילים שלהם העונה בליגה – סקוטי ווילבקין ואנטה ז'יז'יץ' שאף נבחרו לפני המשחק לחמישיית העונה, תורמים 8 ו-11 נקודות בהתאמה ופחות בולטים. מנגד, ספרופולוס קיבל משחק מצוין מעומרי כספי עם 17 נקודות, מתוכן 10 בפתיחת המשחק, בנוסף ל-16 נקודות של יובל זוסמן, כולל 14 נקודות ברבע האחרון ומשחק טוב גם של כריס ג'ונס וג'ון דיברתולומאו.

"קיבלנו את הדקות שלנו, הוכחנו מה אנחנו שווים. כל שחקן בנפרד מה שהוא מביא לקבוצה, ג'ון שמביא את הלחימה שלו והאנרגיה, עומרי היה מדהים, עם העבירות שהוא סוחט, הקליעות מבחוץ. הכדור נכנס לי ואין לי מה להרחיב על זה", סיפר יובל זוסמן עליו ועל חבריו שהיו פצועים בתחילת העונה והוסיף על התחושה שלו מהמשחק, "נהניתי היום. זה בלט כלפי חוץ, האווירה עם כל האוהדים וזה שהכדור נכנס, הרגשתי בשמיים. מסתכלים קדימה ועוד יומיים יש לנו משחק חשוב. לא עשינו כלום, יש לנו עוד משחק לנצח".

"עובד כדי שיזכרו אותי". יובל זוסמן | דני מרון

זוסמן המשיך ודיבר על היכולת ההגנתית של קבוצתו: "הטיקט שלנו הוא הגנתי, אם אנחנו לא באים לשמור יש לנו בעיה. אם נבוא לשמור, נעשה את החיים הרבה יותר קלים ונגרום למשחק לבוא לידיים שלנו ונשלוט בו. אם נשמור את הקבוצה היריבה על 70-75 נקודות, הסיכוי שננצח הוא גבוה, ואם יקלעו מעל 80-85 נקודות נצטרך להסתמך על ההתקפה שלנו ולא תמיד נקלע 100 נקודות".

כשנשאל על העובדה שהוא ממלא חלק מרכזי בפלייאוף הזה אמר הגארד: "בכל משחק אני בא לתת את ה-100% שלי, אני לא בוחר איפה אני אתן את הכל ואיפה אני אנוח. אני תמיד נותן הכל, בגלל זה קרתה לי הפציעה של שנה שעברה, בגלל עומס יתר. זה או לבן או שחור, אין אפור. אם אתה פה אתה צריך לתת את ה-100% שלך, אם לא תיתן את זה כולם יראו את זה. אני פה כדי שיזכרו אותי, כדי שבעוד 15 שנה יגידו 'יואו, זה יובל זוסמן', לא בשביל שום דבר אחר".

בצד המקצועי, במכבי תל אביב שידרו לשחקנים כי הסדרה רחוקה מלהיות גמורה, ואם הם לא יבואו במנטליות הנכונה למשחק ביום שלישי, הם עלולים לחזור למשחק חמישי ביד אליהו: "אילת קבוצה מנוסה מאוד והגארדים שלה מסוגלים להתפוצץ", אמרו במועדון, "אנחנו רוצים לגמור את זה חלק ולא להיכנס ללחץ. נבוא לסיים את הסדרה כבר שם".

שחקני מכבי ת"א. רוצים לגמור את הסדרה מחר | דני מרון

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי