תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מואנס דאבור בראיון: "אני יכול להבקיע הרבה שערים בסביליה"

שעריו של מואנס דאבור
ב"אס" ערכו ראיון מקיף עם החלוץ שבשבוע שעבר החל את דרכו תחת לופטגי: "זה מאמן שהיה בקבוצות הטובות בעולם, זה חלום לשחק בליגה הכי טובה". וגם: ההכחשה מצד מוחמד סלאח, היחסים בנבחרת ישראל ואירועי החתונה"
מואנס דאבור סוגר היום (חמישי) בדיוק שבוע ראשון של אימונים בקבוצתו החדשה סביליה, תחת המאמן ז'ולן לופטגי. החלוץ שנרכש מרד בול זלצבורג עבור כ-15 מיליון יורו מעורר מאוד את סקרנותה של התקשורת המקומית ולכבוד ימיו הראשונים באנדלוסיה ב"אס" פרסמו איתו ראיון ראשון, בו התייחס לא מעט גם לישראל ולאירועי חתונתו בקיץ האחרון.

"אני כאן רק כמה ימים, אבל התרשמתי מאוד לטובה", אמר דאבור תחילה, "זה שונה מאוד ממה שהייתי רגיל אליו עד היום. הדבר הראשון שעלי לעשות הוא ללמוד את השפה וליצור מערכת יחסים טובה עם החברים על המגרש ומחוצה לו. האיכות מאוד גבוהה והקצב אינטנסיבי, לשחק ב'לה ליגה' זה חלום שהתגשם עבורי ואתגר גדול".

כשנשאל דאבור אם הופתע מהרמה, השיב: "הרבה זמן קיוויתי להגיע למועדון כזה עם שחקני על, כך שלא הופתעתי. המאמן, לופטגי, הדריך את הקבוצות הכי טובות בעולם (ריאל מדריד ונבחרת ספרד) ואני אנסה להתאקלם וללמוד את השיטה מהר ככל שאפשר. אני יודע שדברים כאן לא יהיו כמו באוסטריה, אצטרך לבחון את השינויים בין הליגות וזה יגרום לי ללמוד דברים חדשים בכדורגל".


על כך שהיה מלך השערים בשווייץ ובאוסטריה: "אני מקווה להמשיך בקצב הכיבושים גם בספרד. בסוף, לשים את הכדור ברשת זה אותו הדבר בכל מקום. כמובן שזה לא יהיה קל כי אני אשחק בליגה הכי טובה בעולם, מול ההגנות הכי טובות. מספר שערים שאבקיע? אני לא רוצה להתחייב על דבר כזה, אבל בקבוצה כמו סביליה, שמגיעה להמון הזדמנויות, אוכל להבקיע הרבה שערים"."לא אתחייב על כמות השערים שאבקיע" (Gettyimages)

דאבור גם התייחס לאירועי חתונתו בקיץ, שגרמו לכך שלא שיחק עם הנבחרת בלטביה ובפולין: "מה שקרה, לצערי, כבר נשכח. אמרתי שאני לא יכול לשנות את התאריכים וזה התקבל בהבנה. זו פעם ראשונה שדבר כזה קרה לי בקריירה, מעולם לא הייתה לי בעיה עם אף מאמן או מנהל מקצועי. אני מגדיר את עצמי ככבן אדם חיובי ושמח. גם אשתי מרוצה בסביליה ואני אמשיך לשחק בנבחרת ישראל כרגיל".


אם העובדה שהוא מוסלמי מורגשת בנבחרת: "היה שינוי גדול בשנה האחרונה תחת אנדי הרצוג. יש לנו צוות אוסטרי וזה מיוחד שחמישה שחקנים מוסלמים משחקים בהרכב של ישראל. הבעיה מתחילה רק כשמדברים על פוליטיקה, זה לא משהו שאנחנו אוהבים בנבחרת. הרבה דברים לא אמיתיים נכתבים בתקשורת ואנחנו רוצים להתעסק רק בכדורגל. יש ערבים ויהודים וכולם מסתדרים, לפעמים התקשורת יוצרת בעיות. כמובן שזה אזור נפיץ ולפעמים מורגש מתח, אבל בנבחרת כולם מאוחדים ונמצאים יחד - זה מקדם את השלום. אני מאמין שספורט מאפשר לאנשים להבין אחד את השני".

דאבור גם נשאל על הדיווח לפיו מוחמד סלאח לא רצה אותו בליברפול: "זה לא נכון. יש לי חברים ממצרים ששוחחו עם סלאח והוא אמר להם שמעולם לא היה דבר כזה מצדו. גם לא הייתה הצעה מעולם, הם קישרו אותי לשם כי הייתי באנגליה בחופשה. אנחנו נשחק נגד ליברפול בבוסטון (21.7) ואני מקווה לפגוש את סלאח ובטוח שנדבר".

לסיום, דאבור נשאל מי המודל שלו לחיקוי: "רונאלדו, הברזילאי. גדלתי עליו. ראיתי אותו משחק והייתי אוהד גדול של נבחרת ברזיל. אני מקווה לפגוש אותו כשנשחק נגד ויאדוליד".


מוחמד סלאח. "מקווה לפגוש אותו ושנדבר" (Gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ