קרויף: הייתה לנו הזדמנות ללכת על ברדה, מצטער שלא עשיתי את זה

בני יהודה - מכבי תל אביב 2:0
דקות אחרי משחקו האחרון במכבי ת"א, ההולנדי חשף בראיון נרחב לספורט1 שקפטן ב"ש כמעט לבש צהוב. עוד גילה: "החלטתי לעזוב מזמן, מנטאלית הראש היה מוכן לסוף". מיכה הפצוע לא ישחק נגד ארגנטינה. צפו
מכבי תל אביב סיימה את העונה במקום השני אחרי 0:2 על בני יהודה, ניצחון רביעי ברציפות לצהובים דווקא אחרי אובדן האליפות. ג'ורדי קרויף נפרד מהכדורגל הישראלי אחרי שש שנים, כשהצהובים טרם הודיעו על זהות המאמן לעונה הבאה. המאמן נפרד משחקניו והחמיא להם על הרצינות שהפגינו דווקא אחרי שהמטרה האמיתית של העונה לא הושגה.

"שיחקנו בצורה רצינית וממושמעת, זה הכרחי", סיכם קרויף את משחקו האחרון. "במשחקים האחרונים השחקנים נתנו הכל ואני מעריך את זה כי זה קשה אחרי שהמטרה לא הושגה. אני שמח מההופעה שלנו ומכך שהשגנו את המקום השני. היה תענוג. תמיד הרגשתי כאן בבית. נהניתי מהדרך, גם מהרגעים הקשים וגם מהטובים. אני מודה לכולם על שש השנים האחרונות".


בהמשך, התייצב ההולנדי לראיון סיכום עונה בפאנל של ספורט1 בו ישבו שרון דוידוביץ', אסף כהן ואורי אוזן: "החלטתי מזמן לעזוב. כל שנה בסוף העונה חשבתי שאולי זה הזמן להמשיך הלאה והפעם הבנתי את זה מוקדם. מנטאלית, הראש שלי היה מוכן לסוף. התמודדתי מזמן עם העצבות והקשיים. עכשיו אני שמח שיש לי הרבה זמן לנוח ולהתרענן. ישראל הייתה נפלאה, אבל היה קשה לעבוד כאן. אני עצוב כי נהניתי מאורח החיים כאן. אהבתי את העיר הליברלית, המועדון והאוהדים תמיד היו טובים אליי. ברור שכל אחד כאן הוא מאמן ויש לו דעה, אבל בסופו של דבר קיבלתי כאן אהבה וכבוד גם מאוהדי היריבות. אני אסיר תודה".

הרגעים הזכורים: "היו כמה, כמו למשל הדרבי עם ערן זהבי. זו הייתה סיטואציה קשה. ערן בחור אמוציונלי ואני הלכתי איתו. היינו באותו ראש. כל פעם שאני רואה את השער של ערן עם הראש בבאזל (2:2), זה עושה לי משהו. אני רק יכול להגיד שאהבתי את כל השחקנים וגם את המאמנים. כמאמן אתה יודע שהשחקנים יחליטו אם תהיה הכל או כלום. להם יש את הכוח וכשהם נלחמים עבורך, זה אומר שהם מעריכים אותך. בסופו של דבר, גם ברגעים קשים ורגעי כעס, ידעתי שהשחקנים ייתנו בשבילי 200 אחוז".


בחירת השחקנים העונה: "החור הגדול שלנו הוא עזיבת בלומפילד. סטטיסטית, אפשר לראות שאיבדנו הרבה נקודות. השחקנים ידעו שאני מאמין בהם כי הבאתי אותם למכבי, אבל הייתי צריך לבחור. יש 11 שבאמת חושבים שאני מאמין בהם ויש אחרים שאומרים: 'הוא הביא אותי ולא נותן לי לשחק'. היה לי קשה לקבל החלטות ויש דברים שאני מתחרט עליהם. אם לא זכינו באליפות, זה אומר שעשיתי טעויות ואני אחראי".


קרויף. אסיר תודה (דני מרון)

עתידו:
"הדבר הראשון שאני רוצה זה לרענן את רעיונות הכדורגל שלי, ללמוד מאחרים ולדבר עם מאמני כדורגל ואנשים שאני מעריך. זה מה שאעשה בשבועות הקרובים. אני צריך להראות למשפחה שלי שאני עדיין כאן. אני רוצה להתנתק ולא לחשוב יותר מדי. אני רוצה להירגע. לא הייתי רגוע תקופה ארוכה".

המורשת שלו: "יש דברים חשובים כמו לטפח חינוך מקצועני של שחקנים. זה מתחיל מדברים קטנים. כששחקן מבקיע כמה שערים, יש מאחוריו תקשורת, סוכנים והורים שחושבים שמסי חדש נולד. קשה לשלוט בזה. ניסיתי להטמיע מקצוענות".

היחס לתקשורת: "הרחקנו את התקשורת מהמועדון ויש בזה צד שלילי. אתה מאבד קצת את האוהדים ואני מצטער על זה. אני מאמין שהתקשורת הישראלית חזקה מדי. מכבי ת"א הייתה צריכה יציבות והיינו צריכים לבנות מחסום. ללמד את השחקנים שלא טוב להדליף ולספר מה קורה במחצית. אנחנו מקצוענים וצריכים לתת את הכבוד למועדון".

"לא הייתי רגוע כבר תקופה ארוכה" (דני מרון)

סיום דרכו: "הייתה לנו שנה קשה. שחררנו שחקנים בגלל הפייר פליי הפיננסי. מכרנו בארבעה מיליון יורו והשקענו 1.2 בלבד. ניסינו להוריד את המספרים. אנחנו מחכים לאצטדיון החדש שייתן בוסט למועדון ולאוהדים. אם היית אומר לי לפני שש שנים שזה מה שיהיה, הייתי חותם על זה. תמיד אמרתי שאני מקווה שכשאעזוב אנשים יסתכלו עליי בצורה חיובית יותר מאשר שלילית. מה היה קורה אם היינו זוכים בשלוש אליפויות עכשיו ולא בשנים הראשונות? נכון, עשינו טעויות בבחירת השחקנים, אבל האמת היא שמי שלא עושה, לא טועה".

המאמנים שעבדו תחתיו: "היינו מקפצה טובה עבור רובם והם עזרו לנו להתקדם. הלב שלי יוצא דווקא אל השחקנים ואנשי הצוות, 'השקופים' שלא רואים את העבודה שלהם ובלעדיהם לא היינו מתפקדים. הבעלים וג'ק תמיד היו טובים איתי".

העונה בה הכי נהנה: "הראשונה. זו הייתה דרך חדשה והיו ספקות. יש אנשים שהזמינו לי כרטיס טיסה לפני חג המולד. זה בסדר ונתן לי מוטיבציה. אני צריך להודות להם. העונה הראשונה תמיד הכי קשה. הזכייה נתנה לנו ולכולם אמונה בדרך שלנו".


קרויף. הכי נהנה בעונה הראשונה (דני מרון)

הפועל באר שבע: "הם השתדרגו והרבה פעמים אפשר לראות הבדל לעומת מה שאנחנו עשינו. יש להם אצטדיון והם עברו בו למעלה מ-50 משחקים ללא הפסד. זה כוח. הם לא מכרו את השחקנים הטובים שלהם, אבל יגיע הרגע שבו שחקנים שלהם ירצו להתקדם ויהיה להם קשה למשוך שחקנים טובים באותה רמה. באר שבע עשתה דברים טובים מאוד והם דחפו אותנו להילחם. זה טוב לכדורגל הישראלי. ברדה? הייתה לנו אופציה ללכת עליו ואני מתחרט שלא עשיתי את זה. הוא היה קצת יקר לנו. זה היה פלוס אם היה מגיע".

למה יתגעגע בישראל: "אני אוהב את תל אביב. עיר עם מנטאליות של חיה ותן לחיות. נכון שכאוטי פה והכדורגל סופר רגשי, אבל נהניתי מכל יום בארץ. אהבתי את מזג האוויר והאוכל, את הטירוף. תל אביב עיר שחיה 24/7 וחוויתי בה הכל".

בתוך כך, קשר הקבוצה דור מיכה התלונן אתמול על פציעה בשריר ארבע הראשי והוחלט כי לא ישחק הערב נגד בני יהודה, למרות שנרשם בטופס המשחק וישב על הספסל.  מיכה יעבור בימים הקרובים סדרת טיפולים ובדיקות כדי לאבחן את הפציעה וכבר ברור כי לא יהיה בסגל שיוזמן לקראת המשחק בעוד שבועיים וחצי באצטדיון טדי נגד נבחרת ארגנטינה.


ברדה. כמעט לבש צהוב (מאיר אבן חיים)

יוסי אבוקסיס סיכם את הפסד קבוצתו: "הרגשה טובה אין אף פעם בהפסד. ניסיתי בחצי השני לשנות משהו בכיוון. מכבי היו טובים יותר וניצחו בצדק. כשאתה מגיע מול קבוצה טובה למצבים כמו שהגענו, צריך להבקיע. בסך הכל, אני לוקח הרבה דברים טובים מהעונה. שמחים בחלקנו ועובדים על העונה הבאה. נצטרך להתחזק בכמה מקומות. אנחנו עובדים בשקט ויודעים שיש בסיס טוב של שחקנים. הצלחנו לייצר שחקנים להרבה שנים. כמו כל קבוצה, נצטרך להתחזק ב-4-5 שחקנים גם בהתאם למושאלים של מכבי. לא נחכה להם יותר מדי זמן".  
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • האדרספילד
  0
  מנצ'סטר סיטי
  3
  Live
 • פולהאם
  1
  טוטנהאם
  2
  Live
 • ראן
  0
  מונפלייה
  0
  Live
 • אנג'ר
  1
  נאנט
  0
  Live
 • קאן
  0
  מרסיי
  1
  Live
 • בורדו
  1
  דיז'ון
  0
  Live
 • סט. אטיין
  1
  ליון
  2
  Live
 • נירנברג
  1
  הרטה ברלין
  3
  Live
 • שאלקה
  2
  וולפסבורג
  1
  Live
 • הפועל כפר סבא
  0
  הפועל קטמון
  1
  Live
 • פרוזינונה
  0
  אטאלנטה
  5
  Live
 • ספאל
  1
  בולוניה
  1
  Live
 • פיורנטינה
  3
  סמפדוריה
  3
  Live
 • קליארי
  2
  אמפולי
  2
  Live
 • נאפולי
  2
  לאציו
  1
  Live
 • בטיס
  3
  ג'ירונה
  2
  Live
 • ויאריאל
  1
  אתלטיק בילבאו
  1
  Live
 • לבאנטה
  2
  ויאדוליד
  0
  Live
 • ראיו ויאקנו
  2
  ריאל סוסיאדד
  2
  Live
 • ברצלונה
  3
  לגאנס
  1
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ