אבל בכדורגל הישראלי: גברי לוי הלך לעולמו בגיל 80

גברי לוי
גברי לוי | יגאל לוי, מעריב

לוי, שניהל במשך שנים את הכדורגל הישראלי וכיהן כיו"ר הפועל פ"ת בשתי קדנציות, נכנע למחלה קשה. "האמין כי הכדורגל הוא אמצעי חברתי ראשון במעלה לקירוב לבבות". משחקי סוף השבוע ייפתחו בדקת דומיה

אבל בכדורגל הישראלי: יו"ר ההתאחדות לשעבר, גברי לוי, נפטר לפנות בוקר (ה’) כשהוא בן 80 במותו. לוי היה חולה לאחרונה ואושפז בבית החולים איכילוב בתל אביב, כשבשעות הבוקר המוקדמות הוא נכנע למחלה קשה.

לוי, שגדל בפ"ת, כיהן כיו"ר ההתאחדות לכדורגל החל מסוף שנת 1996 למשך שבע שנים, כשתחתיו המאמנים ריצ’רד נילסן ושלמה שרף. בין שלל התוצאות המרשימות בקדנציה שלו זכור במיוחד ה-0:5 האדיר על אוסטריה. נקודת השפל בקדנציות שלו הייתה פרשת נערות הליווי ושחקני הנבחרת ב-1999. עד פרישתו מתפקיד יו"ר ההתאחדות והחלפתו על ידי איצ’ה מנחם, נרשמו בתקופתו מספר שינויים בהתאחדות וביניהם שינוייה של הליגה הבכירה והפיכתה לליגת העל.

גברי לוי היה ידוע כמקורב להפועל פתח תקווה ובסוף שנות השמונים הוא הפך ליושב ראש המועדון, אותו הוביל בשתי קדנציות והאחרונה שבהן בעשור האחרון. לוי ז"ל היה גם כוריאוגרף ואף הקים להקות מחול, ביניהן "הצברים" ולהקת "שלום 1976" שהופיעה באירועים מרכזיים ובהם אירוויזיון 79′ שנערך בבנייני האומה בירושלים. לוי היה נשוי ללאה ואב לשלושה ילדים, ביניהם שחקן העבר ומאמן הכדורגל גיא לוי. הלווייתו תיערך מחר (שישי) ב-11:00 בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

גברי לוי באליפות אירופה עד גיל 21 שנערכה בשנת 2007 (דני מרון)

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות לכדורגל והכדורגל הישראלי מרכינים ראש עם היוודע דבר פטירתו של גברי לוי, שכיהן כיושב ראש ההתאחדות בין השנים 1996-2003. גברי לוי, בזכות יכולותיו המוכחות ואופיו המיוחד, פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי בכל דרך, בכל מקום ובכל עת. לוי ז"ל האמין כי הכדורגל הוא אמצעי חברתי ראשון במעלה לקירוב לבבות, לעשייה לטובת הכלל ולתפארת המדינה. הססגוניות של לוי, החום שהקרין והמקצוענות בה פעל ואליה חתר, היו מסממני ההיכר שלו לאורך שנים רבות של פעילות בענף הכדורגל ובהתאחדות.

גברי לוי הלך לעולמו. יו"ר ההתאחדות לשעבר, נפטר בגיל 80. מ"מ יו"ר ההתאחדות, תמיר גילת: "נתן לכולנו את התחושה שהוא לעולם יהיה חלק מהכדורגל שלנו"
תמונה נדירה מארכיון ההתאחדות לכדורגל: נחום סטלמך (מימין), גברי לוי (במרכז למטה) ויעקב לוי (אחיו של גברי, משמאל) במגרש פיק"א בשנת 1948 pic.twitter.com/nyA0xnT465

— ISRAEL FA (@ISRAELFA) August 16, 2018

מ"מ יו"ר ההתאחדות, תמיר גילת: "הפרידה מלוי קשה והדיבור עליו בלשון עבר כמעט בלתי נתפס. גברי, בזכות הרבה קסם ובעיקר הודות ליכולות ניהול מרשימות ודומיננטיות ייחודית, נתן לכולנו את התחושה שהוא לעולם יהיה חלק מהכדורגל שלנו. החובה שלנו היא להבטיח כי גם אחרי מותו, כך יהיה. גברי ליווה, גידל וטיפח אלפי שחקנים ושחקניות ועשה זאת מתוך אהבה עצומה למשחק הכדורגל. עולם הכדורגל הישראלי, ואנשי ההתאחדות בפרט, כואבים היום את פטירתו ואני משוכנע כי יימצאו הדרכים הנכונות והראויות להנציח את פועלו ותרומתו. יהי זכרו ברוך".

מנהלת הליגות מסרה שמשחקי הכדורגל בסוף השבוע יפתחו בדקת דומיה לזכרו של גברי לוי ז״ל והוסיפה: ״הכדורגל הישראלי כולו מרכין היום את ראשו עקב פטירתו של יו״ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר גברי לוי. אנו מוסרים את תנחומינו לגיא ולכל בני המשפחה. גברי לוי, בשורת התפקידים בהם כיהן, תרם רבות לקידום הכדורגל הישראלי ועל כך תודתנו מסורה לו לעד. יהי זכרו ברוך״ 

גברי לוי בשנת 2003. יהי זכרו ברוך (עדי אבישי)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי