תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בלבול לקראת נתניה: "לפני חודש המליכו אותי, הכדורגל נזיל"

מכבי חיפה - הפועל חדרה 3:1
לאחר שלושה הפסדי ליגה רצופים, הירוקים רוצים לחזור למסלול הניצחונות ביום ראשון נגד מכבי נתניה (20:00, ספורט1). המאמן על פרישת בניון: "אחד השחקנים הגדולים שצמחו בכדורגל הישראלי"
מכבי חיפה מתרסקת עם שלושה הפסדים רצופים, אבל היא עדיין נמצאת במקום השלישי ובמועדון מאמינים שאפשר להחזיר את הגלגל ולסיים את העונה בצורה מוצלחת. ביום ראשון תארח הקבוצה את מכבי נתניה (20:00, שידור ישיר בספורט1) במשחק שהמנצחת בו תוכל לסגור את הפער מהפועל באר שבע, ובכרמל יודעים שהפסד נוסף יגרור אותם למשבר חמור.

מאמן הירוקים מרקו בלבול ערך היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת המשחק. הוא פתח בברכת פרידה לבניון, שעשה את הפריצה הגדולה שלו במדי מכבי חיפה לפני כ-20 שנה: "מאחל ליוסי בהצלחה בדרך החדשה. הוא היה שחקן גדול, שיחקתי איתו ואימנתי אותו ולקחתי איתו אליפויות. אחד השחקנים שהביאו הכי הרבה כבוד לכדורגל הישראלי, מאחל לו בהצלחה".

היריבה: "מכבי נתניה עושה עונה יפה, ומצליחה גם בגביע, ואנחנו באים אחרי שלושה הפסדים. בכל משחק אתה רוצה לקחת נקודות, נעשה הכל כדי לחזור לתקופה שהיו לנו פה הצלחות. נחזור לכדורגל שמאפיין אותנו עם אנרגיות שהקהל אהב לראות, ננסה לצאת מהתקופה הלא טובה ולחזור למסלול".


בלבול. "האתגר שלנו הוא להישאר במקום המוביל לאירופה" (מאור אלקסלסי)
בלבול. "האתגר שלנו הוא להישאר במקום המוביל לאירופה" (מאור אלקסלסי)


"כשאני הגעתי, היו למכבי חיפה שתי מטרות. האחת היתה להגיע מהתחתית לצמרת ועשינו את זה בצורה יוצאת מן הכלל, והמטרה השנייה היתה להישאר במקום שיוביל אותנו לאירופה וזה האתגר שניצב בפנינו עכשיו. ההרכב? אני תמיד בוחר את ה-11 בלי קשר לגיל או מוצא, לא משנה לי אם הוא ישראלי או זר. אני בוחר את ה-11 הטובים ביותר שיכולים לנצח במשחק, יש לי פה צוות שעובד ומנתח את הדברים וככה אני עושה לפני כל משחק".

הביקור של יעקב שחר באימון: "אנחנו מאוד שמחים שהוא הגיע, זה דבר שבשגרה, הוא הבעלים של הקבוצה ואכפת לו מהקבוצה. אין עלינו לחץ, אני מרגיש דריכות ולא לחץ. מאוד רוצים לעשות את השינוי בתקופה הרעה מאז שהתחלנו את הפלייאוף העליון".

היכולת של חלק משחקני ההתקפה: "אני לא מתייחס לשחקן כזה או אחר, אני חושב שמכבי חיפה היא תלכיד. המטרה הראשונה היתה להגיע לצמרת והם עשו את זה, ופתאום כשמגיע הפסד או שניים אז פתאום הוא לא טוב והוא לא טוב. לפני חודש המלכתם אותי למלך העולם וכבר אז אמרתי שאין בזה שום היגיון, יש פה תלכיד שנבנה להמון שנים וזאת הדרך שצריכה להיות במכבי חיפה כל עוד אני מאמן".

בניון במדי מכבי חיפה. "עשה הרבה כבוד לכדורגל הישראלי" (ערן לוף)
בניון במדי מכבי חיפה. "עשה הרבה כבוד לכדורגל הישראלי" (ערן לוף)

"זה לא סותר שאנחנו רוצים לשחק כדורגל חיובי והתקפי", הוסיף בלבול, "וזה מה שעשינו מאז שהגעתי. אנחנו נחזור לשם, אין לי ספק. אין קבוצה בעולם שאין בה עליות וירידות, ואין שחקן שאין לו עליות וירידות".

היכולת בתקופה האחרונה: "אני מאמין שאם אתה משחק טוב ואתה עושה את זה בבית או בחוץ, לא משנה נגד מי, התוצאות יבואו. עשינו את זה גם נגד מכבי תל אביב וגם נגד הפועל חדרה והגענו להמון הזדמנויות, אני לא מאמין שצריך לשחק כדורגל מכוער ולנצח. אנחנו צריכים לחזור לכדורגל החיובי שאפיין אותנו ולנצח".

"השחקנים באים לכל משחק במטרה לנצח, הם מתכוננים כל השבוע. אני לא ראיתי משחק אחד שהם לא עלו במוטיבציה לנצח. אם הייתי רואה משחק כזה הייתי נכנס בהם בכל הכוח. לפעמים זה הולך ולפעמים זה הולך פחות. מכבי חיפה לא מקבלת בהבנה שום הפסד, זה מועדון גדול ואנחנו יודעים את זה ואנחנו באים לכל משחק במטרה אחת - לנצח. לפעמים יש בכדורגל דברים שאתה לא צופה מראש, והחוכמה היא להתנהל בהפסדים ולדעת לעשות את השינוי. האתגר שלנו זה לשמור על הצמרת ואנחנו נעשה הכל כדי לעמוד באתגר הזה".

קארים פריי. "הגיע לפינה כמה פעמים נגד חדרה" (מאור אלקסלסי)
קארים פריי. "הגיע לפינה כמה פעמים נגד חדרה" (מאור אלקסלסי)

הביקורות כלפיו: "אני במקצוע הזה מגיל צעיר, אני יודע כמה כדורגל הוא נזיל. יש הרבה מאוד דיבורים ורעשי רקע מסביב, אבל אני מרוכז בלגרום למכבי חיפה להשיג את המטרה השנייה שלה וזה מה שמעניין אותי".

היכולת נגד חדרה: "אני מסכים שבמחצית הראשונה ההצטרפות לרחבה לא היתה מספיק טובה, לא היתה תנועה, אבל ראינו נוכחות במחצית השנייה. ראינו הצטרפות של מקסים מקו שני וקארים הגיע לפינה הרחוקה כמה פעמים. אבל כשלא מנצחים תמיד מחפשים מה לא היה טוב בטקטיקה ובסגנון, נגד חדרה היו את ההזדמנויות הכי טובות בתקופה שלי, גולים של 100% לא נכנסו. מגיע לשוער של חדרה שאפו על ההצלות שהיו לו. לפעמים זה נכנס ולפעמים זה לא נכנס".

"נתניה היא קבוצה שעושה עונה טובה בליגה והגיעה לגמר הגביע, קבוצה מאומנת ומכשר טקטית, המשחק הקודם נגדם היה אינטנסיבי. ברור שאנחנו רוצים לנצח ולצאת מהתקופה הלא טובה, וזה מה שנעשה. נבוא למשחק ונעשה כל כדי לנצח".

השחקנים המאוכזבים במכבי חיפה. "אם הייתי רואה אותם עולים לא ב-100%, הייתי נכנס בהם" (מאור אלקסלסי)
השחקנים המאוכזבים במכבי חיפה. "אם הייתי רואה אותם עולים לא ב-100%, הייתי נכנס בהם" (מאור אלקסלסי)

המגן המועמד להצטרף לקבוצה: "אני לא מדבר על פרסומים כאלה ואחרים, מה שיהיה בשנה הבאה נשאיר לשנה הבאה. כרגע מה שמעניין אותי זה המשחק נגד מכבי נתניה".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ