תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

המילה האחרונה תהיה שלו: ההחלטות שיצטרך לקבל יוסי בניון

הפועל ת"א - בית"ר 2:1
אחרי יום סוער ומרגש, הקשר שיפרוש בקרוב יצטרך במקביל להכריע בנוגע לעתיד חבריו לחדר ההלבשה בבית"ר ירושלים: הבחירה בין ניצן לשטקוס, עתידו של בוזגלו, מינוי מאמן חדש והפנטזיה לצרף את אלמוג כהן או שהר
יוסי בניון, שהודיע אמש (חמישי) באופן רשמי על פרישה ממשחק פעיל ומעבר לתפקיד המנהל המקצועי של בית"ר ירושלים, חווה יממה סוערת, מרגשת, עטופה באהבה מכל קצה, כזו ששמורה רק לגדולים ביותר - ובניון הוא ללא ספק אחד השחקנים הגדולים שצמחו בכדורגל הישראלי, אם לא הגדול ביותר.

מרגע שיצאה ההודעה הרשמית, קיבל בניון מאות הודעות תמיכה ושיחות טלפון, כמעט מכל אנשי הכדורגל בארץ וכמובן מחבריו הרבים באירופה, מהקבוצות בהן שיחק ברחבי היבשת וגם כאלה ששיחקו נגדו וידעו להעריך ולהוקיר את אחד הכדורגלנים הישראלים הכי גדולים שייצגו את ישראל מעבר לים.

גם הרשתות החברתיות, הוצפו בפוסטים ותמונות של שחקני ליגת העל, שהודו לקשר הוותיק ואיחלו לו בהצלחה בדרכו החדשה, כאשר במקביל יצאו הודעות רשמיות גם מהאנשים שעומדים בראש הכדורגל בישראל, כשכולם ללא יוצא מהכלל מברכים את הקשר, מפרגנים לו על קריירה ענפה, עשירה ומכובדת, בקנה מידה אירופי ומאחלים בהצלחה לקראת התפקיד המאתגר מאוד שמצפה לו כעת.בניון עוד במדי הנבחרת. עבר יממה מרגשת וסוערת במיוחד (ערן לוף)


בניון הוא אחד האנשים הכי רגישים בנוף הכדורגל הישראלי ולא אחת הוא התקשה לעצור את דמעותיו, הן על כר הדשא והן מחוצה לו. ביום שני האחרון, עם שריקת הסיום של משחק הניצחון של בית"ר על הפועל תל אביב, ידע בניון, שזהו זה. הקשר הוותיק פרץ בבכי, כי ידע שאי אפשר לדחות יותר את הודעת הפרישה וכל הרגשות הוצפו החוצה. בשבועות האחרונים ניהל בניון שיחות רבות עם אשתו מירית, עם מקורביו הצמודים אליו, ביניהם סוכנו אבי נמני וחברו שוער העבר, דודו אוואט וכמובן עם אנשי בית"ר ירושלים, בעיקר משה חוגג ואלי אוחנה, ולמרות הקושי הגדול שלו להיפרד מכר הדשא כשחקן פעיל, הוא הבין שהפעם, כשהוא אוטוטו בן 39, בחודש מאי הקרוב, ועל השולחן הצעה לתפקיד מקצועי שהוא כל כך חשק בו, אין מנוס מלקבל את ההחלטה הקשה מכל.

אחרי עוד מספר שיחות, עם אלי אוחנה, בין השאר בנוגע להגדרת תפקידו וחלוקת הסמכויות בין השניים ולאחר שהבין מהבעלים שהוא יהיה הסמכות המקצועית העליונה והבלעדית, הוא כתב את הודעת הפרישה ובית"ר שחררה את ההודעה הרשמית על מינויו לתפקיד. כעת יתחיל החלק היותר קשה עבור בניון והוא בניית התפקיד עצמו, כזה שטרם היה בבית"ר ירושלים, מה שמצריך היערכות מחדש במועדון, שהולך ונבנה מאז שהגיע משה חוגג לבית וגן. בניון ייטול חלק פעיל במשחקים הקרובים, כשמשחק הפרישה הרשמי מתוכנן למשחק הבית האחרון של בית"ר העונה, נגד מ.ס.אשדוד, כל זה כמובן אם תקרה תקלה מקצועית ובית"ר אכן תבטיח סופית ורשמית את הישארותה בליגת העל.


שיחות חיוביות הובילו להבשלת המהלך. אוחנה ובניון (דני מרון)

משה חוגג שמיעט להתראיין לאחרונה, דיבר אתמול על התפקיד החדש של בניון ואמר בין השאר: "יוסי הוא האוטוריטה הבכירה בבית"ר ירושלים מבחינה מקצועית. הוא יקבע את זהות המאמן, יביא את השחקנים ויבנה את כל הפן הזה של המועדון. כמובן שאני בטוח שהוא יתייעץ עם אלי אוחנה, אבל ההחלטה הסופית תהיה של יוסי. מתי הוא ימנה מאמן? תשאלו אותו. יש ליוסי תקציב ובמסגרתו הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה. אם הוא יעשה דברים שלא ייראו לי נכונים ולא יעמוד בציפיות, אז אני רשאי להחליף אותו. הוא מבין ממני מה אני רוצה לראות ואני סומך עליו. איך זה יקרה, זו כבר החלטה שלו. אני רוצה לראות כדורגל טכני עם הרבה שערים וזו המשימה שלו".

בנוסף למינוי המאמן, שם סומן רוני לוי כמועמד מוביל, בניון יצטרך לקבל כעת מספר החלטות לא קלות, בכל הנוגע לשחקנים שחולקים איתו כעת את אותו חדר הלבשה - ישנם כאלה שמסיימים חוזה וגם כאלה שיש להם חוזה לעונה הבאה, שיחתכו מבית"ר החדשה שתיבנה לקראת הקיץ, אחרי עונה כושלת מאוד בכל הקשור לפן המקצועי.

שחקנים רבים שאכזבו העונה צפויים להיחתך מהסגל, ביניהם שלושת הזרים אנתוני אנאן, מיחאי וודוץ וגם אפונסו טיירה. בגזרת הישראלים יעזבו עוז ראלי ואור אינברום, כאשר גם מאור בוזגלו ושמואל שיימן לא מתוכננים להישאר, אלא אם יקצצו משמעותית בשכרם ויסכימו לקבל חוזה חדש ונמוך יותר. גם סוגיית השוער תעסיק את בניון ואוחנה לא מעט בתקופה הקרובה, כאשר השניים יצטרכו לבחור בין איתמר ניצן שהפך לאחת מנקודות האור הבודדות בקבוצה, לבין הליטאי ארנטס שטקוס שחתום על חוזה לעונה הבאה, אך יתכן שלא יישאר בסופו של דבר.


עם ניצן. יצטרך לקבל החלטות בנוגע לעתידם של חבריו לחדר ההלבשה (עדי אבישי)

בגזרת הרכש, מאמינים בבית"ר שבניון בעזרת קשריו הענפים באירופה, יצליח להנחית כאן שחקני חיזוק ראויים. זכות שנותיו בספרד ובאנגליה, בניון מקושר מול גורמי כדורגל בכירים ורבים, איתם שיחק לאורך הקריירה ושמר איתם על קשר חברי ומקצועי עד היום. "יוסי בניון הוא אחד האנשים הכי מקושרים, שיש לנו בכדורגל הישראלי", אמר גורם בבית"ר. "אנחנו לגמרי סומכים עליו שהקשרים האלה, בעזרת האנשים שהוא מכיר, המועדונים שבהם שיחק וראה איך מתנהלות קבוצות צמרת בחו"ל, יעזרו גם לבית"ר להפוך למקום מקצועני יותר", הוסיף הגורם.

לקראת הקיץ מתכננים בבית"ר לצרף בלם זר, קשר אחורי זר וחלוץ, גם הוא ככל הנראה זר, אם כי אחת הפנטזיות של חוגג, היא לראות את בן שהר, שמככב העונה בהפועל באר שבע, לובש את המדים הצהובים-שחורים ונוחת בבית וגן. בנוסף, בשיחות פנימיות ראשוניות במועדון עלה גם שמו של אלמוג כהן, קשר אינגולשטאט שהחליט לחזור לארץ בקיץ הקרוב, ולא מן הנמנע כי בקרוב הוא יזכה לפנייה מבית"ר. כמו כן ברשימות גם שי קונסטנטין מבני יהודה שסומן כרכש אפשרי ואליהם צריך לצרף גם את לירן רוטמן, שנרכש במהלך העונה ממכבי פתח תקווה.

בבית"ר מקווים שהמהלך לצירופו של בניון לצוות המקצועי, יעורר גם את הקהל הבית"ר, שאכל העונה הרבה מרורים וסבל בלא מעט משחקים. הכישלון המקצועי ואי ההצלחה להיכנס לפלייאוף העליון הורגשו גם ביציעים וכעת המשימה של כל אנשי המועדון, ובניון כמנהל המקצועי בפרט, היא להחזיר את האוהדים לטדי ועל הדרך כמובן להחזיר את בית"ר ירושלים בחזרה לצמרת הכדורגל הישראלי.


אלמוג כהן. ככל הנראה ישוב לישראל, אך האם זה יהיה לבית"ר? (מאור אלקסלסי)

לרגל הודעת הפרישה של יוסי בניון, השיק המועדון חולצת פרישה מעוצבת ומיוחדת עם צללית של יוסי בניון וחתימה אישית שלו במהדורה מוגבלת.

 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ