תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

איביץ': "בשביל להצליח באירופה המועדון יודע שצריך לעשות שינויים"

מכבי תל אביב - הפועל באר שבע 0:3
מכבי ת"א מסיימת את היערכותה לקראת המשחק נגד האלופה היוצאת הפועל באר שבע (שני, 21:00), אך במסיבת העיתונאים הצהיר המאמן לקראת העונה הבאה: "העברתי את דעתי בנושא ואנחנו עובדים על כך"
מכבי תל אביב משלימה את הכנותיה לקראת מה שכולם ציפו שיהיה משחק העונה, אבל כבר מזה חודשים הפך לקרב בין האלופה הנכנסת ליוצאת: הפועל באר שבע תתארח בנתניה (שני, 21:00) בניסיון להמשיך ברצף הניצחונות בקרב על המקום השני, אבל בעיקר כדי להחזיר מכבודה ואחרי ה-3:0 במפגש הקודם נגד הצהובים אולי גם להנחיל להם הפסד בכורה העונה.

הבוקר המאמן ולדימיר איביץ' ערך את מסיבת העיתונאים לקראת המפגש כשלצדו נמצא הקפטן שרן ייני. המאמן אמר בפתח דבריו על היריבה: "כל משחק מבחינתו הוא הכי חשוב העונה, מהמחזור הראשון נגד מכבי חיפה ועד למשחק האחרון שהיה נגד מכבי נתניה. זה עוד משחק בדרך ואנחנו נפגוש קבוצה איכותית שבמקום השני כרגע, שהייתה אלופה עד שלקחנו את זה, ומגיע לה כבוד. זו קבוצה איכותית ולפנינו משחק קשה שהמטרה בו היא לנצח, כמו תמיד".

הידיעות ברחבי אירופה על כך שמכבי ת"א וגם האקסית פאוק טרם הפסידו העונה: "זה כבוד גדול להיות ברגע הזה, באמצע אפריל, ברשימה כזו. זה תענוג עבורי, לשחקנים, לעובדי המועדון. כולם נלחמים בכל תשעת החודשים האחרונים ובשביל זה עבדנו. לשחקנים מגיע את כל הכבוד, הם האחראים העיקריים לכך"."זה כבוד גדול, אבל השחקנים האחראיים העיקריים לכך" (דני מרון)


השחקנים שזוכים לדקות לאחר שמיעטו לשחק העונה: "כולם ישחקו עד תום העונה, השתמשנו בכולם כל העונה, חלקם שיחקו יותר או פחות, והם ימשיכו לשחק. כולם מקצועניים מאוד, אנשים טובים שעובדים קשה וגם בחודשים שנשארו מחוץ לסגל המשיכו לעבוד קשה ולדחוף את כולם לעבוד ברצינות כי הם יודעים שאני עוקב אחריהם מדי יום".

תכניות לעונה הבאה: "שוחחתי עם השחקנים (בין השאר דוידזאדה, טיבי, שוינפלד) ומה שאמרתי והצעתי יישאר בינינו, כי זה מידע פנימי. אני רק יכול לומר שאני מרוצה מאוד מכולם. אם המועדון רוצה לשחק באירופה ולהצליח, נצטרך לעשות שינויים. זה הכרחי והמועדון יודע את דעתי על כך. העברתי את הבקשות שלי ואנחנו עובדים על כך. זו בטוח בעיה כי הוא כבר חודש בחוץ".

כשירותם של דור מיכה וצ'יקו אופואדו: "שניהם ייעדרו מחר. מיכה עשוי לשוב במשחק הבא, נראה איך הוא יהיה השבוע. צ'יקו בחוץ מאז המשחק נגד בני יהודה, יש לו בעיה שנצטרך לאבחן ולחכות ואני מקווה שנדע בימים הקרובים מה לעשות איתו ואם הוא יוכל לחזור העונה".


מיכה. ייעדר גם נגד הפועל ב"ש (אריאל שלום)

שרן ייני היה הראשון לדבר במסע"ת וסיפר על צביעת השיער לבלונד: "עשינו משהו דומה גם באליפות הקודמת. זה אותנטי, חשוב ומגבש את הקבוצה. תארים צריך לחגוג".

על הפועל ב"ש: "יש יריבות טובה, הפועל ב"ש קבוצה מצוינת ויש לנו קשרים טובים עם השחקנים שם. לא הייתי מקשר את הניצחון שלנו בטרנר בשנה שעברה למה שקורה העונה. יש דברים שאני חושב להגיד, אבל זה יכול להתפרש לא נכון ולתת דחיפה ליריבה ואני לא רוצה לתת להם הרגשה ש...", עצר את עצמו הקפטן הצהוב והמשיך לדבר על היריבה, "עוד יש לנו משימות העונה כי אנחנו רוצים להיכנס לדפי ההיסטוריה בכל הנוגע לצבירת הנקודות ולהיות בלתי מנוצחים. אנחנו רוצים לשחק כדורגל אטרקטיבי ולהגיע המון מצבים, זה האידיאל, וננסה לעשות את זה".

כניסתו לעניינים של ז'איר אמאדור: "הוא מאוקלם מהרגע הראשון, אנחנו אוהבים אותו מאוד ונפגשים. אם אתם מדברים רק מקצועית, אז הוא גם מאוד מוערך כי יש לו רגל שמאל טובה, הוא חזק, מהיר, זוכה בכדורים ועכשיו גם משחק יותר ומקבל את ההערכה. תמיד הרגשתי בנוח איתו על המגרש וכל שחקני הסגל מתחרים על ההרכב, זה מה שהופך את העונה למעולה".


ייני לצד אמאדור. "תמיד הרגשתי איתו בנוח" (אריאל שלום)

אם הוא מעדיף לשחק בקישור: "אני מתרכז במה שהמאמן מבקש ואם הצוות רוצה שאהיה בלם, זה מה שיהיה. אני חושב שזה תפקיד שמתאים לי ואני נהנה בו, אבל אעשה מה שיבקשו".


אם לא היה להניף את הצלחת נגד מכבי חיפה או הפועל ב"ש:
"היופי במכבי ת"א זה שבכלל לא משנה מה אנחנו חושבים, יש מי שמקבל את ההחלטות ומה שהם מחליטים אנחנו עושים".

בהמשך לדבריו, איביץ' מתלבט עד כמה לשנות את ה-11 כפי שעשה במשחק האחרון, בו ניצחה הקבוצה 1:4 את מכבי נתניה בהרכב משני למדי, כך ששחקנים כמו איתן טיבי ואופיר דוידזאדה נמצאים בתמונת ההרכב גם למפגש נגד ב"ש. גם מאור קנדיל עשוי להמשיך בהרכב על חשבון אלי דסה, גם מתוך רצון להעניק לו דקות משמעותיות לקראת העונה הבאה בה הוא עשוי להיות המגן הבכיר של הצהובים.

הרכב משוער: פרדראג ראיקוביץ', מאור קנדיל, ז'איר אמאדור, שרן ייני (איתן טיבי), אנריק סבוריט, דור פרץ, דן גלזר, אבי ריקן, עומר אצילי, ארון שוינפלד, אלירן עטר.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ