תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ברדה: "מת להגיע לנשיא. אם אנחנו מסוגלים? הרעב מנצח הכל"

מכבי נתניה | דני מרון
בנתניה מאושרים לאחר ההעפלה לרבע על חשבון ב"ש, אך גם השמיעו טענות קשות נגד מליקסון. עמוס שהצטיין זכה למחמאות, באיגוד השופטים הסבירו שהכרטיס האדום לאולסק מוצדק. ברשצקי וכחלון יהיו כשירים לבני יהודה
מכבי נתניה התעוררה הבוקר (רביעי) לאחד מהבקרים היותר שמחים שלה בשנים האחרונות בזכות העפלתה לרבע גמר גביע המדינה והניצחון המותח בפנדלים על הפועל באר שבע בתום 120 דקות מאופסות. כעת, גם בעיר היהלומים החלו לפנטז על תואר לאחר שנים רבות.

אם רוצים להבין את הטירוף הגדול של שחקני נתניה במשחק, מספיק לחזור לדקות שאחרי הדו קרב מהנקודה הלבנה: בחדר ההלבשה הקרינו צוות המאמנים לשחקנים סרטון ובו קטעים מהמשחקים הכי גדולים של מכבי נתניה בכל השנים ולאחר מכן חגגו השחקנים דקות ארוכות בחדר ההלבשה, במעין מסיבה שסירבה להיגמר. "עשינו משחק מצוין, המחצית הראשונה הייתה מהטובות שלנו העונה אם לא הטובה שבהן. הפועל ב"ש לא הגיעה לכלום. אין מילים, פשוט משחק מדהים של כולם, במיוחד מהרגע שנשארנו בעשרה שחקנים", אמרו שחקנים בקבוצה.

על החגיגה העיבה הרחקתו של ניקו אולסק בשלהי המחצית השנייה. בנתניה לא אהבו את הכרטיס הצהוב השני שנשלף לקשר, אירוע ששינה את מהלך המשחק. צוות המאמנים התרעם על כך בפני השופט אוראל גרינפלד והשופט הרביעי שלומי בן אברהם, שהיה זה שאותת לגרינפלד באוזנייה לגבי המקרה. בסיום, אגב, דראפיץ' שוחח עם גרינפלד והתנצל. למרות טענות נתניה, באיגוד השופטים הסבירו בסיום המשחק את הסיבה להרחקה: "על פי החוקה, שליחת יד לצוואר או לאיזור הפנים מזכה בכרטיס אדום. אם המגע הוא מינימלי אז מדובר בכרטיס צהוב, כמו שאוראל שלף אתמול. חוסר המזל של אולסק היה שכבר היה לו צהוב", הסביר גורם באיגוד.אולסק. "חוסר מזל שכבר היה לו צהוב", הסבירו באיגוד השופטים (דני מרון)


בנוסף, בנתניה המשיכו לבוא בטענות קשות לשופט הרביעי שלומי בן אברהם, כאשר לטענת אנשי נתניה, קשר הפועל ב״ש, מאור מליקסון, פנה באחד המהלכים בהם עוכב בחוץ לצורך טיפול לשופט הרביעי ואמר לו: ״אני נכנס בלי לשאול אותך, אתה כלום. אני לא סופר אותך ונכנס בלי לשאול אותך״. ״כל העולם שמע שהוא אמר לו את זה, כולל המחליפים וכולם״, הודו בנתניה

כמובן שגם החלטות השופט לא הרסו לנתניה את החגיגות, כשבאופן סמלי מי שכבש את הפנדל המנצח הוא גיא מלמד, אקס הפועל ב"ש, ששוב הצליח להכניע אותה. "גיא מלמד ב-70 אחוז ממה שהוא יודע, שחקן יוצא מגדר הרגיל. היתרון שלו הוא שחקן שעדיין לא הגיע לטופ והוא כל הזמן רעב כדי ללמוד ואני בטוח שעוד נהנה ממנו", התייחס שי ברדה לחלוץ.

גיבור הערב היה ללא ספק דני עמוס. השוער, שאיבד את המקום בהרכב ואפילו את סרט הקפטן, הוכיח שהוא עדיין כאן ובמופע שוערות מדהים בדו-קרב הפנדלים, הביא לנתניה במו ידיו את המקום ברבע הגמר: "אנחנו מסתכלים על האימונים ורואים מי טוב בזמן נתון. אחרי מכבי תל אביב הגיע לדני לשחק. דני כל התקופה שלא פתח התנהג למופת, עודד את השחקנים שלו, מקצוען, קיבל את ההחלט,  אבל עכשיו אנחנו ביום שמח גם בשביל דני", אמר ברדה.


דראפיץ' יודע למי הוא צריך להודות. דני עמוס, גיבור המשחק (דני מרון)

המאמן לא הסתיר את התרגשותו גם כשנשאל על הגעה לשלבים המאוחרים: "אני מת להגיע לנשיא. עברנו משוכה, אבל יש עוד ארבעה משחקים. אם אנחנו מסוגלים? הרעב מנצח הכל. אנחנו צריכים להמשיך להאמין, לעשות הכל בשביל המועדון הזה, כי מגיע למכבי נתניה שמתנהלת בצורה הכי מקצוענית שיש".

בנתניה נרגעו לאחר שוויקי כחלון, שחגג אתמול יום הולדת וזכה לשירי הלל מהיציע, לא סובל מפציעה חמורה. המגן אמנם הוחלף, אך מדובר רק בהתכווצות בשריר האחורי. הוא צפוי להיות כשיר לשבת וכמוהו גם מוטי ברשצקי שהוחלף לאחר שסבל מתשישות עקב העובדה שעלה למגרש חולה עם חום גבוה.

טים הויבך וברנקו ורגוץ' זכו למחמאות לאחר שהציגו משחק הגנה טוב ביחד. בנתניה ממשיכים לשבור את הראש, כאשר הויבך שכבר היה בדרך החוצה, מראה שיפור משמעותי ונראה שההחלטה לגביו תשתנה, כשגם ורגוץ' שבשבוע האחרון נראה היה שמתנדנד, הוכיח שיש לשקול את המשך דרכו.


ורגוץ'. הוא והויבך יוצרים כאב ראש לצוות המקצועי (דני מרון)

במקביל, בנתניה ממשיכים כאמור להתעסק בחלון ההעברות. קשר מכבי חיפה, עמית זנטי הוצע, אך בקבוצה כרגע לא יפעלו כדי לצרפו, גם מתוך החזון של הבעלים אייל סגל שלא לשאול שחקנים ללא אופציית רכישה. בסביבתו של, דידייה קוגבנייה, ששוב לא היה בסגל ובקבוצה הודיעו לו לחפש קבוצה, לא הביעו התנגדות לעזיבתו, אך הבהירו כי נתניה היא זאת שמקשה בעצם כך שדורשת תשלום עבורו.

הקשר ניקו אולסק הוסיף: "אנחנו מאוד מאושרים. אני גאה בכל הקבוצה. הגיע לנו לעבור שלב והראינו את זה. התחושות מעולות, אבל עדיין לא סיימנו. אם אני חושב שהגיע לי אדום? דברים כאלה קורים. אני גאה בחברים לקבוצה. הם הצילו לי את התחת. השחקנים שעזבו אותנו השנה הם שחקנים מעולים, אבל הגיעו שחקנים חדשים ואנחנו קבוצה. היה הרבה ציפיות מאיתנו כי שנה שעברה היינו ההפתעה, אז ציפו מאיתנו להרבה, אבל אנשים שמבינים כדורגל יודעים שיש לנו קבוצה נהדרת ואנחנו יכולים לעשות דברים מיוחדים".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ