תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בצפון אירלנד קוראים לבטל את המשחק נגד ישראל

אלבניה - ישראל 0:1
רגע לפני המשחק בין הנבחרות ביום שלישי, המפלגה הפרן פלשתינית שין פיין, שגם קוראת להחרים את האירווזיון, דורשת מההתאחדות לבטל את המשחק מול שחקניו של הרצוג: "אין מקום לאפרטהייד בספורט"
המפלגה האירית הלאומנית שין פיין קוראת להחרים את משחק הידידות בין צפון אירלנד לישראל ביום שלישי, ואף דורשת מההתאחדות המקומית לבטל אותו. "אין מקום לאפרטהייד בספורט. הם רוצחים פלשתינאים חפים מפשע", אמר בהודעה בטוויטר חבר המפלגה פט שיהאן. אגב, זו אינה החזית היחידה בה המפלגה פועלת נגד ישראל והיא גם דורשת מהמדינה לפרוש מהאירוויזיון הקרוב.


המפלגה קראה לאוהדי צפון אירלנד לבוא להפגנה ולומר לא למשחק נגד ישראל. בכרזות שפוזרו נאמר: "תתמכו בפלשתינאים ותחרימו את הספונסרים של הנבחרת שתומכים בקיום המשחק", כשרשימת הספונסרים פורסמה מתחת. בכרזה נוספת נכתב: "הצטרפו בבקשה למחאה... אמרו לו להתאחדות לכדורגל. אין שום דבר ידידותי בדיכוי הפלסטינים על ידי ישראל. מה שלא נכון בדרום אפריקה לא נכון גם לפלסטין.

עם זאת, ישנה גם דעה אחרת בצפון אירלנד לפיה פט שיהאן צבוע מכיוון שהמפלגה שלו רוצה לאחד את אירלנד תחת מדינה אחת תומכת בארגון IRA, שהרג במשך השנים חפים מפשע בפיגועי טרור שונים. שיהאן עצמו היה לוחם טרור ב-IRA וישב בכלא כבר בגיל 19.


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ