תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הנבחרת באופוריה: "שימחנו את כל עם ישראל"

ישראל - אוסטריה 2:4
ערן זהבי סגר חשבון עם אלון מזרחי: "תבדקו את המספרים שלי ושלו". אנדי הרצוג סגר מעגל, דור מיכה ודיא סבע יצאו מאוכזבים מסמי עופר. וגם: המצב הבריאותי של מואנס דאבור
נבחרת ישראל רשמה אמש (ראשון) את אחד ממשחקיה הגדולים ביותר בסמי עופר, כשגברה 2:4 על נבחרת אוסטריה. הניצחון העיר מדינה שלמה שנמצאת באופוריה סביב הנבחרת של אנדי הרצוג ו-ווילי רוטנשטיינר. במרכז הבמה, כמובן, הכוכב הגדול ערן זהבי. שחקנה של גוואנגז'ו הסינית הוכיח בתוך שלושה ימים שהוא לא רק גדול על השוערים בסין אלא שגם לשוערים הטובים ביבשת אין מענה לבעיטות ונגיחות הרעם שלו.

מיד לאחר שריקת הסיום החלו בנבחרת לערוך השוואות בין הניצחון אתמול לבין אותו ניצחון 0:5 ענק על נבחרת אוסטריה תחת המאמן שלמה שרף ובכיכובם של איל ברקוביץ', חיים רביבו, אלון מזרחי וחבריהם. רק נזכיר כי המאמן אנדי הרצוג טען בסיום שמופע של ערן זהבי היה גדול יותר מזה של אייל ברקוביץ' בזמנו, וכמובן שהרצוג היה בצד המפסיד באותו ערב ב-1999. שחקנים בנבחרת שנשאלו על ההבדלים בניצחונות, טענו כי היו צעירים מאוד לפני 20 שנה ושבכדורגל אין טעם להשוות בין תקופות שונות.

המנהל הטכני של הנבחרת ווילי רוטנשטיינר: "אני לא אוהב את ההשוואה בין השלושער של זהבי לבין זה של כריסטיאנו רונאלדו, זה מוגזם. זהבי הוא אחד מכל שחקני הנבחרת. הוא ראוי למחמאות כי הוא השחקן המוביל של הנבחרת ויש לו אישיות גדולה ומוטיבציה ענקית. יש לו מנטאליות חזקה ומנצחת והוא מביא למשחקים את החיבור והרוח הקבוצתית, הוא דיבר וכיוון את השחקנים במהלך המשחק. אני שמח שערן זהבי שוב בנבחרת ואני זוכר את השיחה הראשונה שהייתה לי איתו. זה היה צעד מאוד נבון. הוא מאושר בנבחרת".יזכרו אותם בזכות רעב גדול. הרכב נבחרת ישראל אתמול (מאור אלקסלסי)

רוטנשטיינר התייחס גם למשחק ההגנה של הנבחרת: "דיברתי עם החלוץ האוסטרי מרקו ארנאוטוביץ', שחקן שאני מכיר ואוהב שהוא אחד החלוצים המובילים באירופה. אני שמח על הבחירה באוראל דגני לשמור עליו למרות שני השערים שכבש".

המאמן אנדי הרצוג: "ניצחון ענק שממלא אותי בגאווה ואושר. אני בטוח שהניצחון הזה שלנו על אוסטריה יסיים את פרשת הגול שלי נגד ישראל בתיקו המוכר 1:1. אז כבשתי עבור ארצי והיום אני שמח על הניצחון של ישראל כשאני הוא המאמן. אין ספק שהניצחון העניק התרוממות לנבחרת, אנחנו שמחים שהצלחנו לשמח את מדינת ישראל"


שחקני הנבחרת חוגגים בסיום (מאור אלקסלסי)

ערן זהבי חיכה הרבה זמן להצגה גדולה כזו בנבחרת. את הטירוף שאחז בו ראו בכל שער ושער. החלוץ אמר: "זה אחד המשחקים הגדולים של נבחרת ישראל ואסור להיכנס לאופוריה. נשמח היום (ראשון) וכבר מחר מבחינתי מתחילות ההכנות לשני המשחקים הבאים נגד לטביה ופולין". על השאלה האם סתם לרבים את הפה, אמר: "אני לא אוהב לסתום את הפה לאנשים אבל תפסו הרבה כותרות על הגב שלי ומעניין מה יגידו עכשיו. המשחקים האחרים הם לא סגירת מעגל אלא מעגל חדש, יש תיאבון ומומנטום גדול. הקהל נתן לנבחרת אהבה וגם לי, אני למדתי וגם הקהל למד".

החלוץ הספיק לסגור חשבון גם עם אלון מזרחי, והגיב על כך שאמר שלא היה משתלב באותה נבחרת ב-1999: "אני לא אכניס אותו לכותרות דרך הפה שלי. פעם בשנה כשיש נבחרת הוא אומר עליי משהו. אני מציע לכם לבדוק את המספרים שלו ושלי בנבחרת"

אלי דסה: "היה מאמץ אדיר ומטורף שלנו במשחק הזה. הייתי באפיסת כוחות לקראת הסיום ואז הרגשתי כי יש משהו חזק שדוחף אותי קדימה. מגיע למדינה הזו ניצחון גדול ומשמח כזה, לצערי המדינה שלו לא יודעת הרבה שמחות".


הכוכב של הנבחרת. ערן זהבי חוגג בסיום (מאור אלקסלסי)

כובש השער הרביעי, מואנס דאבור: "הייתי פצוע לאחר המשחק נגד סלובקיה והייתה לי רגישות במפשעה. המאמן אנדי הרצוג ואני ידענו את זה. דיברנו ואמרתי לו שאני עולה בכוח למשחק הזה ולא מוותר. המאמן אמר לשחקני הקישור לעזור לערן זהבי ולי ולמסור לנו הרבה כדורים למעלה כדי שלא נצטרך לרדת לאחור לכיוון ההגנה.. בסיום המשחק הוא אמר לי שהוא יודע כמה אני משקיע והוא שמח עבורי. הרצוג יודע כמה חשוב לתת ביטחון לשחקן . היום יהיה לי יום חופשי עם המשפחה ואני בטוח שיקבלו אותי יפה באוסטריה".

על ערן זהבי: "ערן שחקן ענק שתמיד כיף לשחק איתו. אני שמח בשבילו על ההצגה הגדולה והוא הראה עד כמה הוא חשוב לנבחרת ישראל". דאבור התייחס גם לשחקני אוסטריה שמכירים אותו: "בסיום המשחק באו אלי לפחות 6 שחקנים מנבחרת אוסטריה ופירגנו לי על המשחק והניצחון שלנו. הם טענו כי הופתעו מנבחרת ישראל והיה להם קשה לחזור לאחר הפציעה של ארנאוטוביץ' והגולים של ערן זהבי שהממו אותם".

בירם כיאל: "עשינו ארבע נקודות משני משחקים ואנחנו גאים בעצמנו ורוצים להישאר על הקרקע לקראת ההמשך. ערן זהבי הוא הזהב שלנו שחקן ענק וגם ווינר גדול שנתן לנו את האקסטרה ומגיע לו שאפו ענק".


דאבור חוגג עם כיאל (מאור אלקסלסי)

אריאל הרוש שרשם הצלות טובות על אף שספג פעמיים, אמר לאחר המשחק: "אין ספק שהמשחקים נגד אוסטריה ונגד אלבניה הם השיא שלי בנבחרת ישראל. רוב המאמנים לא היו נותנים לי לשחק והייתי מבין אותם ולוחץ להם יד. אחזיר לצוות האימון בגדול על האמון שלהם בי. ערן זהבי הוא כוכב וכיף להסתכל על השערים שלו. כול גול הוא גול בצבע". 

היו גם שחקנים שעזבו את אצטדיון "סמי עופר" באכזבה ובראש מורכן, כמו דור מיכה ודיא סבע שלא שותפו כלל בשני המשחקים. השניים עזבו ראשונים מיד בסיום המשחק כשסבע יטוס לסין בלי לבעוט בכדור וכך גם דור מיכה שיש הרואים בו הקשר הטוב בכדורגל הישראלי כיום. הניצחון הישראלי הענק יותיר את השניים בהמתנה למשחקים הבאים נגד לטביה ופולין. בסוף חודש מאי אמורה נבחרת ישראל לקיים מחנה אימונים כבן שבוע באוסטריה ממנו תמריא למשחקים נגד לטביה ופולין.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ