תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הרצוג יקבל הצעה להמשיך, בנבחרת בטוחים: זהבי ישחק גם ב-2022

סלובניה - ישראל 2:3
רוטנשטיינר יפגש בשבוע הבא עם ראשי הצוות המקצועי של ההתאחדות, המאמן יהיה זה שיכריע לגבי עתידו: "הוא ראוי". מלך שערי מוקדמות היורו זכה למחמאות: "הוא כמו סטלמך ושפיגלר". הקפטן נאתכו השתולל על כיאל
נבחרת ישראל תשוב הבוקר (שלישי) ארצה מאוכזבת מתמיד לאחר ההפסד האכזרי 3:2 לסלובניה בלובליאנה. המטוס שהמריא ללובליאנה עמוס ישוב ללא הלגיונרים שעושים את דרכם חזרה לקבוצותיהם השונות באנגליה, ספרד, הולנד, סקוטלנד ואוסטריה.

לאור ההפסד צנחה ישראל עד למקום החמישי בטבלה כשבעוד חודש אנדי הרצוג וחניכיו ישחקו באצטדיון "ארנסט האפל" הווינאי נגד נבחרת אוסטריה כשרק ניצחון ישראלי יחזיק מעט תקווה לקראת שלושת משחקי הנעילה במוקדמות יורו 2020. בנבחרת לקחו קשה את ההפסד כששחקנים סיפרו כי לא ראו מעולם את המאמן אנדי הרצוג כל כך עצבני. השחקנים ציינו שהיו מופתעים מהאמירה שסיפק: "אנחנו לא מקצוענים מספיק, עשינו טעויות טיפשיות". בין היתר אמר הרצוג: "הגול של ערן זהבי היה מופלא, זה היה הגול שהיה צריך להוביל את הנבחרת ליורו. ההפסד מאכזב מאוד".

המאמן הקפיד בסיום לעבור בין שחקני הנבחרת וללחוץ את ידם בדרכם מכר הדשא לחדר ההלבשה כשרבים התקשו להיישר מבט לעיניו של המאמן המאוכזב. המאמן לא נרגע והגדיר את הטעויות כמהלכים ש"חיסלו את החלום של הנבחרת" וזעם על חוסר האחריות. חלק גדול מהשחקנים הסכימו עם דבריו על חוסר האחריות שגילו כשלא הצליחו לשמור על שער היתרון.אוראל דגני ואופיר מרציאנו מאוכזבים (אודי ציטיאט, סלובניה)

המנהל המקצועי של הנבחרת, וילי רוטנשטיינר מתכוון להיפגש בשבוע הבא עם ראשי הצוות המקצועי של ההתאחדות לכדורגל - המנכ"ל רותם קמר, אלי אוחנה ודרור קשטן ולדון לגבי העתיד. בנבחרת טוענים כי המאמן אנדי הרצוג לא יתייחס לעתידו עד לסיום הקמפיין. בנבחרת הבהירו: "לא תהיה עריפת ראשים מקצועית ולא יהיה שינוי. מהפכה לא תהיה בקמפיין הזה. הביקורת שנשמעה לא תוביל לשום דבר דרמטי, הכל נמשך כרגיל".

גורמים נוספים הוסיפו: "התוצאות והמיקום במוקדמות היורו לא ישפיעו על המשך דרכו. עד חודש מרץ (2020) יהיה יו"ר חדש להתאחדות לכדורגל שיחד עם המנהל המקצועי יחליטו בנושא. הרצון הוא שהרצוג ימשיך לקדנצייה נוספת וההחלטה תהיה שלו, לכאן או לכאן. הוא ראוי להמשיך". כעת בנבחרת ימתינו לראות מהם סיכויי ההעפלה ליורו 2020 דרך פלייאוף ליגת האומות כשנכון לעכשיו קיים סיכוי יותר מסביר.

ערן זהבי אמר בעצב בסיום המשחק כי ההפסד הזה היה אחד הרגעים הקשים בקריירה שלו ואולי היה מדובר בצ'אנס האחרון שלו להגיע עם הנבחרת לטורניר גדול. בנבחרת הבהירו: "ערן זהבי היום עבור נבחרת ישראל שווה ערך למה שהיו בעבר נחום סטלמך ומרדכי שפיגלר. הוא ימשיך בנבחרת גם בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2022".


ערן זהבי. בנבחרת בטוחים שימשיך גם במוקדמות המונדיאל (אודי ציטיאט, סלובניה)

מי שרשם איבוד כדור קריטי בדקה ה-90 היה בירם כיאל, כששהתקפה הסתיימה בספיגת השער השלישי. בסביבת הנבחרת האמינו כי הקשר יתנצל על כך בחדר ההלבשה. כיאל, במהלך חסר אחריות ואף שכונתי, ניסה להעביר את הכדור בין רגליו של שחקן סלובני. הקפטן ביברס נאתכו שהיה צמוד אליו במהלך, השתולל לאחר מכן ואין ספק שמדובר בטעות ובגול טראגי שלא ישכח בנבחרת עוד זמן רב.. חבריו של כיאל סיפרו כי הוא היה בלהט המשחק ואין להאשים אותו בהפסד כי כיאל הוא  שחקן אחראי מאוד.

למחמאות זכה השוער אופיר מרציאנו שהבטיח את מקומו בין הקורות גם במשחק נגד אוסטריה לאחר שסיפק מספר הצלות גדולות. בנבחרת אמרו: "מרציאנו היה ענק. הוא ספג אומנם שלושה שערים אבל הציל עוד חמישה שערים של 100 אחוז".

משחק ההגנה של נבחרת ישראל זכה לבקרת מקצועית על ידי גורמים במערכת שטענו כי הנבחרת לא יכולה להציב בעמדת המגן השמאלי את חאתם עבד אלחמיד שלא תורגל בשום אימון בתפקיד הזה במקומו של עומרי בן הרוש. אלחמיד היה טוב התקפית, אך בחלק ההגנתי היה לא מוצלח ושני השערים האחרונים הגיעו מהאגף שלו.

אופיר מרציאנו. הבטיח את מקומו בהרכב למשחק נגד אוסטריה (אודי ציטיאט, סלובניה)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ