תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

וילי רוטנשטיינר הציג את התוכנית לקידום השחקן הישראלי

סלובניה - ישראל 2:3
המנהל הטכני של הנבחרת הציג בפני מאמני הליגות המקצועניות את פילוסופיית 'הדרך הישראלית' בכנס שנערך בהרצליה. בין היתר התייחס גם לתחום הכשרת המאמנים. הרצוג: "אנחנו נבחרת שיכולה לנצח בכל מקום"
המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל, ווילי רוטנשטיינר והצוות המקצועי של הנבחרת הבוגרת, המאמן אנדי הרצוג, עוזרו אלון חזן והאנליסט לירון גלאט, נפגשו היום (רביעי) במלון הרודס הרצליה עם מאמני הליגות המקצועניות לרב שיח בנושא הכדורגל הישראלי והנבחרת הלאומית.

רוטנשטיינר פתח בהצגת הדרך הישראלית, פילוסופיית הכדורגל שניסח עבור ההתאחדות: "לכל מדינה חייבת להיות פילוסופיית כדורגל וצריך לפעול לאורה. היא לוקחת בחשבון את כל המשתנים המשפיעים - מספר שחקנים, איכות המתקנים, מצב כלכלי, מיקום הנבחרת ועוד, ומתווה דרך ברורה לשיפור ולקידום. לפילוסופיה שלנו קראנו 'הדרך הישראלית'".

המנהל האוסטרי הציג את מטרת המפגש: "אני מודה לכם שבאתם למפגש אתנו, אחד מכמה מתוכננים והמשך למפגשים קודמים. זה חיוני ותורם לכולנו. אנחנו רוצים להציג בפניכם דברים שעשינו וכאלה שנשאף לעשות. אנחנו צריכים את שיתוף הפעולה שלכם בקידום השחקן הישראלי ונבחרות הייצוג שלנו".


רוטנשטיינר עם רוני לוי, גל אלברמן ואלישע לוי(ההתאחדות לכדורגל)
רוטנשטיינר עם רוני לוי, גל אלברמן ואלישע לוי (ההתאחדות לכדורגל)


תכנית לקידום השחקן הישראלי: "בפרויקט 22, למשל, ננסה לקבץ את השחקנים שמסומנים ככאלה שיכולים להגיע לנבחרת ולשחק בקבוצות מובילות באירופה. נבנה פרופיל של השחקנים הללו, נציב מטרות, נבנה תכנית מקצועית ונטמיע אותה".

תחום הכשרת המאמנים: "הכנתי תכנית סדורה עבור כל מי שרוצים להיות מאמנים בישראל. יהיו תנאים מוקדמים, תנאי קבלה ובלעדיות בתחום להתאחדות לכדורגל. אני יודע שתהיה ביקורת על כך, אבל האיכות חשובה יותר מהכמות. אני מאחל לכם בריאות, הצלחה ושנה טובה".

אנדי הרצוג סקר בפני המאמנים את עקרונות הנבחרת הבוגרת בהדרכתו: "לשחקנים שלנו יש יכולות אישיות טובות מאוד וזה מסביר את מספר השערים שהבקענו עד כה ואת מספר המצבים שיצרנו. מצד שני, ספגנו יותר מדי וקל מדי ובהחלט הגיוני שאני זה שדחף יותר מדי למשחק התקפי. נצטרך למצוא איזון וכמובן לתקן טעויות קבוצתיות ואינדיבידואליות. אני משתף אתכם כדי שתעזרו לי להבין היכן הקושי ואיך ניתן לתקן את הדברים. לא השגנו עד עכשיו מספיק נקודות וברור שנצטרך לנצח בכל ארבעת המשחקים הנותרים. זה קשה, אבל אפשרי. אני מאמין שאנחנו נבחרת שיכולה לנצח בכל מקום ובוודאי עולה למשחק כדי לעשות זאת".

אנדי הרצוג: "לשחקנים שלנו יש יכולות אישיות טובות מאוד" (ההתאחדות לכדורגל)
אנדי הרצוג: "לשחקנים שלנו יש יכולות אישיות טובות מאוד" (ההתאחדות לכדורגל)

ניר לוין, מאמן הנבחרת הצעירה: "שיתוף הפעולה שלכם ושלנו הוא ערובה להצלחת השחקנים בקבוצה ובנבחרות. אנחנו נקפיד לשתף אתכם בכל מידע שיש לנו ונשמח לקבל מכם עזרה. אני בטוח שהתוצאות יהיו לטובת כולם".

המפגש סיפק גם הזדמנות להרמת כוסית לקראת ראש השנה ולחלוקת שי צנוע מההתאחדות לכל המשתתפים. רוטנשטיינר נשא ברכה בשם ההתאחדות. אלישע לוי, הוותיק מבין הנוכחים בכנס ומאמן הנבחרת לשעבר בירך בשם המאמנים: "תודה על הזכות לשאת דברים ולהיות כאן אתכם, לחלוק רעיונות ולתרום לכדורגל. אני גאה במאמנים שלנו, שמשתפים פעולה ורוצים בהצלחת הכדורגל והנבחרת ונמשיך כך. יש אווירה חיובית סביב הנבחרת וזה חיוני כל כך. אם נהיה סבלנים אני בטוח שההצלחה תגיע".

ולדימיר איביץ׳, מאמן מכבי תל אביב: "זה מפגש משמעותי וביחד נוכל לעשות דברים משמעותיים מאוד לטובת הכדורגל הישראלי, הנבחרות, השחקנים והקבוצות. זה היה מעניין ואני מקווה שיהיו מפגשים נוספים בהמשך. גם אנחנו כמאמנים יוצאים נשכרים מכנס כזה". שי ברדה, אחד מצמד מאמני מכבי נתניה הוסיף: "מפגש מעניין, פורה, עם הרבה תובנות. יושבים יחד, מציפים בעיות, חושבים על פתרונות. זה סיעור מוחות הכרחי ובעל חשיבות גדולה".

ולדימיר איביץ' וניר לוין מחליפים דעות (ההתאחדות לכדורגל)
ולדימיר איביץ' וניר לוין מחליפים דעות (ההתאחדות לכדורגל)

בין המאמנים שלקחו חלק בכנס שארגנו ד"ר איציק בן מלך ואלה סננס מאגף ההדרכה של ההתאחדות היו גם ברק בכר, רוני לוי, ניר לוין, גל אלברמן, מנחם קורצקי, רוני אוואט, עמיר תורג'מן, ניר קלינגר, גיא לוזון, שרון מימר, רביד גזל ואחרים.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ