בנוכחות נשיא פיפ"א: חסון ייצא לדובאי כדי לחתום על שת"פ עם האמירויות

אורן חסון
אורן חסון | ההתאחדות לכדורגל

ההתאחדות לכדורגל אישרה שהיו"ר ימריא בעוד כשבועיים כדי להשלים את הצעד פורץ הדרך, ג'יאני אינפנטינו יגיע גם כן והבטיח ללוות את ההתקשרות בין הצדדים לאורך כל הדרך

כשלושה שבועות אחרי שההתאחדות לכדורגל הודיעה על סיכום עם המקבילה באיחוד האמירויות בכל הנוגע לשיתופי פעולה ומשחקי ידידות בין הנבחרות, הודיעה הבוקר (שלישי) ההתאחדות בישראל על כך שהיו"ר אורן חסון והמנכ"ל רתם קמר ייצאו בעוד שבועיים לדובאי כדי לחתום על ההסכם ולהפוך את הקשר לרשמי.

חסון וקמר ייצאו ב-14 בדצמבר לאירוע בו ישתתף גם נשיא פיפ"א ג’יאני אינפנטינו, שהוביל את המהלך ובירך על הצעד פורץ הדרך, בצד התחייבותו כי פיפ"א תלווה ותטפח את ההתקשרות לאורך כל הדרך. 
‪ ‬
עוד לפי ההתאחדות, ההסכם בין הצדדים יכלול שיתופי פעולה במגוון תחומים הקשורים לפיתוח ולקידום הכדורגל במדינות. הצדדים ידונו במגוון שיתופי פעולה אזוריים יחד עם פיפ"א ובקביעת המועד והמיקום למשחק הידידות בין הנבחרות הבוגרות של שתי המדינות וכן מפגשים נוספים בין הנבחרות בגילים השונים.
‪ ‬
הבוקר אמר אורן חסון: "נשיא פיפ"א, ג’יאני אינפנטינו, הוביל מהלך היסטורי כחלק מהראייה שלו את הכדורגל כאמצעי נפלא לחיבור בין עמים, בין אנשים, בין מדינות. שיתוף הפעולה בינינו לבין ההתאחדות של איחוד האמירויות מבוסס על כבוד הדדי, שותפות והכרה בתרומה שכל צד יכול להשיא. אין לי ספק כי ההסכם יהפוך נדבך מרכזי ומשמעותי בחיזוק הקשרים בין העמים. היסודות שנעמיד במפגש הקרוב יולידו מיזמים שונים עליהם יגדלו הדורות הבאים, שעבורם, כך אני מקווה ומאמין, מפגשים מהסוג הזה ייחשבו כעניין שבשגרה. מה שעד לא מזמן נראה כחלום הופך עתה למציאות הודות לתרומה הייחודית והאמונה הגדולה של נשיא פיפ"א, אינפנטינו, כי הכדורגל יכול לאחד בין בני אדם, על כר הדשא וביציעים, ובזכות צעדים מדיניים פורצי דרך של מנהיגי המדינות".

אינפנטינו בביקורו האחרון בקטאר | Supreme Committee for Delivery & Legacy / Qatar 2022/FIFA via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי