צפו בשער הניצחון של רפאלוב: “לא לפתוח איתו הייתה טעות גדולה”

ליאור רפאלוב, איבן לקו
ליאור רפאלוב, איבן לקו | KURT DESPLENTER/BELGA MAG/AFP via Getty Image

הישראלי עלה מהספסל בפיגור 1:0 נגד קורטרייק וסובב כדור חופשי אדיר בדקה ה-82 כדי להשלים מהפך, אחרי שסיינסבורי, אקס מכבי חיפה, כבש שער עצמי ב-1:3 של אנטוורפן. המאמן, איוון לקו, לקח אחריות על בחירת ההרכב

המחזור השביעי בבלגיה יצא אמש (שישי) לדרך ובמשחק הראשון נפגשו שני אקסים של מכבי חיפה: הראשון הוא טרי מאוד, הבלם האוסטרלי טרנט סיינסבורי ששוחרר הקיץ ועבר לקורטרייק, ומן העבר השני ניצב ליאור רפאלוב, מכוכבי אנטוורפן.

קורטרייק עלתה ליתרון כבר אחרי שלוש דקות משער של אמבויו, אולם בפתיחת המחצית השנייה ביצע המאמן איוון לקו חילוף ראשון ומהספסל עלה ליאור רפאלוב כדי לנסות להחזיר את אנטוורפן למשחק. וזה קרה.

צפו בשער הניצחון של ליאור רפאלוב

סיינסבורי, שאת הצוות המקצועי של מכבי חיפה בראשות ברק בכר לא הרשים, כבש שער עצמי בדקה ה-63 ורגע השיא נרשם בדקה ה-82, כאשר רפאלוב בעט כדור חופשי חד שנעצר רק ברשת ושיפר את מאזנה של אנטוורפן ל-11 נקודות ב-7 משחקים. עמוק בתוספת הזמן, גם מבוקאני הצטרף לחגיגה כדי לקבוע 1:3 בסיום.

המאמן הקרואטי איוון לקו נשאל על השארת רפאלוב מחוץ להרכב והכנסתו אחרי 45 דקות והודה: “היום זה היה משחק שניתן היה לראות בו את מהות הכדורגל. זה היה משחק שהיה בו הכל. במחצית הראשונה קורטרייק הייתה טובה מאוד, אנחנו היינו רעים ואני לוקח על כך את האחריות. רציתי שנשחק אחרת, זו הייתה טעות ובמחצית השנייה התחלנו לשחק ושלטנו לגמרי. העובדה שלא פתחתי עם ליאור רפאלוב הייתה הטעות הגדולה שלי וגם אמרתי את זה לשחקנים”.

רפאלוב נשאל בסיום מדוע לא פתח ואמר: “ידעתי על כך לפני, המאמן אמר לי וזה בסדר – אין לי סעיף שמחייב לפתוח איתי בהרכב. שמח שהצלחתי לגרום לשינוי כשנכנסתי”.

בהמשך לדברי המאמן, רפאלוב זכה למחמאות הבוקר בבלגיה ובין השאר נכתב: “הקשר הישראלי עלה מהספסל במחצית להבטיח לאנטוורפן ניצחון. הוא לחלוטין איש המשחק עם שער ומהלך שאפשר לרשום לזכותו בישול עליו”.

ליאור רפאלוב
ליאור רפאלוב | BRUNO FAHY/BELGA MAG/AFP via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי