ערעורה של איכסל נדחה בבית הדין העליון: "לא עמדה בדרישות"

שחקני הפועל איכסל | חשבון הפייסבוק הרשמי של הפועל איכסל, חמודי חליילה

השופטת יעל וילנר נזפה: "לא ניצלה את ההזדמנות שניתנה לה". לקבוצה נותרה רק האפשרות לפנות לבג"צ, הפועל פתח תקווה תשחק בליגה הלאומית

סיכוייה של הפועל איכסל להישאר בליגה הלאומית הפכו הערב (שלישי) לאפסיים, לאחר שגם בית הדין העליון דחה את ערעורה. כזכור, השופטת יעל וילנר העניקה ביום ראשון הזדמנות נוספת למועדון להגיש בטוחות בסך 2 מיליון שקלים לבקרת התקציבים עד צהרי יום שני, אבל בבקרה טענו כי איכסל לא עמדה ביעד ובהתאחדות הודיעו שוב על הצבת הפועל פתח תקוה במקומה בליגת המשנה.

איכסל טענה כי הציגה את כל הסכום, אבל בקרת התקציבים סירבה לקבל את הצ'קים שלה. השופטת וילנר לא נענתה הפעם וכתבה בהחלטתה: "אין לקבל את טענת המבקשת שלפיה היא עמדה בדרישות פסק הדין. כפי שציין בית המשפט המחוזי, שיקים, גם אם הם לפירעון מידי, אינם באים בגדר המונח 'מזומן' או בגדר המונח 'ערבות בנקאית'. פשיטא הוא כי תשלום באמצעות שיקים, הגם שהתאריך המצוין על גביהם הוא תאריך מסירתם, אינו מהווה בטוחה מספקת ומיידית בידי המוטב לכך שהם אכן ייפרעו בסופו של דבר, וזאת ככלל ומבלי להטיל דופי מראש במבקשת".

וילנר גם נזפה באנשי איכסל: "במהלך הדיון שהתקיים לפניי, הצהיר בא כוח המבקשת כי יש ביכולתה להפקיד את הבטוחות הנדרשות עד המועד שנקבע. משכך, יש לדחות טענה זו מכל וכל, ויש להצר על כך שהמבקשת לא השכילה לנצל את ההזדמנות שניתנה לה במסגרת פסק הדין".

במצב הנוכחי, לאיכסל כבר לא נותרו אופציות משפטיות פרט לפנייה לבג"צ, עליה הצהירו ראשי הקבוצה עוד טרם הפנייה לעליון.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי