רואדה: "הישראלים לא אוהבים לשחק בהגנה"

לא מפחד מהפלסטינים. רואדה
לא מפחד מהפלסטינים. רואדה | צילום: דני מרון

ב"מארקה" קיימו ראיונות עם ספרדים בליגה. גארסיה: החיסרון: החלק הטקטי

לאור מינויו הצפוי של פרננדו היירו לתפקיד יועץ שדרוג הכדורגל הישראלי, גוברת ההתעניינות בישראל מצד חצי האי האיברי. העיתון "מארקה" ערך כתבה נרחבת, במסגרתה נערכו ראיונות עם כמה מהשחקנים הספרדים המשחקים בישראל.

בכתבה נכתב שבישראל מוכנים בשנים האחרונות להשקיע יותר בשחקנים ספרדים. בלם מכבי תל אביב, קרלוס גרסיה, התראיין לכתבה ואמר: "אולי אחד החסרונות הגדולים של הכדורגל הישראלי הוא בחלק הטקטי, במיוחד בהגנה".

בבית"ר חוששים: קבוצות ינסו להחתים את קלאודמירמכבי ת"א ובית"ר בשבת. גביע: מכבי חיפה בשלישיהצטרפו לעמוד הפייסבוק של ספורט1

"בספרד הרמה גבוהה ולכן מגיעים לפה בלמים", המשיך הבלם. "לכל אחד יש את הסיבות שלו להגיע, לפעמים הסיבה היא כלכלית, לפעמים ההזדמנות לשחק באירופה. במכבי אנחנו משחקים 60-70 מטר מהשער במשך 60% מהזמן. מכבי ת"א השלימה את החלום שלה לעלות לליגת האלופות השנה אחרי שזכינו באליפות". לדברי העיתון זו העונה הרביעית וכנראה האחרונה של הבלם בשורות האלופה הישראלית.

ב"מארקה" כתבו שהוא יעזוב. גארסיה (עדי אבישי)

אברם פאס מבני סכנין, שכונה "השריף" של הקבוצה הישראלית ערבית, אמר: "הניסיון והידע הטקטי שנצברים בליגה הראשונה והשנייה בספרד גדול מאוד. ההבדל עצום כי בספרד אתה מתמודד עם החלוצים הטובים בעולם".

בלם ויאדוליד לשעבר והיום במכבי חיפה, מארק ואליינטה, התראיין גם הוא ואמר: "כנראה שבישראל מחפשים שחקנים עם ניסיון ובספרד יש יותר מודעות טקטית, יודעים איך לזוז בלי הכדור. בישראל הדגש הוא יותר על טכניקה ויכולת אישית". על ההתאקלמות האישית והמקצועית שלו בכרמל סיפר: "לא התחלנו את העונה טוב, אבל המצב כרגע טוב יותר ואנחנו ברבע גמר הגביע. היחס למשפחה שלי ואלי טוב מאוד. האוהדים הולכים אחרינו לכל מקום".

חסוס רואדה, מי שהיה בן זוגו של ואליינטה במרכז הגנת ויאדוליד והיום מהווה עוגן בבית"ר ירושלים, אמר: "האוהדים כאן חמים מאוד ותומכים בצורה נלהבת, אפילו מחוץ לבית. בספרד מגיל קטן עובדים על החלק הטקטי והפיזי, בניגוד לישראל. הישראלים פשוט אוהבים לשחק בתפקידי התקפה ופחות בהגנה ולכן הם נזקקים לחיזוק בחלק ההגנתי". על הבעיות עם הפלסטינים אמר: "אנחנו לא חיים כאן בפחד או משהו כזה".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי