לא רגוע במכבי ת”א: אוהדים קיללו את ההנהלה לפני הדרבי

play אוהדי מכבי תל אביב אבוקות
אוהדי מכבי תל אביב אבוקות | ערן לוף
מכבי נתניה - מכבי תל אביב 2:1 03:18

כ-30 אנשים לבושים בשחור הגיעו למתחם האימונים בקריית שלום, המנהל יואב זיו יצא לשוחח איתם בניסיון להנמיך את הלהבות. איביץ' לפני הדרבי: "יהיה קשה, אבל נגיע מוכנים". דוידזאדה לא צפוי להיות כשיר

כ-30 אוהדי מכבי תל אביב לבושים בבגדים שחורים הגיעו הערב (שבת) למתחם האימונים בקריית שלום וקיללו ללא הפסקה את הנהלת המועדון, כל זאת יומיים בלבד לפני הדרבי הגדול מול הפועל תל אביב. מי שניסה להרגיע אותם הוא מנהל הקבוצה יואב זיו שיצא לשוחח אותם.

כזכור, במשחק מול מכבי חיפה במושבה, בו זכו הצהובים בגביע הטוטו, ארגון “מכבי-פנאטיקס” בחר שלא לעודד לאורך כל 90 הדקות זאת כמחאה על מעצרם של חמישה מאוהדי הקבוצה. בנוסף, במשחק הליגה מול הפועל רעננה הוצבו מאבטחים ומצלמות ביציע המזרחי העליון שמאלכס את הגרעין הקשה, זאת במטרה לאתר מתפרעים לאחר שבמשחק החוץ בטרנר הודלקו אבוקות ביציע הצהוב.

בהמשך הערב הצהובים קיימו את מסיבת העיתונאים המסורתית במתחם האימונים ואחריו אימון לקראת המשחק החשוב שכאמור יתקיים ביום שני באצטדיון בנתניה במסגרת המחזור החמישי בליגת העל.

ולדימיר איביץ’

פתח את דבריו במסיבת העיתונאים: “זה לא יהיה קל כי זה דרבי. הם הבקיעו את השער הראשון במשחק הקודם, יש להם שחקנים איכותיים בחלק הקדמי ואנחנו מצפים למשחק קשה. שיחקנו לפני שלושה ימים משחק חזק נגד חיפה. זה טוב עבורנו שהמשחק ביום שני כי יהיה לנו עוד יום להתכונן ואני בטוח שנהיה מוכנים, אבל זה לא יהיה משחק קל. אולי התוצאה במשחק הקודם הראתה 1:4, אבל לא תמיד זה מלמד את הכל”.

“רוטציה תלויה בשחקנים”. איביץ’ לקראת הדרבי ביום שני (אודי ציטיאט)

האווירה הצפויה בדרבי: “גם בסלוניקי זה משחק קשה, גם כאן זה מעניין. פה יש אוהדים לשתי הקבוצות במשחק. ביוון זה רק לקבוצה המארחת. זה משחק קשה וחזק, ואנחנו מצפים ליום שני”.

השינויים בהרכב: “הכל תלוי במשחק ובשחקנים ובאיך שהם מרגישים. בדרך כלל ב-3 משחקים בשבוע זה נורמלי לעשות שינויים כי יש לנו מספיק שחקנים ואנחנו יכולים לעשות את זה. לפעמים ההחלטה נראית כמו סיכון עבור חלק מהאנשים, אני מנסה לעשות את העבודה שלי בצורה הכי טובה שאפשר. אני מכיר את הקבוצה שלי ואיך היא עובדת וכולם יכולים לפתוח בהרכב”.

איביץ’ המשיך והסביר: “רוטציה תלויה בשחקנים, כמה משחקים יש לנו, איך שחקנים עובדים במהלך השבוע. אם יש לנו שני שחקנים בעמדה שיכולים לשחק טוב, אז למה לא? לפעמים זה סיכון כי אולי זה פוגע בקצב, אבל אני מנסה לעשות את זה ואני מנסה לחשוב על כל הדברים. עבורי זה מצב ברור, מי שטוב יותר ישחק”.

הרמה בליגה: “יש פה הרבה מועדונים טובים ושחקנים איכותיים. הליגה ארוכה ואי אפשר לדעת מה יהיה בסוף. המטרה שלנו היא לתת את הטוב ביותר שלנו בכל משחק, אנחנו עובדים כדי לנצח, אנחנו מאמינים בעצמנו ואנחנו ממשיכים לעבוד”.

מצב הסגל: “יש לנו בעיה קטנה עם דוידזאדה, הוא עדיין בחוץ. הוא עובד קשה וזה שאלה של זמן עד שיחזור. אני לא בטוח שהוא יהיה כשיר ליום שני”.

בתוך כך, לאחר הזכייה בגביע הטוטו ופיזור אמירות של מספר שחקנים על הכוונה להביא למועדון את כל שלושת התארים העונה ולהשלים טרבל, איביץ’ הוריד את שחקניו לקרקע והבהיר כי הדרבי הקרוב מצריך שיפור ביכולת משני הניצחונות האחרונים על מכבי נתניה ומכבי חיפה. כבר הערב ובאימון המסכם מחר יתרגל הצוות המקצועי מספר שינויים בהרכב ועל פי גורם במועדון הכוונה היא לעלות לדרבי עם ההרכב החזק ולא להמתין לשער של מזל, כמו של אלי דסה נגד מכבי נתניה.

הסיבה להתלקחות? יציע אוהדי מכבי תל אביב בבאר שבע (דני מרון)

המאמן הסרבי מתכנן להמשיך בהגנה עם אלי דסה ושרן ייני שאינם זוכים למנוחה כמו שאר חבריהם לנבחרת ישראל או בסגל הרחב. המגן השמאלי אופיר דוידזאדה מתאושש מהפציעה במיניסקוס ומי שימשיך בהרכב הוא אנריק סבוריט. עוד מסתמן שאבי ריקן עשוי לאבד את מקומם בהרכב הפותח שהיה בגמר גביע הטוטו והמאבק על חולצת ההרכב בקישור יתמקד בין אייל גולסה לרוסלן ברסקי.

גם בקו ארבעת השחקנים הקדמיים צפויים דור מיכה ואלירן עטר, שלא פתחו בהרכב נגד מכבי חיפה, לפתוח בהרכב לצידו של איתי שכטר ומי שעשויים לרדת לספסל הם יונתן כהן ועומר אצילי. הכוונה המקצועית היא לשחק על כדורים לשחקני האגף המהירים ולהציב את דור מיכה מאחורי איתי שכטר על מרכז ההגנה של הפועל תל אביב. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי