דראפיץ’: “רוצה לראות את הקבוצה שלי הורגת משחקים”

play סלובודאן דראפיץ'
סלובודאן דראפיץ’ | דני מרון
בני סכנין - מכבי נתניה 2:0 02:18

מאמן מכבי נתניה במסיבת עיתונאים לקראת קריית שמונה: "אנחנו רוצים להתחיל להבטיח פלייאוף עליון". על פרשת גלבאן: "ילדים גדלו עליו ופתאום רואים אותו כאילו הוא פושע". אלקסלסי צפוי להמשיך בהרכב במקום עמוס

לאחר הניצחון באמצע השבוע 0:2 על בני סכנין, מכבי נתניה ערכה הבוקר את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק מחר (שבת) מול עירוני קריית שמונה בהשתתפות המאמן סלובודאן דראפיץ’.

סלובודאן דראפיץ‘ התייחס למצב הקבוצה: “בסוף זוכרים גולים, לא איך אתה משחק. מבחינת מיקום אנחנו בסדר גמור”. “אני כן רוצה לראות את הקבוצה שלי הורגת משחקים וקבוצות כי אנחנו מגיעים להזדמנויות ולפעמים סופגים בסוף. אנחנו נמצאים איפה שאנחנו רוצים להיות, אבל הכל צפוף. קריית שמונה ניצחו אותנו בפעם האחרונה והם איתנו במאבק, כל הליגה רוצה פלייאוף עליון. זה המאני טיים, זה הזמן שצריך להביא נקודות”.

על המיקום בטבלה והפזילה לצמרת: “יש תקופות בחיים והזדמנויות שצריך לקחת, לא לתת להן לעבור לידך ולהגיד כמה חבל. בעונות כאלה אתה רוצה לעשות הכל, אנחנו לא נופלים מאף קבוצה. יש לנו כישרון, תנאים שבעל הבית והמנכ”ל נותנים לנו, אחלה מועדון. אמרתי לשחקנים ‘אתם כולם צעירים, לא ראיתם עדיין מה זה מקום שני ושלישי ומאבק על אירופה'”.

הסגל הארוך העומד לרשותו: “כולם אצלנו דרוכים. יש לנו רוטציה בריאה וכולם יכולים להחליף את כולם, אנחנו לא מכבי תל אביב, אבל סוג של. כשאתה מאמן קבוצות גדולות לפעמים אתה צריך את ההיררכיה הזאת. לרונאלדו אי אפשר לומר תילחם עם אסנסיו. אנחנו קבוצה בלי כוכבים, אבל אם פאטוס בצ’יראי, גיא מלמד או עלי מוחמד בריאים הם משחקים. לאביב אברהם ואילון ירושלמי צריך לתת תחושה שאם אתה מוריד רגל מהגז, יש פה עוד ילדים שרוצים לשחק, גם מוטי ברשצקי וגבי קניקובסקי.

סלובודאן דראפיץ’. “בסוף זוכרים גולים, לא איך אתה משחק” (דני מרון)

המאבק בעמדת השוער: “שאלתי את דני לפני המהלך, אמר לי ‘בוס, מה שתגיד, אני מתאמן כרגיל, יודע שלא תעשה לי רע’. אתמול גם לקחתי אותו לשיחה ואמרתי לו אני איתך, גם בתקופות פחות טובות הייתי, אבל כשיש הזדמנויות לתת לשוער צעיר לשחק זה ברכה. אין ספק שעד סוף העונה דני ישחק את רוב המשחקים. כיף לי לדבר עם שחקנים שלא עושים פרצופים, הוא נתן לי הרגשה שהכל בסדר. אז הייתה לו תקופה אז פחות טובה בעונה שעברה, אבל הוא הביא אותנו לפלייאוף העליון ביחד עם ערן לוי ודיא סבע. העונה נגד רעננה הוא הציל אותנו והביא נקודות וגם היו לו משחקים פחות טובים. גולן אלקסלסי היה טוב וקיבל צ’אנס בגביע, החלטנו להמשיך איתו אחרי התייעצות עם מאמן השוערים עופר בסון. דני יצא גבר. עוד לא החלטתי לגבי קריית שמונה”.

על הזרים טים הויבך ודידייה קוגבניה שמועמדים לעזוב: “אנחנו לא מרוצים ממשחק ההגנה ושני הבלמים הזרים שלנו כמעט לא משחקים. דידייה גם לא משחק רוב הזמן, פה ושם פצוע. אנחנו משחקים עם שני זרים ברוב המשחקים. קיבלנו אור ירוק להתחזק, גם הזרים צריכים לתת הכל באימונים. לא אתייחס לשמות, אבל אם יגיעו קבוצות שיקחו שחקנים, אז נתחזק. אנחנו לא נתחזק בישראלים. אלו שייפלטו מהגדולות? אין לנו כסף אליהם והם יעברו בין קבוצה גדולה לגדולה אחרת. יש לנו ישראלים טובים ביחס לקבוצות אחרות. אני לא צריך להיכנס ללחץ. יש לנו דרך ולא רק תוצאות, שנתיים שלוש אנחנו עובדים על זה. המגמה בנתניה מאוד ברורה, לקחת צעירים מוכשרים, לא להילחם עם הגדולות על שחקנים ולקחת זרים טובים. על ישראלים לא ניפול, זרים יכולים להרים אותנו”.

על קריית שמונה ומעמדו של חיים סילבס: “הם משחקים מסודר, חסר להם גרוש ללירה, החלוצים שלהם פצועים. לא מקנא בסילבס, ראיתי אותם נגד רעננה, לפעמים אתה משחק טוב ולא מנצח. אמרתי לשחקנים אל תתנו להם להתאושש על הגב שלנו, לפני סכנין וגם לפני קריית שמונה. הם ינסו לנצח כדי שהמאמן שלהם יישאר, הם אוהבים אותו. ניצחון בנתניה זה דרך חדשה ואז חוזרים הביתה ועולים על הסוס. גם אנחנו רוצים ניצחון כדי להתחיל להבטיח מקום בפלייאוף העליון. יהיה מעניין, אצלנו תמיד מעניין, אין תיקו, או ניצחון או הפסד”.

על סיטואציית פדרו גלבאן: “עצוב שהפכו שחקנים לעובדים זרים. בן אדם כזה שתרם, ילדים גדלו עליו והעריצו אותו ופתאום רואים אותו בתמונות כאילו הוא איזה פושע. יש מקרים ויש מקרים. שורה אובארוב וסרגיי טרטיאק נשארו פה, גם פדרו יכול להישאר ולתרום מחוץ למגרש, אולי כמאמן. זה לא איש בעייתי או מהמר, רק רוצה להישאר במדינה. הילדות שלו זה בעיה. גם דושאן מאטוביץ’ היה צריך לפרוש ולחפש עבודה והילדים שלו פה. מזכיר לי את עצמי, כשהייתי נשוי עם ארבעה ילדים ופרשתי, הייתי צריך לעבוד ולחלק עיתונים, עבדתי במפעל בירה ובבניין כדי להביא פרנסה. זה מאוד קשה שמגרשים אותך. אם אפשר לעזור דרך התקשורת לאדם כזה, אני מבקש מהאנשים הממונים על הדבר הזה שישימו את ההגיון על השולחן”. 

פדרו גלבאן.  “ילדים גדלו עליו והעריצו אותו ופתאום רואים אותו בתמונות כאילו הוא איזה פושע” (דני מרון)

בתוך כך, לאחר התייעצות בימים האחרונים ולמרות שבנתניה סיפרו שדני עמוס הציג יכולת טובה באימונים, השוער גולן אלקסלסי צפוי להמשיך לקבל את הקרדיט גם מחר. צוות המאמנים תירגל את ההרכב לקראת קריית שמונה, כאשר לפי המסתמן צפוי שינוי אחד בלבד כאשר ג’ונתן בורנשטיין צפוי לפתוח במקומו של המגן השמאלי דודי טוויטו. 

הרכב משוער

: גולן אלקסלסי, ויקי כחלון, דודי תירם, דולב אזולאי (ברנקו ורגוץ’), ג’ונתן בורנשטיין, עלי מוחמד, ניקו אולסק, אביב אברהם, גבי קניקובסקי, פאטוס בצ׳יראיי, גיא מלמד (שובל גוזלן)

גולן אלקסלסי. צפוי להמשיך בין הקורות של נתניה על חשבון דני עמוס (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי