אספה הורשע בהפקרתו של ארי נשר ז"ל ובשיבוש הליכי משפט

יצחק אספה
יצחק אספה | אבשלום שושני

לעיני הוריו של הנער, שהגיעו לראשונה לדיון, קבע ביהמ"ש המחוזי את אשמתו של הכדורגלן שפגע בו לפני שנה בשדרות רוקח בת"א. השופט זיכה אותו מנהיגה בשכרות. גזר הדין יינתן ככל הנראה ב-13 בינואר 2020

קבוצות: מ.ס. אשדוד

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (שלישי) הכדורגלן יצחק אספה, שחקנה של מ.ס אשדוד, שדרס למוות לפני שנה את הנער ארי נשר ז"ל, בן 17 במותו, בשדרות רוקח בתל אביב. אספה הורשע בסעיפים של הפקרה ושיבוש הליכי משפט וזוכה מעבירה של נהיגה בשכרות. בעבירה של גרימת מוות הוא כלל לא הואשם. השופט דחה את טענתו של אספה, לפיה לא היה מודע לכך שפגע בנערים. גזר דינו יינתן במועד מאוחר יותר, ככל הנראה ב-13 בינואר 2020. בדיון נכחו הוריו של ארי, אבי ואיריס, שהגיעו לראשונה לבית המשפט מאז התאונה הקטלנית שגבתה את חייו של בנם.

לפי כתב האישום נגד אספה, ארבע שעות לאחר התאונה, בעת שנערכה לו בדיקת ינשוף, נמצאה בדמו כמו של אלכוהול פי חמישה מהמותר לנהג צעיר. בחקירתו, אספה ניסה להפליל את חברו ולטעון שהוא נהג ברכב. עוד על פי האישום, הוא טען ששתה רק מספר לגימות מכוסות המשקה של חברו, ושלא הרגיש שום פגיעה אלא רק שמע רעש חשוד מרכבו ובנורת חיווי לתקלה שנדלקה.

בפרקליטות, שליוותה את החקירה, הנחו את המשטרה לחקור את חברו של נשר, שהרכיב אותו על אופניו בניגוד לחוק, ללא קסדה ואמצעי מיגון, בחשד לגרימת מותו. זאת לאחר שעלה מסרטון שתיעד את התאונה כי ככל הנראה רוכב האופניים סטה מנתיבו. זמן מה לאחר התאונה אספה שתק בחקירות המשטרה ולא שיתף פעולה עם החוקרים, דבר שהקשה על התקדמות החקירה וכן האריכה את מעצרו של אספה. עם זאת, לאחר זמן מה ובעצתו של עורך דינו, החל אספה לשתף פעולה ולמסור את גרסתו לאירועים.

יצחק אספה בבית המשפט
יצחק אספה בבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)

בעדותו לפני חמישה חודשים סיפר אספה מה הוא זוכר מהתאונה: "נסעתי לכיוון בן אביגדור, חבר מפיק שם מסיבה. אני נהגתי לבד באוטו. אני מכיר את הדרך. אמרו בחקירות שהפעלתי ווייז. לא זכרתי. אם אמרו –  אז כנראה שככה היה. במהלך הנסיעה שמעתי רעשים, נדלקה לי נורה אדומה. חשבתי שיש לי פנצ'ר התקשרתי לחברים אמרתי שאני חושב שיש פנצ'ר, הם צחקו כזה ונגמרה השיחה. המשכתי לנסוע רגיל".

עוד הוסיף: "שמעתי רעש קטן של פנצ'ר כזה בקטנה. בגלל זה בכלל לא עלה בדעתי שהייתי מעורב בתאונה". לדבריו של אספה, שניסה להסביר מדוע נמצאה כמות גדולה מהמותר של אלכוהול בדמו, הוא שתה במועדון "שני שלוקים" ועוד בירה באוטו אחרי התאונה. בחקירתו הנגדית, המשיך אספה וטען כי שתה רק שתי לגימות מהמשקה, גם לאחר שהתובעת הציגה באולם סרטונים שתועדו במהלך הבילוי, בהם הוא נראה מחזיק בכוס שתייה ונראה בגילופין.

מי שכן יועמד לדין בגין גרימת מותו ברשלנות של נשר, הוא חברו, שהרכיב אותו על אופניו. בהודעת הפרקליטות מחודש ינואר נאמר כי "החשוד הרכיב את נשר על אופניים חשמליים, בניגוד להוראות החוק ובאופן המקשה על שליטה מלאה באופניים. בשל אופן רכיבתו על האופניים, בכביש, וכשהוא ונשר לא חובשים קסדות, מיוחסות לחשוד גם הפרה של חובת הזהירות הנדרשת מרוכב אופניים בשעת לילה, וכן הסטת האופניים, ללא תשומת לב מספיקה לתנאי הדרך, שבעקבותיה נגרמה תאונה ונגרם מותו של נשר".

יצחק אספה והוריו של אבי נשר ז"ל (צילום: אבשלום שושני)

בעדותו במשפטו של אספה סיפר הנער כי הוא אינו זוכר את רגעי התאונה. "אני זוכר שהייתי עם חבר ובאנו לצאת עם האופניים. זה הדבר האחרון שאני זוכר. את התאונה אני לא זוכר". בנוגע לרגעים שלאחר התאונה סיפר: "הדבר הראשון שאני זוכר הוא שהייתי בבית חולים".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי