במנהלת הליגה הגיבו לחגיגות בבלומפילד: "התנהגות מיותרת ופזיזה"

שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם האוהדים
שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם האוהדים | דני מרון

יו"ר המנהלת ערך שיחה עם בעלי הפועל ת"א בעקבות החגיגות של האוהדים אמש: "התנהגות זו פוגעת במאמצים להחזרת הקהל למגרשים". גרינברג הבטיח לדבר שיחה עם השחקנים, חשש לקראת משחק העונה

במשרד הבריאות לא אהבו, בלשון המעטה, את המראות מבלומפילד אמש שם התגודדו מאות אוהדים מחוץ לאיצטדיון. גורם במשרד הבריאות אמר הלילה כי הדבר עשוי להילקח בחשבון ע"י המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ’ איתמר גרוטו לקראת הדיון על חזרת הקהל למגרשים. גרוטו הבטיח תשובה לגבי העניין הזה עוד השבוע, אולם רצה לראות כיצד נושא הקהל בא לידי ביטוי במגרשים.

"זה יוצר לא מעט בעיות, מראות כאלה שבהן אוהדי הפועל חוגגים כאילו הקהל כבר חזר למגרשים זה לא מה שרצינו לקראת חוות הדעת", הודו במנהלת הליגה, ויחד עם משרד הבריאות, הביעו פליאה על כך שהמשטרה לא פיזרה את ההתקהלות ולא דאגה לאכוף את ההנחיות של המשרד בנוגע לנושא הזה. במהלך היממה הקרובה אמורה להיערך שיחה נוספת בין נציגי המנהלת למשרד הבריאות. השיחה תעסוק גם בנושא הקהל. במנהלת היה מי שאמר שאולי כניסת הקהל למגרש היא הפתרון שדווקא ימנע את ההתקהלות המסוכנת.

בעקבות אירועי אמש, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו שוחח עם יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון. משרד הבריאות בוחן את האירועים ורואה בחומרה התנהגות זו, כשהשחקנים עצמם התגודדו והתחבקו בניגוד מוחלט להנחיות ואף יצאו לקהל וחגגו בסמוך אליו. אי שמירת הכללים תוך הפרה גסה של הנחיות משרד הבריאות, מסכנת את בריאות השחקנים ועשויה לגרום להידבקות ולעצירת פעילות הקבוצה. הגעת האוהדים לאיזור האצטדיון וההתקהלות ההמונית שנוצרה בעקבות קיום המשחק, עשויה להוביל למקרי הידבקויות באוכלוסיה ולהשלכות קשות על התמודדות מדינת ישראל עם מגיפת הקורונה. התנהלות מסוג זה, פוגעת בסיכויי חזרת האוהדים למגרשים. ככל שהתנהלות מסוג זה תחזור, ינקטו צעדים משמעתיים.

החשש הגדול של המנהלת מגיע לקראת משחק העונה הערב, בין מכבי חיפה למכבי תל אביב. כידוע ניצחון של הצהובים עלול להגדיל את הפער בצמרת ל-12 נקודות ולקרב את הקבוצה של איביץ’ לאליפות שנייה ברציפות, וגורמים בכירים חוששים לראות את אוהדי מכבי תל אביב מגיעים בכמות גדולה לבלומפילד, במטרה ‘להתעלות’ על אוהדי היריבה העירונית ולחגוג עם השחקנים.

במנהלת הליגה הגיבו לאירוע בבלומפילד באופן רשמי הבוקר: "התנהגות שחקני הפועל ת"א בסיום המשחק אמש, בעת שיצאו מחוץ לתחומי המגרש בכדי לחגוג עם האוהדים שהיו מחוץ לאצטדיון הייתה מיותרת ופזיזה. התנהגות זו פוגעת במאמצי המנהלת להחזרת האוהדים למשחקים. הבוקר ערך ארז כלפון יו"ר המנהלת שיחת בירור עם נציג המועדון בדירקטוריון זאב גרינברג, הבהיר לו את חומרת המעשה, שעלול לפגוע בבריאות השחקנים ואף לסכן את המשך פעילות עונת המשחקים, כמו גם כי אסור שמקרים כאלה יחזרו פעם נוספת. זאב גרינברג התחייב לערוך שיחה עם השחקנים ולהעמיד אותם על טעותם, מתוך ההבנה כי חובה על השחקנים והאוהדים לשמור על הנחיות משרד הבריאות".

גם בצד האדום הגיבו למאורע: "הבוקר הובהר לנציגי המועדון ע״י ראשי מנהלת הליגות ומשרד הבריאות כי החגיגות של שחקני הקבוצה עם הקהל בסיום המשחק אמש אינן תקינות ומסכנת את המשך הליגה, על אף הניסיון לשמור על ריחוק בין הצדדים. היום תיערך שיחה עם שחקני הקבוצה שיתבקשו לא לחזור על כך, מתוך הבנה כי מקרים מסוג זה פוגעים במאמצים להשבת הקהל למגרשים באופן סדיר. אנו קוראים מכאן לאוהדי הקבוצה לשמור ככל הניתן על כללי הריחוק החברתי. אנחנו מתגעגעים אליהם, מרגישים אותם איתנו בכל מקום, אך בכדי שנוכל לחגוג יחדיו בין כותלי האצטדיון ולא מאחורי גדרות, כולנו צריכים להתאחד ולהיצמד להוראות – עם כל הקושי שבדבר".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי