החשש של הרגע האחרון והמתנגדים שפנו לחסון: יום גורלי לבית"ר

חמד בן ח’ליפה חותם על ההסכם עם משה חוגג | בית"ר ירושלים

הוועדה להעברת זכויות תקיים היום (חמישי) ישיבה ראשונה, השייח' אמור להופיע בזום ויצטרך להפקיד מיליון ש"ח כערבות בבקרה. מקורב: "אני מאמין שהכל יהיה בסדר". מתנגדים פנו ליו"ר ההתאחדות: "לא לתת יד לעסקה"

קבוצות: בית"ר ירושלים

הוועדה להעברת זכויות תקיים היום (חמישי) ישיבה ראשונה, באמצעות הזום, בעניין העברת הבעלות של בית"ר ירושלים. יו"ר הוועדה היא השופטת בדימוס נורית אחיטוב וחבריה לוועדה יהיו מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר, יו"ר הבקרה התקציבית סיגלית סייג, טל בראל ופרופסור דניאל מור. הוועדה אמורה להשיב תוך 21 יום האם היא מאשרת העברת 50 אחוז מבעלות המועדון לשייח’ חמד בן ח’ליפה או לא. על פי התקנות, הוועדה לא אמורה לבחון מהיכן מגיע כספו, אלא לבדוק בעיקר האם יש לבעלים החדש כסף והאם הוא מסוגל לעמוד בהתחייבויות.

לפי תקנון העברת הזכויות, הוועדה רשאית לא לאשר התקשרות אם התגלה שלבעלים החדש יש עבר פלילי, אם מונה לו כונס נכסים או מפרק או אם הוא מנוע מכניסה למדינה. התקנון להעברת זכויות, שעודכן בפעם האחרונה בשנת 2013, אמור השייח’ למלא תצהיר שבו הוא מאשר להתאחדות לבטל את האישור ואת ההתקשרות במקרים של מצג שווא, עובדות כוזבות, עבירה פלילית או כל עבירה אחת על הוראות תקנוני ההתאחדות לכדורגל. את המסמך המלא ניתן לראות כאן.

משרדי ההתאחדות
משרדי ההתאחדות לכדורגל. יצטרכו להכריע האם לשייח’ יש כסף | עדי אבישי

בהמשך, השייח’ יצטרך להתחייב כי לא היה בעל שליטה או בעלי עניין, בשנה האחרונה, בקבוצת כדורגל אחרת. בנוסף, הוא יצטרך להפקיד סכום של מיליון שקל כערבות בבקרה. וממה בכל זאת חוששים בבית"ר, אם הטענה היא שלשייח’ אין עבר פלילי, יש לו מספיק כסף כדי להשקיע במועדון והוא לא היה בעלים של קבוצה אחרת?

ובכן, מקורבים לעסקה סיפרו לאחרונה כי השייח’ לא היה בקשר רציף עם בית"ר במהלך החודש האחרון. בנוסף, ישיבות ההנהלה שהיו אמורות להיערך נדחו וגם אתר האינטרנט שלו כבר אינו פעיל מזה מספר ימים. "אם השייח’ יופיע לוועדה, אני מאמין שהכל יהיה בסדר. אבל עד שזה לא קורה, זה לא קורה", אמר מקורב למועדון. 

בבית"ר טוענים כי השייח’ כבר הודיע שיופיע בפני הוועדה ואין כל מניעה לסגירת העסקה. "ברגע שבוועדה יקבלו את הניירות, תוך מספר ימים החזקה תעבור אליו", אמר אתמול גורם במועדון. כעת נותר לראות האם השייח’ יופיע וישלים את כל המסמכים שאמורים לסייע לבית"ר בתהליך. גם אם זה יקרה, הסכום הראשוני יופנה רובו לחוגג ובית"ר עדיין לא בשלב שבו היא תקנה שחקני רכש יקרים ותהפוך לקבוצה שרצה לאליפות. אתמול, החל משעות הצהריים ועד שעות הלילה, הוצף יו"ר ההתאחדות אורן חסון בפניות של המתנגדים לעסקה, שביקשו ממנו "לא לתת יד" לעסקה עם משפחת המלוכה.

השייח’ חמד בן ח’ליפה עם משה חוגג | בית"ר ירושלים
אורן חסון. גורמים נגד העסקה פנו אליו | ההתאחדות לכדורגל

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי