ראשי הכדורגל והכדורסל במכתב לנתניהו. ורד: "אם לא נתעורר – הליגה תיסגר"

נתניהו
בנימין נתניהו | AMIR COHEN / Contributor

כלפון ופרנקל שיגרו מכתב חריף לראש הממשלה ודרשו, כפי שהובטח להם, להחריג את הענפים אם יוחלט להאריך את הסגר: "נזקים שייקח שנים לתקן, המשך העונה בסכנה קיומית". קפטן בית"ר ירושלים צייץ

בעקבות האפשרות שהסגר הכללי במדינה יוארך לתקופה נוספת והחשש הגדול כי הספורט לא יוחרג כפי שהובטח, ראשי מנהלות הכדורגל והכדורסל, ארז כלפון ושמואל פרנקל, התאגדו ושלחו היום (שני) מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הזהירו והבהירו כי להפסקת הליגות עלולה להיות השפעה בלתי הפיכה על עתיד הענפים.

לשון המכתב

"לפני שבועיים החליטה ממשלת ישראל על סגירת ליגות הכדורגל והכדורסל המקצועניות. על אף שהדבר יצר קשיים ספורטיביים, כלכליים ופיזיולוגיים משמעותיים פעלנו להתאמת התחרויות ללוחות זמנים כמעט בלתי אפשריים וזאת לאור מחויבויותינו למסגרות הספורט הבינלאומיות ומתוך רצון לאפשר את סיום התחרויות גם בלוחות זמנים צפופים במיוחד.

"פעלנו כך לאור התחייבות ראשי משרד הבריאות לפיה כבר בסוף השבוע הנוכחי תתאפשר חזרה לפעילות מלאה בליגות המקצועניות, גם אם יוארך הסגר הכללי. לתדהמתנו, נודע לנו כי על אף הסיכום אליו הגענו עם ראשי משרד הבריאות, יש כוונה למנוע את חזרת הליגות המקצועניות לפעילות.

בנימינן נתניהו, בני גנץ | ARIEL SCHALIT/POOL/AFP via Getty Images

"ויודגש: ישראל היא המדינה היחידה בעולם אשר עצרה את פעילות הליגות המקצועניות בכדורגל ובכדורסל בעונת משחקים זו עקב נגיף הקורונה על אף שהעובדה שכל הספורטאים מצויים בבידוד ביתי מלא מזה חודשים ארוכים, והם תחת פיקוח רפואי צמוד ויומיומי של רופאי הקבוצות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

"גם היום במדינות רבות בעולם מוטלים סגרים ממושכים ומחמירים כשברקע מיליוני מתים ומוטציות משתוללות אך אף ראש מדינה לא עצר את פעילות הכדורגל או הכדורסל המקצועני – בעוד בישראל, היא הופסקה פעמיים!.

"הספורט בישראל ידע להתגבר על מכשולים קשים לאורך השנים – השלמנו את התחרויות תחת מלחמות, כשנחתו טילים וקסאמים ובימי הפיגועים הקשים אך כיום – באופן תקדימי והיסטורי – נמנע הדבר מאיתנו.

ניקיטה רוקאביצה, איתן טיבי | דני מרון

"במצב עניינים זה סיום עונת המשחקים 2020/21 – הן בכדורגל והן בכדורסל – מוטלת בספק רב. המשמעויות ברורות: פגיעה חסרת תקדים במישור הבינלאומי כאשר מדינת ישראל תורחק מפעילות בינלאומית, פגיעה קשה בקבוצות המשתתפות בתחרויות אלו, מפח נפש למיליוני אוהדים ופגיעה במעמד ובדימוי ישראל בעולם כולו – שנים רבות ייקח לתקן נזקים אלו!.

"אנו בטוחים כי לא תיתן יד לפגיעה בספורט בישראל, במיליוני אוהדיו ובמעמדנו בעולם ותדאג לעמידה בסיכומים. בכבוד רב ובברכת הספורט".  

מלשכת שר התרבות והספורט חילי טרופר נמסר על חזרת הליגות: "בשעה זו בכירי משרד הספורט ובהם השר וצוותו מקיימים מאמצים קדחתניים ומצויים בקשר רציף עם גורמים שונים במשרד הבריאות ובממשלה במטרה להחזיר את הליגות לפעילות בסופ"ש הקרוב. אנו משוכנעים כי הליגות צריכות לחזור ונפעל ככל יכולתנו בעניין זה. אנו נמצאים בקשר רציף ופועלים בתיאום עם מנהלות הליגה בדרישה להשיב את הליגות".

טיירוס מגי מול עומרי כספי | דני מרון

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי