"כדורגלן שלא יתחסן לא יוכל להיכנס לאצטדיון"

נטע לביא , מיכאל אוחנה | דני מרון

מנהלת הליגות לקבוצות: "מקודם הליך חקיקה אשר יחייב את העובדים בספורט להיות בעלי תעודת מתחסן/מחלים". וגם: כדורגלן שלא יתחסן וייחשף לחולה, ייאלץ להיכנס לבידוד ללא קשר להצגת בדיקה שלילית

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון שיגר הבוקר (שישי) מכתב לקבוצות, בו הבהיר הממשלה מקדמת בימים אלה הליך חקיקה אשר יחייב את כולם בעלי התפקידים והשחקנים להתחסן על מנת להיכנס למגרשים. בנוסף, שחקן אשר ייחשף לחולה קורונה ייאלץ להיכנס לבידוד ויהיה מנוטרל לחלוטין מפעילות הקבוצה.

לשון המכתב

"בהמשך לדיווח שניתן שלשום בישיבת דירקטוריון המנהלת ועל מנת שתוכלו להיערך מראש, מצאתי לנכון לעדכנכם כבר כעת בשינוי צפוי במתווה הפעלת הליגות המקצועניות וחשיפת שחקנים/אנשי צוות לחולים מאומתים.

"כידוע לכם, בכדי שנוכל לקיים את עונת המשחקים, החיל עד כה משרד הבריאות מתווה הכולל תנאים מיוחדים, במסגרתם שחקנים ואנשי צוות שנחשפו לחולה קורונה בתוך או מחוץ לקבוצה, עברו בדיקת קורונה ובכפוף לקבלת תשובה שלילית ואישור משרד הבריאות, הורשו לצאת במהלך ימי הבידוד לפעילויות הקבוצה בלבד.

ארז כלפון
ארז כלפון | דני מרון

"כיום עומד לרשותנו כלי החיסונים כהתמודדות עם נגיף הקורונה. בהתאם לכך, נמסר לנו על ידי משרד הבריאות כי בתקופה הקרובה יופסק המתווה המיוחד ושחקן/איש צוות אשר לא יחזיק בתעודת מתחסן ו/או מחלים וייחשף לחולה קורונה ייכנס לבידוד ביתי בדומה לכלל האוכלוסייה ולא יוכל להצטרף לפעילויות הקבוצה עד לסיום תקופת הבידוד, על כל המשמעויות הכרוכות בכך קרי – היעדרות שחקנים/אנשי צוות מפעילות הקבוצה לתקופת זמן משמעותית.

"כיוון שהליך קבלת תעודת מתחסן אורך כחודש, מצאתי לנכון להתריע כבר כעת כי עליכם להיערך לכך. אנא ודאו כי כל השחקנים ואנשי הצוות שטרם התחסנו, יעשו זאת בהקדם והבהירו את המשמעויות לשחקנים ואנשי הצוות שיבחרו לא להתחסן ושיתכן שבהחלטה זו יגרמו לכך שייעדרו מפעילות הקבוצה זמן ממושך.

"נוסף על כך וללא קשר, נבקש להביא לידיעתכם כי עודכנו על ידי גורמים ממשלתיים כי בימים אלו מקודם הליך חקיקה אשר יחייב את העובדים בתחומים של תו ירוק בתרבות ובספורט להיות בעלי תעודת מתחסן/מחלים. משמעות הדבר היא שככל וחקיקה זו תעבור, כלל השחקנים/הצוותים המקצועיים, צוותי האבטחה, עובדי האצטדיונים, המזנונים וכלל הצוותים והספקים השונים והרבים הנדרשים לשם ניהול משחק הכדורגל יהיו חייבים לעמוד בתנאים אלו על מנת להיכנס לאצטדיון ביום המשחק ולכן אנו ממליצים על היערכות מוקדמת מול כלל הגורמים כאמור.

"אני שב וקורא לכם להשלים את מבצע החיסונים ולוודא כי כלל שחקני הקבוצה ואנשי הצוות המקצועי והמנהלתי יהיו כשירים וזמינים באופן שיאפשר את השלמת העונה באופן ספורטיבי".

עדן בן בסט
עדן בן בסט | הפועל חיפה

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי