בקרוב בחיפה: רחוב יעקב שחר ורחוב רובי שפירא

רחובות יעקב שחר ורובי שפירא | ספורט1

ביום הולדתו ה-80, בעלי מכבי חיפה התבשר כי רחוב ייקרא על שמו: "זו הכרת תודה על תרומה עמוקה ורבת שנים", הודיעה ראשת העיר עינת קליש רותם

יעקב שחר חוגג היום (חמישי) את יום הולדתו ה-80 ולכבוד האירוע זכה לבשורה נפלאה: רחוב בחיפה ייקרא על שמו, כמו גם על שם בעלי הפועל חיפה לשעבר, רובי שפירא ז"ל.

"לרגל יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, החליטה עיריית חיפה לקדם מחוות הוקרה מרגשת ולקרוא רחוב חדש במבואותיה הדרומיים של העיר, על שמו של נשיא המועדון, יעקב שחר, שמציין את יום הולדתו ה-80", נמסר ממכבי חיפה. בנוסף, ייקרא רחוב על שמו של בעלי הפועל חיפה המנוח, רובי שפירא ז"ל.

ראשת עיריית חיפה, עינת קליש רותם מסרה: "לקבוצות הכדורגל החיפאיות תרומה מהותית לעיר והמחווה, אותה החלטנו לקדם, לקריאת רחובות על שם הדמויות המזוהות ביותר עימן, מהווה הכרת תודה על תרומתן העמוקה ורבת השנים. כולי תקווה, כי תרומה זו תסייע בידי שתי הקבוצות ואוהדיהן להתגבר על השנה הקשה שחוו ולחזור לפעילות ביתר שאת".

מנכ"ל מכבי חיפה, אסף בן דב: "מועדון כדורגל מכבי חיפה, מודה לראשת העיר, הגברת עינת קליש רותם, שתורמת ומסייעת לא מעט למען הספורט בעיר בכלל ומכבי חיפה בפרט".

יעקב שחר, עינת קליש
יעקב שחר, עינת קליש | ראובן כהן

חלטת הוועדה תובא לאישור מועצת העיר בישיבתה הקרובה בשבוע הבא. בכך נענתה העירייה לפנייתם של אלפי אוהדי הקבוצה, אשר פנו לאחרונה בנושא במכתב לראש העיר. כמכתב, אותו שלח אוהד הקבוצה, ליאור שלום, מבקשים האוהדים מוועדת השמות לשקול לקרוא רחוב בעיר על שמו של "התורם הגדול והנדיב, אשר תרם רבות לקידומו של ענף הכדורגל בכללותו ושל מועדון מכבי חיפה בפרט, אשר הודות לתרומה זו הפכה הקבוצה לאימפריה בעלת שם עולמי, שהישגיה הביאו כבוד רב לעיר".

למכתב זה מצטרפת פנייה דומה, שנעשתה לוועדת השמות העירונית מצד אוהדים רבים של קבוצת הפועל חיפה, בהם גם של חברת מועצת העיר, הילה לאופר, בה ביקשו האוהדים לקרוא רחוב בעיר על שמו של בעליו לשעבר של מועדון "הפועל חיפה", רובי שפירא ז"ל. בפנייתם לוועדה ציינו האוהדים, כי "תרומתו של שפירא לעיר חיפה ולחברה הייתה רבה ומשמעותית וכללה בין היתר תרומות עתק למחלקות רפואיות בבתי החולים בחיפה וכן פעילות בארגונים פילנתרופיים רבים בעיר".

מחווה זו, לקריאת רחוב על שמו של שפירא, מצטרפת למחווה נוספת, שיזמה עיריית חיפה לכבודו, לאחר שלפני מספר חודשים הציגה את דיוקנו המאוייר על גבי שלט לד ענק באצטדיונה העירוני של העיר, "סמי עופר".


מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי