לירוי צעירי פרש מכדורגל: "זה היה מסע מטורף"

לירוי צעירי
לירוי צעירי | אריאל שלום

הקשר בן ה-33 שמזוהה עם בני יהודה ושיחק גם במכבי חיפה, בית"ר ומכלן, נפרד מהמשחק "שהביא אותי למקומות שחלמתי עליהם כילד"

קבוצות: בני יהודה
(גודל טקסט)

לירוי צעירי הודיע היום (שלישי) על פרישה מכדורגל. הקשר בן ה-33, שבין השאר רשם 9 הופעות בנבחרת הצעירה של ישראל, נפרד מהענף שהביא אותו "למקומות שרק חלמתי עליהם", כשבין השאר הוא שיחק במכלן הבלגית, בבית"ר ירושלים ובמכבי חיפה, כשכמובן הקבוצה שהכי מזוהה איתו היא בני יהודה, שבה שיחק בין 2006 ל-2011 ולאחר מכן עוד קדנציה ב-2013/14.

"זה שיר פרידה, אני אומר שלום", כתב צעירי, "שלום לאהבה הכי גדולה בחיים שלי, שלום לך כדורגל. זה היה מסע מטורף שהתחיל בגיל 6 וענף שילווה אותי כנראה עד סוף חיי. המסע הזה הביא אותי למקומות שחלמתי עליהם כילד, עם חוויות עוצמתיות, עם הרבה שמחה, עצב, התחשלות ואטמוספירה שבטוח שכל החיים אתגעגע אליה.

"בסך הכל התחלתי לשחק על דשא כי אהבתי את הדבר הזה, לא חשבתי רחוק מדי אך לאט לאט התחלתי לחלום ועם השנים החלומות התגשמו. זה התחיל בבוגרים של בני יהודה ונמשך באירופה, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים מכבי והפועל פתח תקוה. לשחק באירופה בגיל כל כך צעיר, לספוג תרבויות ולהכיר אנשים מדהימים לאורך כל הדרך. זכיתי גם לשחק בנבחרות ישראל ולייצג את המדינה, משהו שאין דבר מרגש ממנו.

לירוי צעירי
מזוהה עם בני יהודה, אבל עבר גם בבית"ר | דני מרון

זכיתי להבקיע שערים מכריעים ודרמטיים, לבשל, לשמח אוהדים, הכל בנחישות, חריצות ותעוזה. תמיד שאפתי להיות הטוב ביותר והכל עם חיוך והכרת תודה לבורא עולם שהיה איתי בכל רגע ורגע במסע הזה. בכדורגל עוברים כל כך הרבה, לטוב ולרע, אך שמסכמים את הכל מבינים שהכל זה חוויה ודרך שרק מלמדים אותך עוד משהו על החיים.

"תודה למשפחה שלי שבלעדיכם לא הייתי עובר את כל זה. לאבא ואמא שליוו אותי כל השנים, לאחים היקרים שלי ולכל החברים הקרובים שהיו לצידי תמיד. זהו, הגיע הזמן להמשיך לאתגר הבא. תודה רבה לך כדורגל, בזכותך אני מי שאני, לא אשכח את זה אף פעם".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי