בית"ר דורשת להרחיק ארבעה אוהדים, המנהלת תבחן את כניסתם

אוהדי בית"ר ירושלים | דני מרון

במנהלת מיהרו להכריז שאוהדים שהורחקו על ידי קבוצות לא יוכלו להיכנס גם למשחקי חוץ, אבל עלולים להיות חשופים לתביעות. הקבוצה מהבירה יצאה נגד המורחקים: "נחושים לנקות את היציעים ואת תדמיתנו מאלימות וגזענות"

קבוצות: בית"ר ירושלים
(גודל טקסט)

מנהלת הליגות דנה היום (רביעי) בישיבת הדירקטוריון בבקשת בית"ר ירושלים למנוע הכנסה של אוהדים שהורחקו על ידי הקבוצה ממשחקי חוץ. קבוצות הליגה הביעו סולידריות ותמיכה במהלך ונקבעו עקרונות שיתוף פעולה ביניהן, על מנת לזהות ולמנוע את כניסת האוהדים המורחקים לאצטדיוני הכדורגל. הדיון התקיים לבקשת משה חוגג, שדרש לא לאפשר לרשימה של חברים בארגון "לה פמיליה" להיכנס למגרשים.

בהודעה נכתב ש"מנהלת הליגות רואה ערך עליון במאבק נגד אוהדים אלימים וגזענים ואינה רוצה אותם במגרשים". יו"ר המנהלת, ארז כלפון אמר: "אני תומך מלא במאבקה של בית"ר ירושלים ושל כל קבוצה בנושא ומברך על כך. המנהלת והקבוצות יעשו כל שניתן על מנת להשאיר את האוהדים האלימים מחוץ לתחומי האצטדיון ולייצר אוירה ספורטיבית שתאפשר הגעת קהלים חדשים לרבות ילדים ומשפחות למשחקים. אני קורא לשלטונות המדינה להצטרף למאבק החשוב ולסייע למנהלת בכל הנדרש בנושא".

עוד נכתב מטעם המנהלת: "דירקטוריון המנהלת החליט פה אחד כי אוהדים אלימים וגזעניים לא יכנסו למשחקי הכדורגל, בית וחוץ. קבוצה שתחליט על הרחקת אוהדים תודיע להם שלא יוכלו להיכנס למשחקי הכדורגל והקבוצות הליגה יישמו זאת. כל הקבוצות מעוניינות במיגור האלימות והגזענות ובעידוד הגעת קהלים חדשים בדגש על משפחות וילדים ותיעשה כל פעולה נדרשת לשם כך, תוך שיתוף פעולה של כל הקבוצות והמנהלת. בתקופה הקרובה יתכנס פורום מקצועי בשיתוף יועצים משפטיים, מנהלי אבטחה ותיערך פגישה עם צמרת המשטרה בה יוצגו עקרונות התכנית תוך בקשה לשיתוף פעולה מלא וסיוע של תחנות המשטרה השונות".

למרות ההודעה, המנהלת והקבוצות לא יוכלו למנוע כניסת אוהדים, אלא רק כאלה שבית המשפט הכריע לגביהם, ולכן הפורום המשפטי יתכנס בעניין.

בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג מסר לאחר תמיכת הקבוצות והמנהלת: "זה יום חשוב לקבוצות הכדורגל, שמחליטות ללכת ביחד למהלך שישפר באופן דרמטי את תרבות הספורט במגרשים. נפעל ביחד ונמגר את הנגע הזה. ילדים, הורים ואוהדים מסורים יוכלו להגיע לצפות ולעודד ולחזור הביתה עם חווית ספורט חיובית. אני מודה ליו"ר מינהלת הליגה, ארז כלפון, שנתן רוח גבית לנושא".

עו"ד של בית"ר ירושלים, רוני מוזסון הוסיף: "מדובר באמירה משמעותית מאוד שממשיכה את המאבק של בית"ר בשנים האחרונות וייתן כלים משמעותיים להמשך הדרך. אוהד שיחליט לנקוט בגזענות ובאלימות ימצא את עצמו מחוץ לעולם הכדורגל, ומחוץ למגרשים. נפעל בקרוב על מנת להכשיר את העניין משפטית ולהחיל את ההחלטה בקרוב מאוד".

בהמשך בית"ר הודיעה שהיא החליטה להרחיק ממשחקי הקבוצה בשלב זה ארבעה אוהדים וזאת בשל מעורבתם במקרי אלימות קשים וגזענות קיצונית. "אנו נחושים לנקות את היציעים ואת תדמיתה של בית"ר ירושלים מאלימות וגזענות ולא נהסס להרחיק כל אוהד שיסטה מהנורמה", נמסר.

משה חוגג | ניב אהרונסון

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי