הליגות הנמוכות, הנשים והנוער ישובו לפעילות בסוף נובמבר

ערן לוי | יוסי סוריק

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' גרוטו עדכן כי בקבינט הקורונה יאשרו חזרה לאימונים ב-1.11, בסוף חודש נובמבר ליגות א'-ג', הנשים, הנוער, הילדים, הנערות והילדות יתחדשו. התאריכים המלאים וכל הפרטים בפנים

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, הצטרף היום (חמישי) לישיבת הנהלת ההתאחדות שנערכה במקביל לישיבת קבינט הקורונה שמתנהלת בשעה זו, שעות ספורות לאחר העדכון שבישיבת הקבינט תועלה ההצעה להחזיר לאימונים את כלל הפעילים והפעילות כבר בשבוע הבא, ב-1.11, משמע יום ראשון הקרוב.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון אמר לגרוטו: "אנחנו מודים לך על ההצטרפות לישיבת ההנהלה, על שיתוף הפעולה ועל הסיוע האישי שלך, של שר הבריאות ושר הספורט במציאת מתווים לחידוש הפעילות בפעם הקודמת וגם כעת. הנזק שנגרם לילדים ללא אימונים, ללא מסגרת, הוא עצום, אולי בלתי הפיך. הכרחי להחזיר אותם בהקדם האפשרי למגרשים. זאת הבשורה שעשרות אלפי פעילים ופעילות ממתינים לה. היו לנו מעט מאוד מקרים של הידבקות ילדים במסגרות הכדורגל שלנו הודות להקפדה על הכללים שנוסחו וכבר הוכחנו אחריות שמצדיקה חזרה מוקדמת ככל האפשר לפעילות. נתת לנו תקווה ואני מקווה שעוד היום תהיה איש בשורות".

פרופסור גרוטו השיב: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם ההתאחדות לכדורגל ומשבח את האחריות הגדולה שאתם מגלים. עברנו תהליכים מורכבים ואתם בהחלט דוגמה ומופת. הלוואי שהיה כך גם עם מגזרים אחרים. קבינט הקורונה דן ברגעים אלה על הספורט התחרותי, כולל ילדים. זאת לפחות המלצת משרד הבריאות בהובלת שר הבריאות, יולי אדלשטיין וכן משרד הספורט, המדברת על חזרה לאימונים ב-1 בנובמבר. הכדורגל בפרט והספורט בכלל אינו מקור שמניע את התחלואה, אבל יש סיכונים וראינו התפרצויות בתוך הקבוצות. ככל שתקפידו על הכללים, בבית ובמגרש, עם החזרה לאימונים ולפעילות זה יעלה את הוודאות להמשך עונה סדיר".

מועדי חזרת ליגות א'-ג'
מועדי חזרת ליגות א’-ג’ | ההתאחדות לכדורגל

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי