יונתן כהן עשוי לפתוח מול אשדוד, קארצב: "קיבלנו את הסטירה בזמן"

יונתן כהן | אריאל שלום

במכבי ת"א זוכרים את ההפסדים הכואבים ורוצים להעפיל ברביעי לחצי הגמר. החלוץ בתמונת ה-11, גם גררו. גלזר ביקש לשחק. גורם בסביבת השחקנים: "ואן לוון ספג ביקורת בצדק", המאמן: "רוצים לנצח עם כדורגל טוב"

בעידן ההצלחות שלה מאז הצטרף ג'ורדי קרויף, מכבי תל אביב זללה אליפויות אך הסתפקה בזכייה אחת בגביע המדינה – בעונת הטרבל עם מאמן פאקו אסטרייאן ב-2014/15. בקריית שלום זוכרים היטב את ההפסדים במעמד הגמר למכבי חיפה ובני יהודה.

האם פטריק ואן לוון יצליח היכן שוולדימיר איביץ' ופאולו סוזה כשלו? בשורות האלופה זוכרים היטב את ההדחה נגד אשדוד בעונת 2013/14 ומקווים שמחר (רביעי) להעפיל לחצי הגמר על חשבון הקבוצה מעיר הנמל שעשתה להם צרות בבלומפילד לפני יומיים. בקבוצה רוצים להגיע במורל גבוה למשחק הליגה הבא נגד הפועל קריית שמונה ויודעים כי הדחה מהגביע תהיה פגיעה קשה.

הצהובים צפויים לשחק בהרכב שונה לחלוטין מחר. יונתן כהן שעלה כמחליף נגד אשדוד בליגה ביום ראשון, עשוי לפתוח בהרכב במקומו של מתן חוזז. גם אדוארדו גררו נמצא בתמונת ה-11, כשהפנמי שכבש נגד מכבי חיפה ובלט נגד מכבי פתח תקווה, סופסל במשחק הליגה האחרון.

שחקני מכבי תל אביב | אריאל שלום

לאחרונה הצהובים חוו קשיים גדולים במרכז השדה לאור הפציעות של אייל גולסה ודן גלזר. האחרון התאושש ממתיחה קלה בשריר הירך האחורי, ביקש לשחק וההחלטה לגביו תתקבל ביום המשחק. אין ספק שבקבוצה מחכים לשובו. גם עדן קארצב בתמונת ההרכב. מי שבוודאות יחזור ל-11 הוא איתן טיבי שיחליף את מתן בלטקסה במרכז ההגנה.

גורם בסביבת השחקנים התייחס שוב למשחק הליגה נגד אשדוד במהלכו הקבוצה לא הייתה רחוקה מלהפסיד: "ואן לוון ספג בצדק ביקורת על ההרכב ועל ניהול המשחק שלו בראשון. בדבריו לאחר המשחק הוא לא הביע חרטה על ההרכב שפתח ועל החילופים המאוחרים. ועדיין קשה לדעת האם ישנה משהו. קשה להיכנס לראש שלו".

פטריק ואן לוון דיבר לקראת ההתמודדות: "הייתה לנו הזדמנות לשתף מחשבות בין השחקנים לצוות האימון, זה מה שעשינו ועכשיו זה משחק גביע. זה סיפור אחר. המפגש מול אותה יריבה? זו ההגרלה, אין לנו השפעה על זה. מבחינתי זו לא בעיה". 

פטריק ואן לוון | אריאל שלום

על השוני בין משחק ליגה בבלומפילד למשחק חוץ בגביע: "אם האוהדים שם, הווייב הוא דומה. זה הכדורגל, הגביע, רגשות שלפעמים מתגברים יותר מאשר במשחק ליגה. זה מה שאנחנו מתכוננים אליו ומכינים את הקבוצה. הם יודעים שזה נוקקאוט וצריך לעשות הכל כדי להיות המנצחים בסיום המשחק. אנחנו רוצים לנצח, לנצח עם כדורגל טוב, אבל אנחנו גם יודעים שבגביע יש לפעמים דברים שונים. אנחנו צריכים להילחם ולהיות מוכנים להכל".

עדן קארצב הוסיף: "קיבלנו את הסטירה בזמן. אנחנו מתכוננים למשחק מחר כמו למשחק על החיים שלנו. מה שהיה נגמר, אנחנו עם הפנים קידמה למשחק הבא. אשדוד קבוצה מאוד איכותית, מאוד ממושמעת ומאוד מאומנת. אני מקווה שנעשה את העבודה שלנו. נתכונן טוב, אני סומך על השחקנים והצוות שנעשה את מה שאנחנו צריכים לעשות ונצא מאושרים מהמשחק הזה. כל משחק הוא בפני עצמו, אני בטוח שנעשה את מה שאנחנו צריכים לעשות בהמשך".

"במשחקי בית יש את העידוד והתמיכה של הקהל מהדקה ראשונה עד השנייה האחרונה אתה כל הזמן מרגיש אנרגיה", המשיך קארצב. גם אם אתה בפיגור אתה באנרגיה חיובית. התגעגענו לזה מאוד ואנחנו מקווים לשמח את האוהדים כמה שאנחנו יכולים. היינו צריכים את הזמן אחרי המשחק האחרון כדי לנקות את הראש אחרי איבוד הנקודות, אבל עשינו סטופ ושמנו את הכל בצד. התכוננו טוב למשחק ואנחנו מחכים שהשופט כבר ישרוק. בגביע אין אפשרות לתקן, צריך לנצח כמה שיותר מהר ולסיים את המשחק בדקות הראשונות, אסור לחכות לדקות האחרונות".

הרכב משוער: דניאל טננבאום, אנדרה ג'ראלדש, איתן טיבי, לואיס הרננדס, אנריק סבוריט, שחר פיבן (שרן ייני), דור פרץ, עדן קארצב, יונתן כהן (מתן חוזז), אדוארדו גררו ואלכסנדר פשיץ'.

עדן קארצב | אריאל שלום
This image has an empty alt attribute; its file name is 1041412

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי